»   اخبار سیاسی  »   پیروان شهید مفتح باید با قلم و فکر خود جامعه را در مسیر حق هدایت کنند
۲۸ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۱۱

پیروان شهید مفتح باید با قلم و فکر خود جامعه را در مسیر حق هدایت کنند


به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در این دیدار شخصیت شهید دکتر مفتح را به لحاظ فرهنگی، حوزوی، دانشگاهی و همچنین از نگاه نهضت اسلامی و کار تشکیلاتی، شخصیتی ممتاز ، والامقام و ارزشمند در حوزه و دانشگاه دانست که در راه نشر فرهنگ و تعالیم اسلامی در دانشگاه به شهادت رسید.


رئیس جمهور خطاب به خانواده شهید دکتر مفتح گفت: اکنون شهید مفتح از میان ما رفته است ولی شما به عنوان یادگاران آن شهید بزرگوار باید در مسیری که او برگزیده بود، گام برداشته و ادامه دهنده این راه باشید.


رییس جمهورافزود: امروز کسانی که با قلم و فکر خود جامعه را در مسیر حق هدایت می کنند، پیرو راه شهید مفتح هستند و کار آنها کم از کار شهدا نیست و در واقع در همان مسیر شهادت حرکت می کنند.


روحانی با اشاره به نقش دکتر مفتح در حرکت و شکل گیری انقلاب اسلامی و وحدت حوزه و دانشگاه گفت: در میان فرهیختگان روحانیت، شهید مطهری، شهید بهشتی و شهید مفتح نقش بسیار بزرگی در نشر و افکار امام در دوران نهضت اسلامی داشتند و این شهیدان در واقع از بنیانگذاران روحانیت مبارز بودند.


رئیس جمهور افزود: نماز عید فطر دکتر مفتح در سال ۵۷ نه تنها خبرساز ، بلکه به عنوان نقطه عطفی برای انقلاب اسلامی شد و همین نماز عید فطر ایشان بود که هفده شهریور را خلق کرد و راه را برای پیروزی انقلاب اسلامی هموارتر کرد.


روحانی در ادامه با بیان اینکه از آغاز انقلاب اسلامی جامعه ما نیازمند به شخصیت هایی بود که تحول فرهنگی برای هموار کردن مسیر انقلاب فراهم کنند،گفت: لازم بود از لحاظ فکری و فرهنگی نیز چهره هایی به میدان بیایند، از یک طرف امام رهبری و هدایت می کرد از طرف دیگر به چهره ها و شخصیت هایی از این دست نیاز داشت که بتوانند نسل فرهیخته جامعه را جذب کرده تا اسلام واقعی را برای مردم تشریح و تبیین کنند.


رییس جمهور با اشاره به اراده و ایستادگی ملت ایران در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: ملت بزرگ ایران در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس علیرغم همه حمایت ها و فشارهای قدرتهای بزرگ توانست پیروز شود و امروز هم تردید نداریم که ملت ما به یاری خداوند و با اتحاد ، وحدت و همدلی در همه میدان ها پیروز خواهد شد.


روحانی با بیان اینکه هرجا ملت قوی و مستحکم در برابر دشمنان انقلاب و اسلام ایستاده، پیروز شده است، اظهار امیدواری کرد تلاش همه ما در مسیر رضایت خداوند باشد؛ چراکه این ملت بزرگ، فداکار، ایثارگر و با اخلاص ملتی هستند که نسبت به انقلاب، امام و رهبری وفادار بوده و خواهند بود.


رییس جمهور در ادامه به مشکلات جامعه اشاره کرد و گفت: اگر مردم پشتیبان دولت باشند و دولت را خادم خود بدانند، حتما از مشکلات عبور کرده و در این زمینه هم موفق خواهند شد.


در این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد، فرزندان شهید دکتر مفتح ضمن بیان خاطراتی از پدر شهید خود در خصوص سجایای اخلاقی و رشادت‌ها و مبارزات او در انقلاب اسلامی با رییس‌جمهور صحبت کردند.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب