»   اخبار سیاسی  »   پنتاگون:وزارت اطلاعات ایران قوی‌ترین دستگاه اطلاعاتی در خاورمیانه
۱۵ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۱۶:۳۰

پنتاگون:وزارت اطلاعات ایران قوی‌ترین دستگاه اطلاعاتی در خاورمیانه

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با انتشار گزارش جدیدی اعلام کرد که وزارت اطلاعات ایران یکی از قوی‌ترین دستگاه‌های اطلاعاتی جهان است.

به گزارش نامه به نقل از سایت وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون در ماه دسامبر گذشته با انتشار گزارشی 64 صفحه‌ای اعلام کرد که دستگاه اطلاعات ایران با 30 هزار پرسنل در میان قوی‌ترین دستگاه‌های اطلاعاتی جهان و خاورمیانه قرار دارد که شعاع عملیاتی گسترده‌ای از خاورمیانه، اروپا تا قاره آمریکا را در بر می‌گیرد.

در این گزارش آمده است که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران هر جا که منافع دولت جمهوری اسلامی ایران اقتضا کند وارد عمل می شود و اشراف اطلاعاتی گسترده ای دارد.

به گزارش عصر ایران، در این گزارش همچنین آمده است وزارت اطلاعات ایران علاوه بر ایرانی ها بسیاری از ملیت های دیگر از جمله انگلیسی ها و یهودیان را در استخدام دارد.

بر اساس این گزارش دستگاه اطلاعاتی ایران از برخی گروه ها چون حماس و حزب الله که از سوی آمریکا در لیست گروه های تروریستی قرار دارند حمایت های همه جانبه مالی و، لجستیک و تسلیحاتی به عمل می آورد.

این گزارش همچنین می افزاید وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران شعاع عملیاتی گسترده ای در سطح جهان دارد که شامل کشورهای خاورمیانه و اروپایی تا آمریکای لاتین و حتی درون خاک آمریکا می شود.

این گزارش می افزاید استراتژی ایران برای حضور در حیات خلوت آمریکا به صورت تقویت حضور گروه شیعه حزب الله در آمریکای لاتین به مورد اجرا در می آید که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در همراهی با سپاه قدس آن را عملیاتی می کنند.

در این گزارش همچنین به توان بالای شبکه جاسوسی ایران در منطقه اشاره دارد و حتی می نویسد ایران درون خاک اسراییل(سرزمین های اشغالی)شبکه جاسوسی دارد که شامل عرب ها و حتی یهودیان اسراییلی می شود.

این گزارش همچنین می افزاید دستگاه اطلاعاتی ایران از زمان مجهز شدن به دو ایستگاه استراق سمع الکترونیکی (در سال 2006) در خاورمیانه شعاع عملیاتی خود در منطقه خاورمیانه و دریای مدیترانه را با همکاری سوریه تقویت کرده است. محل یکی از این ایستگاه ها در منطقه الجزیره در شمال سوریه و دیگری در منطقه بلندی های جولان است.

این گزارش همچنین به تاسیس یک مرکز فرماندهی جنگ سایبری با توان دفاعی و هجومی از سوی ایران پس از حمله ویروس استاکس نت در ژوئن 2010 به تاسیسات هسته ای ایران اشاره کرده است.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

روایت تاجگردون از رای عدم اعتماد مجلس به "بیطرف" ...
جمع یاران روحانی جمع شد ...
حفظ برجام و جلوگیری از بدعهدی‌های آمریکا، اولویت‌های سیاست خارجیِ دولت دوازدهم ...
اقدامات تعیین کننده نیروی زمینی سپاه در دفاع از امنیت ملی و کمک به محور مقاومت ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب