»   اخبار سیاسی  »   پروازمستقیم وین- تهران از سر گرفته می‌شود
۲۷ دی ۱۳۹۲ , ساعت ۱۲:۰۶

پروازمستقیم وین- تهران از سر گرفته می‌شود

شرکت هواپیمایی اتریش اعلام کرد که پرواز مستقیم خطوط هوایی این کشور به تهران پس از یک سال وقفه از ۱۱مارس (۲۰ اسفند) از سر گرفته می‌شود.

این تصمیم مسئولان شرکت هواپیمایی اتریش پس از آن اعلام شد که مقامات عالی رتبه ایران و غرب یکشنبه هفته جاری به طور رسمی از آغاز گام عملی توافقنامه ژنو توسط طرفین از20ژانویه(30دی) خبر دادند.

اتریش نیزهمانند بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با استقبال از توافقنامه ژنو بین ایران و گروه1+5 و گشایش‌های به وجود آمده درخصوص موضوع هسته‌ای ایران در صدد رفع محدودهای موجود و توسعه روابط بیش از پیش خود با ایران بر آمده است.

به گزارش ایرنا،روزنامه وینر سایتونگ روز پنجشنبه 92/10/26 با اعلام این خبر به نقل از مسوولان شرکت هواپیمایی اتریش نوشت: پس از وقفه حدود یکساله از11مارس سال جاری پروازهای خطوط هواپیمایی این کشور به تهران از سر گرفته می‌شود و متقاضیان سفر به ایران از هم اکنون می‌توانند برای بعد از تاریخ اعلام شده بلیط رزرو کنند.

براساس اعلام هواپیمایی اتریش پروازهای مستقیم از وین به تهران در هر هفته پنج پرواز خواهد بود که با هواپیماهای ایرباس A320 و A 319 انجام خواهد شد.

خطوط هوایی اتریش از سال 1984 تاکنون به ایران پرواز مستقیم داشته است اما از ژانویه سال2013 تا کنون به خاطر آنچه سقوط ارزش ریال و تحریم‌های اقتصادی عنوان شد، پروازهای خود به این کشور را لغو کرد.

هواپیمایی اتریش در اطلاعیه از سرگیری پروازهای مستقیم خود به تهران با ثبات بودن وضعیت در ایران را دلیل تصمیم خود به برقراری دوباره پروازهای مستقیم به تهران اعلام کرده است.

به نوشته وینر سایتونگ،هواپیمایی اتریش درحالی پرواز مستقیم به تهران را یک سال لغو کرد که شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا به عنوان شرکت هواپیمایی مادر این خطوط هوایی، در طول سال گذشته پروازهای خود به ایران را به طور مرتب انجام داده است و از این به بعد نیز ارایه خدمات پرواز به مسافران ایران با استفاده از خطوط هوایی اتریش را در دستور کار قرار می‌دهد.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...