»   اخبار شهرستان ها  »   پارک بانوان اردبیل؛ پروژه ای که تکمیل نشد/ تبدیل باشگاه ورزشی به انبار سطل زباله
۳ تیر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۲۹

پارک بانوان اردبیل؛ پروژه ای که تکمیل نشد/ تبدیل باشگاه ورزشی به انبار سطل زباله

پس از چهار سال از آغاز فعالیت پارک بانوان اردبیل و با وجود ایرادات محوطه ورزشی آن، باشگاه ورزشی وعده داده شده در داخل محوطه نه تنها روی افتتاح به خود ندید، بلکه به محلی برای انباشت سطلهای زباله شهرداری تبدیل شده است.

اردبیل نیوز: این پارک که در ابتدا با وعده های پیست دوچرخه سواری، زمین بدمینتون، میز تنیس، میز شطرنج و سالن سر پوشیده شروع به کار کرد با گذشت چهار سال از بهره برداری آن نه تنها عملیات احداث سالن سرپوشده آن متوقف شده بلکه امکانات محدود از جمله چند دستگاه دوچرخه و وسایل بازی نیز جمع آوری شده است.

با وجود اینکه زمزمه افتتاح پارک بانوان زمینه ارج گذاری دستگاههای اجرایی به ورزش بانوان و تشویق برای در نظر گرفتن ورزش به عنوان یک فعالیت روزمره را تقویت می کرد، اما امروزه این پارک پاسخگوی نیازهای ورزشی بانوان اردبیل نیست و تنها محلی برای سرگرمی است.

نگاهی به وضعیت عمومی این پارک نشان می دهد که علت گریز ورزشکاران به دلیل نبود امکانات حداقلی، غیر اصولی بودن محوطه ورزشی و نبود باشگاه ورزشی برای ورزشهای سالنی و یا ورزش در فصول سرد است. همین عوامل باعث شده جایگاه پارک بانوان اردبیل در حد تفرجگاه بانوان و فرزندانشان تنزل پیدا کند.

دو، تنها ورزش ممکن در پارک بانوان

یکی از بانوان مراجعه کننده به پارک دذر گفتگو با خبرنگار مهر ضمن انتقاد از امکانات ناچیز ورزشی و تفریحی در این پارک گفت: در حال حاضر جز ورزش دو، ورزش دیگری در پارک نمی توان انجام داد.

سحر رستاخیز با بیان اینکه پیست بدمینتون، میز شطرنج، پیست دوچرخه سواری و سایر ورزشها حتی یک توپ بازی ندارد، تصریح کرد: مراجعه کنندگان تنها برای دویدن به این پارک مراجعه می کنند.

وی افزود: این در حالی است که ورزش دو در حال حاضر و پیش از این نیز در سایر پارکها انجام می شد و ورزشکاران توقع انجام سایر رشته های ورزشی را در پارک بانوان داشتند.

این شهروند تاکید کرد: در حال حاضر پارک بانوان عملا در امکانات حتی در حد فضاهای سبز سایر نقاط سطح شهر نبوده و برای آبخوری و سرویس بهداشتی نیز پاسخگوی مراجعان نیست.

2Q== - پارک بانوان اردبیل؛ پروژه ای که تکمیل نشد/ تبدیل باشگاه ورزشی به انبار سطل زباله

پارک ورزشی، تفرجگاه بانوان غیر ورزشکار

به گفته رستاخیز نبود امکانات ورزشی موجب شده است، پارک بانوان در حد تفرجگاه و گردشگاه بانوان غیر ورزشکار تنزل پیدا کند.

یک بانوی ورزشکار نیز معتقد است کاربری ورزشی این پارک در طول سالهای پس از افتتاح آن عملا تغییر پیدا کرده است.

نازنین مولایی به خبرنگار مهر گفت: دستگاههای متولی به جای افزایش سالانه امکانات، هر سال از امکانات موجود نیز کسر می کنند. بطوریکه در حال حاضر نه تنها آبخوری این پارک قابل استفاده نیست، بلکه احداث باشگاه ورزشی نیز متوقف شده و سطلهای زباله شهرداری را در محوطه آن انباشته اند.

وی تاکید کرد: این پارک به دلیل بی توجهی به استانداردهای ساخت و ساز عملا در توسعه ورزش بانوان تاثیری نداشته و به یک مکان گردشی برای بعد از ظهر تبدیل شده است.

بی توجهی برای توسعه پارک

گلایه از وضعیت فعلی پارک بانوان محدود به مراجعان و ورزشکاران نبوده و حتی مسئولان نیز نسبت به نحوه تامین امکانات این پارک سوالات بی پاسخ دارند.

رئیس اداره بانوان ورزش و جوانان استان در این خصوص تاکید کرد: پارک بانوان ساختار معماری و ورزشی درستی ندارد و برای ورزش در فصول سرد عملا بی استفاده و فاقد امکانات است.

مژگان سلطانی که شهرداری و استانداری را متولیان ساخت پارک می داند معتقد است تربیت بدنی در این خصوص وظیفه ای نداشته و لازم است دستگاههای متولی اقدامی مناسب برای توسعه امکانات پارک انجام دهند.

وی افزود: در حال حاضر چند دستگاه دوچرخه ای که در این پارک در اختیار ورزشکاران بود به اضافه سایر وسایل ورزشی از جمله توپ از محل انبار جمع آوری شده و انبار ورزشی به فروشگاه مواد خوراکی تبدیل شده است.

سلطانی تاکید کرد: توسعه ورزش بانوان با بی توجهی به توسعه فضاهای ورزشی غیر ممکن است و دستگاههای برنامه ریز باید به یکی از بدیهیات نیاز ورزش بانوان توجه کنند.

جلساتی که رنگ تصمیم گیری ندارد

پیش از این دبیر کمیته بانوان فرمانداری اردبیل نیز در گفتگو با خبرنگار مهر هدف از افتتاح پارک بانوان را جدایی پارک خانم ها از پارک آقایان برای ایجاد راحتی و آرامش در انجام فعالیت های ورزشی دانست و افزود: با وجود این پارک، محدودیتهای ورزش بانوان کمتر شده است.

فریده نواختی مقدم در پاسخ به این سوال که چرا محل فعلی برای ایجاد پارک انتخاب شده در حالی که حصار آن عملا در تامین آرامش و راحتی بانوان بی تاثیر بوده است، عنوان کرد: به خاطر کمبود اعتبارات تخصیص یافته و همچنین تسریع در افتتاح پارک محل فعلی را مدیران مرتبط با امور بانوان شهرداری و استانداری انتخاب کرده است.

وی تصریح کرد: در زمان انتخاب محل پارک طبق تعامل و هماهنگی هایی که با شهرداری اردبیل صورت گرفت، بنا بود به خاطر وجود پارک بانوان شهرداری در مجاورت این پارک مجوز احداث ساختمانهای بلندتر از پارک در این منطقه داده نشود که عملا شاهدیم این اتفاق نیفتاد و هم اکنون در اطراف پارک ساخت و سازهای بسیاری انجام شده است.

دبیر کمیته بانوان فرمانداری اردبیل با بیان اینکه امکانات و تجهیزات تعبیه شده در این پارک طبق وعده های داده شده نیست، افزود: اخیرا با شهرداری در خصوص افزایش وسعت پارک و افزایش امکانات آن صحبتهایی شده که امیدواریم در کوتاه ترین زمان ممکن این اقدامات عملیاتی شود.

Z - پارک بانوان اردبیل؛ پروژه ای که تکمیل نشد/ تبدیل باشگاه ورزشی به انبار سطل زباله

سردی هوا؛ بهانه چهار ساله برای ساخت یک باشگاه ورزشی

از طرفی مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل علت تاخیر چهار ساله در ساخت سالن سر پوشیده را دلیل جالب توجه سردی هوا دانست و یادآور شد: لازم است برای ساخت این ساختمان نظارت و رسیدگی شود.

خدیجه جعفری اصل با بیان اینکه ساخت سالن سرپوشیده تنها 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد از اعضای شورای شهر درخواست کرد کارشناسان خود را برای بررسی ادامه ساخت این سالن به محل اعزام کنند.

پارک بانوان اردبیل با وجود اینکه از اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون ریال برخوردار بوده با کمترین تجهیزات و امکانات تفریحی، رفاهی، ورزشی و… در محیطی کوچک در محل یکی از باغهای قدیمی شهر سرهم بندی شده است.

این پارک که با رویکرد زمینه سازی برای توسعه ورزش بانوان و استفاده راحت و بی دغدغه از فضاهای سبز شهری برای این قشر ساخته شده با دیوارهایی محصور شده در بین ساختمانهاهای بلند در اطراف پارک که از چهار جهت به داخل آن دید دارد، هیچ راحتی را فراهم نکرده بطوریکه در جای جای پارک از بانوان خواسته شده از لباس ورزشی استفاده نکرده و با پوشش کامل ورزش کنند.

در حال حاضر نیز به علت نیمه تمام ماندن پروژه مجتمع فرهنگی- ورزشی موجود در داخل پارک انجام ورزش های زمستانی و استفاده از پارک در فصول بارش و سرما عملا غیر ممکن است و دیده می شود این مجموعه نه تنها تاثیری در ارتقاء وضعیت ورزش بانوان استان نداشته بلکه انتقادهای گسترده ای را از سوی بانوان ورزش دوست استان به دنبال داشته است.

باید تاکید کرد که حدود هفت هزار و 550 بانوی ورزشکار در استان اردبیل ساماندهی شده اند که برای نمایش توانمندی خود در رقابتهای ورزشی در وهله اول نیازمند فضاهای مناسب برای انجام تمرینات ورزشی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر/ ونوس بهنود

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب