»   اخبار اجتماعی  »   پرداخت مرحله هشتم مطالبات 500 هزار بازنشسته / ابلاغ نشدن آیین نامه اجرایی افزایش مرخصی زایمان
۲۸ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۸:۳۸

پرداخت مرحله هشتم مطالبات 500 هزار بازنشسته / ابلاغ نشدن آیین نامه اجرایی افزایش مرخصی زایمان


به گزارش خبرنگار مهر، در هفته جاری اخبار و رویدادهای زیادی در حوزه بهزیستی و وزارت رفاه رخ داد که به مهمترین آنها اشاره می کنیم.


پرداخت مرحله هشتم مطالبات 500 هزار بازنشسته


وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در هفته جاری از پرداخت مرحله هشتم مطالبات 500 هزار بازنشسته کشوری در دهه مبارک فجرخبر داد و اعلام کرد در این دوره که هشتمین مرحله مطالبات بازنشستگان پرداخت خواهد شد به حساب هر یک از بازنشستگان کشوری مشمول قانون فوق مبلغ 200هزار تومان در ایام مبارک دهه فجر واریز می شود.


به گفته وی با تلاش و پیگیری های صندوق بازنشستگی کشوری تا کنون مطالبات 300 هزار نفر بازنشسته به طور کامل تسویه شده و پیش بینی می شود در این مرحله مطالبات حدود 50 هزار نفر تسویه خواهد شد.


ربیعی در ادامه با اشاره به اینکه جهت گیری برنامه ها و فعالیتهای صندوق بازنشستگی کشوری در دور جدید مبتنی بر ارتقا و بهبود معیشت اقتصادی و افزایش خدمات فرهنگی ، رفاهی به بازنشستگان است اظهار داشت این صندوق علاوه بر تعهدات قانونی در زمینه درمان با اجرای طرح ملی بیمه طلایی و در بخشهای فرهنگی ، اجتماعی نیز با اجرای طرح در خانه نمانیم با محوریت سفرهای زیارتی و سیاحتی و راه اندازی خانه های امید در شهرستانها به بازنشسته های تحت پوشش خدمات متنوع و گوناگونی ارائه میدهد.


 رایزنی با دولت و تامین اجتماعی برای افزایش مستمری بازنشستگان


رییس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی نیز در این هفته با اشاره به اینکه افزایش 18 درصدی مستمری بازنشستگان قانونی نیست و آن را قبول نداریم، گفت: میزان تورم دو برابر میزان اعلام شده است به همین دلیل ضروری است که ماده 96 قانون تامین اجتماعی اجرایی شود.


علی اصغر بیات اعلام کرد هفته گذشته سازمان تامین اجتماعی حداقل افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی را 18 درصد اعلام کرد اما ما تحت هیچ شرایطی این درصد را قبول نداریم و میزان افزایش مستمریها باید حداقل دو برابر میزان اعلام شده باشد.


وی گفت: براساس ماده 96 قانون تامین اچتماعی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی باید متناسب با نرخ تورم حداقل یک بار در سال افزایش پیدا کند.


به گفته بیات، برای جلوگیری از نارضایتی بازنشستگانی که 30 سال حق بیمه پرداخت کرده اند اما در پرداخت هزینه های زندگی خود با مشکل روبرو هستند به همین دلیل بهتر است که دولت و سازمان تامین اجتماعی فکری اساسی برای افزایش قانونی مستمری بازنشستگان انجام دهند و انتظار ما این است که به مصوبات قانونی پایبند باشند و در همین رابطه مکاتباتی با این نهادها انجام داده ایم.


ابلاغ نشدن آیین نامه اجرایی افزایش مرخصی زایمان


معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی نیز در روزهای میانی هفته جاری از ابلاغ نشدن آیین نامه اجرایی افزایش مرخصی زایمان از سوی دولت خبر داد و گفت: این آیین نامه هنوز برای اجرایی شدن به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ نشده است.


حسین زدا افزود: آیین نامه افزایش مرخصی زایمان باید برای اجرایی شدن به تامین اجتماعی ابلاغ شود و تا آن هنگام مرخصی زایمان ابلاغی قبل اجرا می شود.


وی گفت: در حال حاضر مرخصی زایمان 6 ماه است و برای اینکه زنان بتوانند از مرخصی 9 ماهه بهره‌مند شوند باید ابتدا ابلاغ و سپس اعتبار مورد نیاز برای آن در نظر گرفته شود.


معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: برای اجرای مرخصی زایمان 9 ماهه تا پایان سال 170 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و چنانچه بخواهیم این مصوبه را در سال آینده اجرا کنیم نیازمند 270 میلیارد تومان اعتبار هستیم.


پنبه خوری جدید ترین رژیم لاغری برخی زنان


یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری در اینن هفته  پنبه خوری را جدید ترین رژیم لاغری برخی زنان دانست که به تازگی توسط کارشناسان ماهواره ای معرفی و توسط برخی از زنان اجرا می شود.


دکتر مجید ابهری افزود: با توجه به اینکه کارشناسان نوظهور ماهواره ای هر روز روشهای و داروهای عجیب و غریب را برای انواع بیماریها و مشکلات عرضه می کنند این بار نیز روش جدیدی برای لاغر شدن توسط یکی از ماهواره‌ها کشف و معرفی شده و بعضی از زنان نیز بدون اطلاع از عواقب و عوارض آن این رژیم را اجرا می کنند.


وی گفت: وضعیت این کار چنین است که پنبه را داخل آب لیمو یا سرکه می اندازند و بعد می خورند الیاف پنبه به خاطر پر حجم شدن درمعده جلوی اشتها را گرفته و میل به غذا را از بین می برد.


رفع مشکل کمبود پرستار در بیمارستانهای تامین اجتماعی


مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز در اواخر هفته جاری با اشاره به اینکه کمبود پرستار در بیمارستانهای طرف قرار داد تامین اجتماعی یکی از مشکلات این سازمان است گفت: برای رفع کمبود پرستار برنامه ریزیهای انجام شده که بزودی عملیاتی می شود.


دکتر سیدتقی نوربخش افزود: در برخی از نقاط کشور بیمارستانهای طرف قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی با کمبود پرستار مواجه اند که این امر یکی از مشکلات جدی تامین اجتماعی محسوب می‌شود به همین دلیل مذاکراتی با دانشگاه آزاد انجام شده و این کمبود در آینده نزدیک برطرف می شود.


وی گفت: در صورتیکه پزشکان تمایل داشته باشند در بیمارستانهای مناطق محروم فعالیت کنند سازمان تأمین اجتماعی از این امر استقبال می‌کند و به همین منظور با اصلاح حق الزحمه پزشکان و همکاران متخصص در مراکز ملکی که در هیئت مدیره به تصویب رسید برای جذب پزشکان گام های لازم برداشته شده است.


برگزاری پنجمین جشنواره تئاتر معلولان


معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در این هفته از برگزاری پنجمین جشنواره سراسری تئاتر معلولان از ۲۱ تا ۲۵ دی خبر داد و گفت در مراسم اختتامیه نیز وزیران رفاه و ارشاد حضور خواهند داشت.


یحیی سخنگویی اظهارداشت: این جشنواره در راستای توانمند‌سازی فرهنگی و اجتماعی معلولان برگزار می‌شود.


وی با اشاره به استقبال گسترده معلولان جهت برگزاری پنجمین جشنواره تئاتر معلولان، بیان داشت: خوشبختانه سازمان بهزیستی با اجرای برنامه‌های مختلف توانسته است تعداد قابل توجهی از معلولان را به توانمند‌سازی فرهنگی و اجتماعی برساند.


تشریح اقدامات حوزه درمانی تامین اجتماعی


معاون درمان سازمان تامین اجتماعی در آخرین روز کاری هفته جاری به تشریح اقدامات حوزه درمانی این سازمان پرداخت و گفت: طی 6 ماهه اول امسال 23 میلیون و 500 هزار نفر از جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی ویزیت شدند.


محمد علی همتی افزود: براساس آمارهای موجود در حال حاضر 38 میلیون و 193 هزار نفر بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند که 33 میلیون اصلی و تبعی و مابقی مستمری بگیرند.


وی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی از طریق 70 بیمارستان 7 دی کلینیک به بیمه شدگان خدمات ارائه می دهد، تاکید کرد: درحال حاضر 8 هزار و 821 تخت فعال و 274 مرکز درمانی سرپایی ، 351 مرکز درمانی ملکی و 45 هزار مرکز درمانی طرف قرار داد این سازمان هستند.

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

داستان واقعی طلاق های عجیب با دلایل عجیب‌تر ! دوست ندارم شوهرم کارمند یک زن باشد خسرو و نگین زندگی عاشقانه‌شان را درست از هشت‌ماه پیش آغاز کردند. اوایل همه چیز در این زندگی خوب پیش رفت. آن‌قدر خوب که این زوج...
تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند. وقتی این دو تیم در...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب