»   اخبار اجتماعی  »   پرهیز از بزرگنمایی مشکلات و موفقیتها در حوزه سلامت
۲۶ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۰:۱۰

پرهیز از بزرگنمایی مشکلات و موفقیتها در حوزه سلامت


به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صادق با بیان این مطلب در جمع مدیران روابط عمومی دانشگاههای علوم پزشکی کشور، معاونتها، موسسات و سازمانهای تابعه وزارت بهداشت، گفت: اطلاع رسانی صحیح و بهنگام موجب جلوگیری از اعتراضات، روشن شدن حقایق و پیشگیری از سوء استفاده ها می شود.


وی بیان داشت: برقراری ارتباط دو سویه یکی از وظایف اصلی روابط عمومی هاست که دولت تدبیر و امید نیز به این مهم توجه دارد.


مشاور رسانه ای رئیس جمهور افزود: باید اقدامات و مسائل را با رعایت چارچوب های آن به مردم گفت ولی از بزرگنمایی مشکلات یا موفقیت ها پرهیز کرد.


وی با بیان اینکه هر خدمتی که برای مردم انجام می شود را در حد خودش اطلاع رسانی کنید، گفت: البته تبلیغ با بزرگنمایی تفاوت دارد ما باید سنتها و روشهایی پایه ریزی کنیم که موجب ایجاد مشکلات نشود.


افزایش سن امید به زندگی نقطه قوت نظام سلامت


صادق افزود: طی سالهای بعد از انقلاب اسلامی و پایان یافتن دوران دفاع مقدس توجه کشور به مسائل بهداشتی نسبت به درمان بیشتر شده و این باعث افزایش سن امید به زندگی مردم شده است.


وی ادامه داد: روابط عمومی ها در اطلاع رسانی در زمینه بهداشت و آگاه کردن طبقات مختلف مردم در زمینه ارتقای سلامت نقش موثری دارند.


ضرورت ایجاد رشته جدید اطلاع رسانی سلامت


مشاور رسانه ای رئیس جمهور ایجاد رشته های مرتبط و جدید را مورد اشاره قرار داد و گفت: ایجاد رشته هایی از جمله اطلاع رسانی سلامت می تواند در در تربیت خبرنگاران تخصصی حوزه سلامت موثر باشد.


وی یادآور شد: خبرنگارانی که در حوزه سلامت دارای اطلاعات و تحصیلات پزشکی هستند در ارائه اطلاع رسانی و اخبار صحیح تر این حوزه موفق تر هستند.


صادق در پاسخ به اظهارات یکی از مدیران روابط عمومی دانشگاههای علوم پزشکی مبنی بر تغییر مدیران روابط عمومی پس از تغییر روسای دانشگاهها و نادیده گرفته شدن تجارب این مدیران، پیشنهاد داد برای تغییر مدیران روابط عمومی دانشگاهها با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت هماهنگی صورت گیرد.


وی مدیران روابط عمومی های نظام سلامت را الگوی سایر بخشهای دانست و گفت: شما به دلیل اهمیت کارتان و همچنین تاثیری که در جامعه دارید باید الگوی سایر بخشها باشید و در فعالیتها، منافع مردم را بیش از گذشته مد نظر قرار دهید.

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند. وقتی این دو تیم در...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...
تفریح یا دورهمی اجتماعی؛ در کافه‌های امروز تهران چه می‌گذرد؟ روزنامه شهروند - مطهره خردمندان: خانه فنجان‌ها وطعم‌ها. فضایی با ۶پنجره بزرگ شیشه‌ای که تصویر خیابانی بدون هیاهو را قاب گرفته است. نوری ملایم و زرد روی میز و صندلی‌‎های‌‌ چوبی‌...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب