»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   پایان عصر تک محوری در باشگاه استقلال/هیات مدیره ای که «ایده» دارد
۹ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۳:۳۷

پایان عصر تک محوری در باشگاه استقلال/هیات مدیره ای که «ایده» دارد


معرفی هیات مدیره استقلال نشان می‌دهد که می توان روی برنامه‌دار بودن باشگاه برای سازه‌های عمرانی و ایده‌های اقتصادی حساب کرد چرا که تصمیم‌های تک نفره تمام می شود.

به گزارش اخبارنگار مهر، با معرفی اعضای هیات مدیره استقلال می توان تحلیل ها و برداشت های مختلفی برای آینده این باشگاه متصور شد. اگرچه این انتخاب ها دیر انجام شد و استقلال نقل و انتقالات را سپری کرد و به این ترتیب اعضای هیات مدیره در ترسیم شکل و شمایل سال آینده این تیم نقشی نخواهند داشت اما باید گفت همین حالا هم این معرفی برای استقلال می تواند مفید باشد. حسین قریب، جواد قراب، عباس ملکی، سیدرضا افتخاری و حسن زمانی ترکیب پنج نفره هیات مدیره استقلال هستند.   

هیات مدیره مولف
استقلال در بدترین حالت حالا هیات مدیره ای دارد که احتمالا خنثی نیستند و دارای رای هستند و نظر. در واقع استقلال مسیری را می رود که دو سه سالی بود که نمی رفت و در آن مسیر هم افشارزاده و هم افتخاری با اختیار تام و مونولوگ جلو می رفتند اما با هیات مدیره جدید گمان آن می رود که این هیات مدیره تصمیم گیر باشد و مثل مدیران قبلی بی تصمیم نباشد.

در همین ابتدا از حرف قریب که احتمالا رئیس هیات مدیره استقلال خواهد شد می توان فهمید که قاعده بازی در استقلال عوض شده است. او می گوید تا اولین جلسه هیات مدیره باید صبر کرد تا تکلیف مدیر عامل مشخص شود. هر چند که گمانه زنی ها نشان از ابقای احتمالی افتخاری دارد اما با این حال این حرف موید آن است که هیات مدیره تصمیم می گیرد و دیگر در این باشگاه تاخت و تاز های یک نفره کمتر خواهد بود.

پایان عصر تک محوری
شاید مهمترین دلیل توقف رشد استقلال از سازه ها و عمران ها تا کسب جام همین روش مدیریت تک نفره بود که در این باشگاه طی سال های اخیر باب شده اما در هیات مدیره ای که قریب باشد، زمانی ماندگار شده باشد و مدیر اقتصادی هم به سیستم اضافه شده باشد می توان کمک حال بیشتری برای مدیر عامل ایجاد کرد وتصمیم ها را از روی شانه های مدیر عامل برداشت و خطالرسم هایی برای آینده ساخت.

برنامه های عمرانی و اقتصادی
در واقع عیب دیروز استقلال این بود که آینده در آن دیده نمی شد و همه چیز معطوف بود به تیم بزرگسالان استقلال و نتایج آن اما شاید از این به بعد این باشگاه بتواند برای سازه های عمرانی و پیشرفت های اقتصادی هم برنامه ریزی هایی داشته باشد.

هیات مدیره استقلال آخرین بار که تشکیل جلسه داد در تاریخ ۲۱ اسفندماه سال ۹۵ بود که خروجی خاصی هم نداشت اما هفته پیش رو و در روز دوشنبه شاید استارت جدیدی در این زمینه داشته باشیم.

نگرانی ها برای هیات مدیره
در میان همه اتفاق های خوبی که ممکن است از اینجا به بعد برای استقلال رخ بدهد نگرانی هم وجود دارد و آن این است که افتخاری، قریب و زمانی هر سه تاکنون نشان داده اند که صاحب ایدئولوژی هایی هستند و این علاوه بر اینکه می تواند به سود استقلال تمام شود می تواند نقطه خطر هم برای استقلال محسوب شود. به هر حال این هیات مدیره شاید مثل هیات مدیره های قبلی بی اثر و کم اثر نباشد و این موضوع می تواند اختلاف هایی را هم در استقلال ایجاد کند. در واقع حالا استقلال هیات مدیره ای دارد که تجربه باشگاه داری دارد و حرف هایش بی پشتوانه نیست.

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران که در تونس حضور دارند لحظه تحویل سال نو کنار هم بودند و فضای جدیدی را تجربه کردند.به نقل از مهر،  ملی‌پوشان فوتبال ایران همچون سایر ایرانیان در لحظه تحویل سال کنار سفره هفت سین...
آخرین جلسه تمرینی تیم ملی فوتبال ایران در سال ۱۳۹۶ برگزار شد.به نقل از مهر، بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران که در واپسین ساعات سال باقی مانده شمسی در تلاش برای کسب آمادگی بیشتر جهت حضور در جام جهانی هستند،...
با اضافه شدن سردار آزمون و سامان قدوس ترکیب ۲۸ نفره اردوی تیم ملی فوتبال ایران تکمیل شد.به نقل از مهر، بامداد سه شنبه با اضافه شدن سردار آزمون و سامان قدوس ترکیب ۲۸ نفره اردوی تیم ملی فوتبال ایران...
مدیرعامل باشگاه استقلال در پیامی سال نو را به هواداران این باشگاه تبریک گفت.به نقل از مهر، سیدرضا افتخاری در پیام تبریک سال نو به هواداران استقلال گفت: با حمایت های شما توانستیم سال خوبی را سپری کنیم. استقلال هم...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها