»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   پرحرفی برانکو، شیطنت‌های مسلمان و اعتراف یک استقلالی
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۱۶

همه آنچه در سفر پرسپوليس از تبريز تا تهران گذشت

پرحرفی برانکو، شیطنت‌های مسلمان و اعتراف یک استقلالی

به محض اینکه دیدار پرسپولیس مقابل گسترش فولاد به اتمام رسید، بازیکنان با روحیه‌ای بسیار خوب به رختکن رفتند و آماده بازگشت به تهران شدند.

 پشت‌سر هم، گوشي تلفن همراه‌شان زنگ مي‌خورد و پيامك داشت تا دوستان‌شان تبريك بگويند. برد مقابل گسترش، باخت استقلال برابر تراكتورسازي و اتفاقات ديگر، همگي به سود پرسپوليس شد و بازيكنان بي‌نهايت شاد و باروحيه بودند.


چرا اتوبوس نمي‌آيد؟
بازيكنان يكي، يكي از رختكن خارج شدند تا سوار اتوبوس شوند اما اتوبوسي در كار نبود. اتوبوس راهي به داخل محوطه استاديوم پيدا نمي‌كرد چراكه راهش را بسته بودند و بنا به دلايلي كه عجيب به نظر مي‌رسيد از جمله تجمع برخي از تماشاگران در راه خروجي از ورزشگاه، نمي‌توانست وارد محوطه شود. بازيكنان مي‌پرسيدند چرا اتوبوس نمي‌آيد اما كسي نمي‌توانست جواب واضحي به اين سؤال بدهد.

مصاحبه جالب آقاكريم
كريم باقري با خودش عهدي بسته كه كمتر مصاحبه كند به همين علت سياست سكوت در پيش گرفت ولي در پايان بازي، اين كار را ناخواسته انجام داد. باقري از رختكن به سرعت بيرون آمد و مي‌خواست هرچه زودتر ورزشگاه را ترك كند اما اتوبوسي براي پرسپوليس وجود نداشت تا آقاكريم سوار شود! به همين علت مجبور شد مصاحبه كند!

ماجراي مصاحبه‌ها
بازيكنان گسترش فولاد هم مثل پرسپوليسي‌ها مشكل خروج از ورزشگاه را داشتند و اتوبوس‌شان وارد محوطه نمي‌شد. آنها از سوي مسئولان باشگاه هم اجازه مصاحبه نداشتند و شايد تصميم حرفه‌اي هم بود زيرا تيم شكست خورد و امكان داشت نظرات ضد و نقيضي وجود داشته باشد. به هر حال بازيكنان در پاسخ به خبرنگاران مي‌گفتند: «از ما انتقاد نكنيد كه چرا مصاحبه نمي‌كنيم. باشگاه از ما اين موضوع را خواسته.»

رفاقت محمد و فرشاد
محمد ابراهيمي ستاره گسترش و فرشاد احمدزاده بازيكن تأثيرگذار پرسپوليس رفاقت جالبي با هم داشتند. آنها دو فصل در كنار هم در تراكتورسازي توپ زدند و از اين رو دوستي قديمي باعث شد هنگام معطلي براي خروج از ورزشگاه، در كنار هم باشند و در گوشه‌اي خلوت كنند. محسن مسلمان هم در جمع‌شان ديده مي‌شد.

جوگير مثل نصرتي!
محمد نصرتي بازيكن مصدوم گسترش فولاد از پيروزي پرسپوليس چنان جوگير شده بود كه در مصاحبه‌هايش تأكيد مي‌كرد: «اميدوارم پرسپوليس قهرمان ليگ شود» و اين در حالي است كه تيمش مقابل سرخپوشان تهراني شكست خورده بود!

انصاري و اعتقاداتش
محمد انصاري مذهبي‌ترين بازيكن پرسپوليس است. بازيكن سر به زيري كه با به ثمر رساندن يك گل زيبا، زمينه پيروزي تيمش را فراهم ساخت. او تصور مي‌كرد پرسپوليس خيلي زود به فرودگاه مي‌رسد و مي‌تواند نماز اول وقت را در نمازخانه فرودگاه به جا بياورد ولي وقتي متوجه تأخير 40 دقيقه‌اي خروج از ورزشگاه شد، در حالي كه همه بازيكنان و اعضاي تيم از رختكن بيرون رفته بودند، به رختكن برگشت تا نماز مغرب و عشا را بخواند. به همين علت اتوبوس بازيكنان خسته پرسپوليس دقايقي معطل انصاري شد ولي ارزشش را داشت چون بازيكنان نمي‌دانستند دليل غيبت انصاري چيست و غر مي‌زدند اما وقتي موضوع را متوجه شدند، او را تحسين كردند.

فرودگاه به‌هم ريخت
وقتي پرسپوليسي‌ها پس از صرف شام راهي فرودگاه شدند، جو فرودگاه شهيد مدني تبريز به‌هم ريخت. بازيكنان پرسپوليس به شدت مورد توجه و تحسين حاضران در فرودگاه قرار گرفتند و سوژه خوبي براي ثبت عكس‌هاي سلفي شدند. كساني كه از شهر‌هاي ديگر به تازگي پرواز‌شان به تبريز رسيده بود از يك سو و كساني كه مي‌خواستند از تبريز به شهر‌هاي ديگر سفر كنند از سوي ديگر با ديدن پرسپوليسي‌ها ذوق‌زده شدند.

اظهار نظرات جنجالي
تعداد زيادي از طرفداران فوتبال در فرودگاه، از بازيكنان پرسپوليس عكس و امضا مي‌گرفتند و جالب اينكه اظهار نظرات جالبي داشتند. مثلاً فردي به خوردبين مي‌گفت: «بايد 6 گل به راه‌آهن بزنيد» و ديگري به طارمي مي‌گفت: «خيالت راحت باشد، چون استقلال خوزستان نمي‌تواند ذوب‌آهن را شكست دهد.» حساب و كتاب در مورد قهرماني يا نايب‌قهرماني پرسپوليس هم داغِ داغ بود. همچنين فردي مي‌گفت: «اينكه پرسپوليس توانسته استقلال و گسترش را 4-2 شكست دهد، يك پيام روشن از كاپيتان هادي نوروزي در دل خودش دارد.»

سوغاتي يادت نره
بازيكنان پرسپوليس در زمان تأخير پروازشان به تهران زمان خوبي به دست ‌آورده بودند تا كمي در free shop فرودگاه قدم بزنند و خريد كنند. آنها يك باقلوافروشي پيدا كردند و هر كدام چند كيلو شيريني اصيل تركي خريدند اما وقتي زمان حساب و كتاب‌ها رسيد متوجه شدند باقلواها بسيار گران‌تر از حد تصورشان بود. با اين حال باز هم به يكديگر مي‌گفتند: «سوغاتي يادت نره!»

تماس با اميد
اميد عاليشاه توسط فردي به شكل عجيبي سورپرايز شد. اين ‌فرد هر چند دقيقه يك بار با اقوامش تماس مي‌گرفت و سپس گوشي تلفن را به عاليشاه مي‌داد تا با دوستانش صحبت كند. عاليشاه كه بازوبند كاپيتاني را به بازو مي‌بندد و نسبت به گذشته رفتارهايش پخته‌تر شده، در مواجه با اين ‌فرد، دو، سه باري پاسخگوي تماس‌ها شد ولي بعد از آن با شوخي و خنده به ‌فرد مورد نظر گفت: «چند بار ديگه بايد با دوستان شما صحبت كنم؟!» كه آن ‌فرد نيز با خنده عذرخواهي كرد و متوجه كارش شد!

پرحرفي برانكو
در زمان انتظار قبل از پرواز، برانكو ايوانكوويچ روي يكي از نيمكت‌هاي سالن انتظار در كنار علي‌اكبر طاهري نشست و شروع كرد به صحبت با سرپرست باشگاه. مشخص نبود چه حرف‌هايي بين اين دو رد و بدل مي‌شود اما مي‌توانيم حدس بزنيم برانكو فقط داشت در مورد فصل آينده تيم و تصميمات بعدي با طاهري حرف مي‌زد. برانكو بدون واسطه و با زبان انگليسي با طاهري سخن مي‌گفت و نكته جالب اينكه صحبت‌هايش براي دقايق طولاني ادامه يافت. آنقدر طولاني كه مي‌توان گفت «پرحرفي» كرد!

شيطنت‌هاي مسلمان
محسن مسلمان نيز در گوشه ديگري از فرودگاه داشت شيطنت مي‌كرد! او و چند بازيكن ديگر پرسپوليس از جمله عليرضا نورمحمدي با مسافران ديگر شوخي مي‌كردند و مي‌خنديدند. روحيه تيمي پرسپوليس به قدري بالا بود كه تأخير در پرواز كسي را اذيت نكرد. حداقل محسن مسلمان كلي خوشگذراني كرد.

محبوبيت سوشا
سوشا مكاني با وجود نيمكت‌نشيني مقابل گسترش فولاد اما همچنان يكي از محبوب‌ترين بازيكنان پرسپوليس است. او در سالن انتظار، يكي از پرمشتري‌ترين بازيكنان براي ثبت عكس سلفي بود. محبوبيتش به حدي بود كه چند نفر از طرفدارانش از او خواستند هر طور شده فصل آينده هم در پرسپوليس بماند. يكي از اين افراد حتي گفت: «اصلاً من به خاطر تو بازي‌هاي پرسپوليس را مي‌بينم!»

آهنگ عربي جري بنتسون
جري بنتسون مهاجم هندوراسي پرسپوليس در تمام اين مدت تأخير و در طول پرواز، مشغول گوش كردن به آهنگ‌هاي دستگاه آيپد خود بود. او بازيكني است با رفتارهاي عجيب و غريب كه چون تسلطي به زبان انگليسي ندارد و فقط مي‌تواند اسپانيولي صحبت كند، رابطه گرم و صميمانه‌اي نيز با بازيكنان ديگر برقرار نمي‌كند. يكي از پرسپوليسي‌ها به سمت او رفته بود تا كمي با جري شوخي كند اما متوجه شد جري با صداي بلند مشغول گوش دادن به آهنگ‌هاي مورد علاقه‌‌اش است. اين بازيكن به يك‌باره با صداي نسبتاً بلند گفت: «جري داره آهنگ عربي گوش مي‌ده!»

كريم سرحال
حضور آقاكريم در كنار پرسپوليسي‌ها بسيار لازم و لذت‌بخش است. قديمي‌ترها كه ديگر فوتبال را دنبال نمي‌كنند، در فرودگاه فقط كريم باقري را مي‌شناختند و با او عكس مي‌گرفتند. باقري بعد از برد بي‌نهايت خوشحال و شادمان بود و همه مي‌دانند وقتي آقاكريم سرحال باشد، ميزان طنز در حرف‌ها و رفتارهايش بي‌نهايت بالا مي‌رود. باقري در زمان پرواز آنقدر سر به سر دوستانش گذاشت تا يك شب خوب را براي خود بسازد.

اعتراف يك استقلالي
يك هوادار استقلال به سراغ برانكو رفت و به او گفت: «من تا چند ساعت قبل از بازي‌هاي يك‌شنبه استقلالي بودم اما ديگر استقلالي نيستم چون هم تيمم باخته، هم اينكه امير قلعه‌نويي، استقلال را شكست داده. من به خاطر شخصيت شما پرسپوليسي شده‌ام و اميدوارم تيم شما قهرمان شود!» برانكو هم لبخندي زد و گفت: «از شنيدن اين حرف‌ها خيلي خوشحال شدم.»

شوخي با ايگور پاناديچ
ايگور پاناديچ مربي گلرهاي پرسپوليس هنگام پرواز آنقدر خسته و خواب‌آلود شده بود كه يكي از خبرنگاران به شوخي به او گفت: «الان قيافه شما جان مي‌دهد براي بازي در يك فيلم ترسناك!» و ايگور جواب داد: «زندگي من پر از چالش است، شايد يك روز هم با همين قيافه فيلم ترسناك بازي كردم.»

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

رئیس هیات مدیره و سرپرست باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با رئیس فدراسیون فوتبال دیدار کردند.به نقل از مهر و به نقل از فدراسیون فوتبال، جعفر کاشانی و حمیدرضا گرشاسبی امروز یکشنبه با حضور در فدراسیون فوتبال، با مهدی تاج دیدار و...
تیم فوتبال آلکمار در دیدار خانگی مقابل خرونینگن با گل دیرهنگام ستاره ایرانی خود پیروز شد.به نقل از مهر، تیم های فوتبال آلکمار و خرونینگن روز شنبه دیدار خود را در چارچوب هفته بیست و هشتم رقابتهای لیگ هلند برگزار...
بازیکن تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه حسرت ادامه ندادن فوتبال را می‌خورد، از نبود شایسته سالاری در فوتسال گلایه کرد و گفت: از کفاشیان انتظار ندارم حرفهایم را تایید کند. مهدی جاوید یکی از بازیکنان کلیدی...
تیم فوتبال ذوب آهن با ۶ امتیاز در پایان هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا پس از الدحیل در رده دوم جدول قرار دارد و از شانس خوبی برای صعود به مرحله بعد برخوردار است.به نقل از مهر، شاگردان امیر قلعه...

  • آخرین مطالب