»   اخبار سیاسی  »   پوتین چهره مهربان خود را نشان داد؛ خودورکوفسکی بزودی آزاد می‌شود
۲۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۰۹

پوتین چهره مهربان خود را نشان داد؛ خودورکوفسکی بزودی آزاد می‌شود


رییس‌جمهوری روسیه در پیام تلویزیونی از صدور قریب‌الوقوع حکم آزادی میخائیل خودورکوفسکی، غول اقتصادی و از منتقدین کرملین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اظهارات پوتین درباره صدور دستور آزادی خودورکوفسکی و برخی دیگر از زندانیان سیاسی در روسیه در حالی مطرح می‌شود که این کشور در ماه فوریه میزبان بازی‌های المپیک زمستانی خواهد بود.

پوتین پس از کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرد: خودورکوفسکی درخواست عفو خود را به دولت روسیه ارائه کرده و در آن از شرایط خود از جمله بیماری مادرش سخن گفته است.

وکلای خودورکوفسکی گفته‌اند که آن‌ها از چنین درخواستی بی‌خبرند اما دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرگزاری فرانسه گفت که این درخواست به دست خودروکوفسکی امضا شده است.

رییس‌جمهوری روسیه اظهار کرد: فکر می‌کنم با توجه به شرایطش، ما می‌توانیم فرمان عفو او را صادر کنیم.

پوتین موضوع عفو او را یک روز پس از آن مطرح کرد که نمایندگان پارلمان این کشور حمایت خود را از طرح بخشش ۲۰ هزار زندانی اعلام کردند.

رییس‌جمهوری روسیه ضمن اشاره به بخشش خودورکوفسکی، اعلام کرد که عفو شامل اعضای گروه موسیقی دختران نیز خواهد شد.

این در حالی است که پیش از این دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه به این نکته اشاره کرده بود که افرادی چون اعضای گروه موسیقی دختران، خودورکوفسکی و افرادی که به عنوان زندانی سیاسی در نظر گرفته می‌شوند، مشمول عفو دولتی نخواهند شد.

پوتین همچنین گفت که عفو شامل فعالان صلح سبز معترض به حفاری‌های نفتی در قطب شمال نیز خواهد شد.

4949


آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...