»   اخبار شهرستان ها  »   يك هيات تجاري و شهري اردبيل به باكو سفر كرد
۳۱ مرداد ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۰۶

يك هيات تجاري و شهري اردبيل به باكو سفر كرد

يك هيات اقتصادي و شهري اردبيل براي ديدار با مسوولان جمهوري آذربايجان و تبادل نظر در باره گسترش همكاري هاي دوجانبه عصر چهارشنبه راهي باكو پايتخت جمهوري آذربايجان شدند.

اردبیل نیوز: اين هيات متشكل از صديف بدري شهردار اردبيل، حسين پيرموذن رييس اتاق بازرگاني صنايع، معادن و كشاورزي استان اردبيل و رييس اتحاديه صادركنندگان توليدات كشاورزي اين استان و برخي اعضاي اتاق بازرگاني مي باشد.
سيد فرج شهيدي رايزن بازرگاني سفارت ايران در جمهوري آذربايجان در گفت و گو با ايرنا گفته بود، توسعه مناسبات و همكاري هاي اقتصادي و مهيا ساختن بسترهاي لازم براي تشويق و حمايت از بخش هـاي خصوصي دو كشور به منظور افزايش مبادلات تجاري و سرمايه گذاري هاي متقابل، همچنين تجارت كالا و توسعه خدمات گردشگري درماني و استفاده بهينه از ظرفيت هاي بالفعل و بالقوه دو كشور از جمله اهداف سفر اين هيات به جمهوري آذربايجان است.
وي همچنين از برنامه ريزي براي برگزاري همايش بررسي فرصت‌هاي صادراتي استان اردبيل در محل رايزني بازرگاني سفارت ايران در باكو با حضور هيات تجاري استان اردبيل و جمعي از تجار و بازرگانان فعال ايراني و آذري به منظور معرفي توانمنديهاي صادراتي و فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري استان، خبر داد.
وي افزود: ديدار و گفت و گو با برخي مقامات جمهوري آذربايجان از جمله ديدار با رييس اتاق بازرگاني و رييس كنفدراسيون كارفرمايان جمهوري آذربايجان از جمله برنامه‌هاي هيات اردبيلي در اين سفر است كه طرفين در جريان اين ديدارها ضمن بحث و بررسي در خصوص روابط اقتصادي رو به رشد دو كشور، راه‌هاي تعميق اين روابط را مد نظر خواهند داشت.
رايزن بازرگاني سفارت جمهوري اسلامي ايران در باكو تاكيد كرد: استان اردبيل به عنوان يك استان پيشرو در بعد توليد محصولات كشاورزي و غذايي، مصالح ساختماني ، جايگاه مناسبي را در بازار جمهوري آذربايجان دارد.
وي تشكيل شركتهاي مشترك تجاري با تجار جمهوري آذربايجان و فعالتر شدن اتاق بازرگاني دو طرف را در افزايش صادرات كالا و خدمات از ايران به جمهوري آذربايجان مهم ارزيابي كرد و تاكيد كرد: در اين راستا سفارت جمهوري اسلامي ايران نيز پشتيباني هاي لازم را انجام خواهد داد.
وي با بيان اينكه در حال حاضر جمهوري آذربايجان جزو پنج كشور طرف معامله با بيشترين تراز تجاري مثبت با ايران در سه ماه اول سال ۱۳۹۲ بوده است، افزود: در عين حال ظرفيت هاي فراواني براي بسط و توسعه روابط فيمابين و گسترش مبادلات بازرگاني به خصوص استان هاي مرزي ايران وجود دارد.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...