»   اخبار سیاسی  »   ولایتی:رهبر همیشه نسبت به “هاشمی” نظر مثبتی دارند
۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۲۳:۱۲

ولایتی:رهبر همیشه نسبت به “هاشمی” نظر مثبتی دارند

یكی از كاندیداهای احتمالی ائتلاف پیشرفت گفت: با ائتلاف قدم به میدان گذاشتیم تا از تفرقه‌ جلوگیری كنیم.

اردبیل نیوز: علی اكبر ولایتی، عضو ائتلاف پیشرفت و یكی از كاندیداهای احتمالی انتخابات كه عصر امروز در نشستی در دانشكده ادبیات دانشگاه تهران در جمع دانشجویان سخن می‌گفت،‌ ابراز عقیده كرد: وضعیت كشور به قدری به هم ریخته است كه هر روز منتظر وخیم‌تر و بدتر شدن شرایط هستیم.

به نقل از ایسنا، وی در بخشی از سخنانش درباره عملكرد بسیج افزود: با اینكه فعالیت بسیج بسیار مهم است ولی از لحاظ ریشه‌ای ناشناخته مانده است، چرا كه عده‌ای فكر می‌كنند فعالیت این نهاد تازه بوده و نمونه‌ای در تاریخ ندارد در حالی كه در گذشته نیز جوانمردانی همانند بسیجیان در جامعه حضور داشتند.

 

این كاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: جوامع اسلامی را جوانمردان با وجود تمام فشارها و تهاجمات حفظ می‌كنند، در گذشته نیز همین جوانمردان در نبود حكومت‌ها كشور را اداره می‌كردند.

 

در بخشی از این نشست ولایتی در پاسخ به اینكه هدفتان از حضور در انتخابات چیست، گفت: درست است این گفته تكراری است ولی من به خاطر احساس تكلیفم قدم در عرصه گذاشتم و این صحبت را بارها تكرار كرده‌ و همه جا می‌گویم.

 

وی ادامه داد: از گذشته فرصت‌های زیادی داشتم ولی جلو نیامدم برای مثال سال 76 مكررا از سوی كارگزاران به من اصرار شد تا برای كاندیداتوری اقدام كنم ولی چون آقای ناطق‌نوری جلو آمده بود من اقدام نكردم.

 

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل خاطرنشان كرد: در آن زمان نظرسنجی‌ها حدود 25 درصد آراء را به من اختصاص داده بود و احتمال پیروزی‌ام می‌رفت ولی من مصلحت ندیدم دو نماینده از سوی اصولگرایان حضور داشته باشند و به همین دلیل 20 روز مانده بود به انتخابات كنار رفتم و حتی در برنامه‌ای از كاندیداتوری ناطق‌نوری دفاع كردم و از سوی كارگزاران سازندگی به من گفته شد اگر از پخش این مصاحبه خودداری كنم همچنان وزیر امور خارجه آنها باقی می‌مانم ولی با اصرار من مصاحبه پخش شد.

 

ولایتی با اشاره به اینكه در سال 60 اولین بار مقام معظم رهبری او را به عنوان نخست‌وزیر معرفی كرده بودند، گفت: در آن زمان تلاش زیادی نكردم و رای هم نیاوردم، همچنین در سال 64 نیز باز من به عنوان نخست‌وزیر معرفی شدم اما امام(ره) صلاح دیدند چون درگیر جنگ بودیم و تغییر نخست‌وزیر امكان داشت بر جبهه‌ها اثر بگذارد، تغییری صورت نگیرد.

 

وی خاطرنشان كرد: به دلیل هرج ومرج‌های فعلی لازم می‌دانم كه خودم به عنوان رییس‌جمهور جلو بیایم زیرا در حوزه داخلی و خارجی از هم‌گسیختگی دیده می‌شود.

 

این كاندیدای احتمالی انتخابات ادامه داد: در امور داخلی مشكلات زیادی وجود دارد كه باید رفع شود این در حالی است كه زمان به دعواهای سیاسی بین رقبا می‌گذرد ولی دغدغه مردم چیز دیگری است، همچنین در خصوص حوزه خارجی نیز خیلی بهتر از این‌ها می‌شود كار كرد.

 

ولایتی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه در سال‌های گذشته بارها پیشنهادهایی برای بهبود وضع كشور داده ولی آنها را عملی نكردند، افزود: در خصوص بحث هسته‌یی می‌توان طور دیگری عمل كرد كه هم ایرانیان به حق خود برسند و هم روابط با سایر كشورها قطع نشود، البته این كارها تدبیر می‌خواهد و با مذاكره و گفت‌وگو می‌توان بسیاری از مشكلات را حل كرد، اگر زمان باشد بعدها نمونه‌یی از راهكارهایم را ارائه خواهم كرد.

 

در بخش دیگری از این نشست، ولایتی در پاسخ به این سوال كه ارزیابی شما در مورد الگوی سیاسی كشور در دولت یازدهم چگونه است، عنوان كرد: اوایل انقلاب هر فردی نظر خود را ارائه می‌داد و پس از بررسی عملی می‌شد ولی الان با گذشت بیش از 30 سال و وجود تعداد زیادی نیروی متخصص ما باید بهتر از این عمل می‌كردیم.

 

وی درباره ضرورت خودكفایی گندم در ادامه گفت: خودكفایی در عرصه كشاورزی به پیشرفت در صنعت تبدیل خواهد شد و اقتصاد مقاومتی یعنی كاری كنیم از طریق اقتصاد نتوانند دیگر فشاری بر ما بیاورند، اگر در سال‌های گذشته هر سال 10 درصد از بودجه‌ای كه از نفت تامین می‌شد را كم می‌كردند الان از طریق تحریم نفت بر ما فشار نمی‌آوردند.

 

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینكه شخصیت شما نسبت به سایر كاندیداهایی كه برای تبلیغات انتخاباتی هزینه‌های زیادی می‌كنند متفاوت است، گفت: مهم‌ترین امر برای ائتلاف ما جلوگیری از تفرقه بود، می‌دانیم كه اگر ائتلاف صورت گیرد امكان دارد رای هم كم شود اما به خاطر اتحاد و جلوگیری از تفرقه این كار را انجام می‌دهیم.

 

وی ادامه داد: ما با هزینه‌های عجیب و غریب برای انتخابات مخالف هستیم و این كار را انجام نمی‌دهیم، همین‌طور امیدواریم در نهایت انتخاب به سمتی پیش رود كه مصلحت است.

 

این كاندیدای احتمالی ائتلاف پیشرفت در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از وضعیت فعلی كشور، تاكید كرد: ما در هر گوشه كشور منتظر حادثه‌ای هستیم كه اوضاع به هم ریخته‌تر شود، به همین دلیل ما به سمت كسانی رفتیم كه مدعی هستند در انتخابات پیروز بیرون خواهند آمد ولی آنها قبول نكردند وارد میدان شوند، در هر صورت هر جا اسلام قوی و ایمن باشد تمدن اسلامی خود به خود به وجود خواهد آمد.

 

به گزارش ایسنا، در این نشست یكی از دانشجویان از ولایتی در خصوص انجام تبلیغات زود هنگام در همایش فعالان فرهنگی كه در مشهد برگزار شده بود سوال پرسید كه ولایتی در پاسخ به او اینطور توضیح داد كه در این همایش فرهنگی عده‌ای از علما حضور داشتند و در جلسه‌ای هم كه چند روز پیش در خصوص بیداری اسلامی برگزار شده بود به سوالات تعدادی از خبرنگاران در خصوص انتخابات جواب دادم زیرا عموما از 10 سوال مرتبط با موضوع، هشت سوال خارج از موضوع است و نمی‌شود پاسخ هیچ یك از آنها را ندهیم، قصد ما هم فقط همین بود، در رابطه با آن همایش نیز نمایندگان هیهات مذهبی آمده بودند و سوالاتی در رابطه با ائتلاف پرسیدند كه به آنها جواب داده شد.

 

سوال بعدی كه از این كاندیدای احتمالی ائتلاف پیشرفت پرسیده شد درباره هاشمی رفسنجانی بود كه ولایتی گفت: شاهد بودم امام(ره) و مقام معظم رهبری نظر مثبتی نسبت به هاشمی داشتند و مقام معظم رهبری امروز هم نظرشان حفظ احترام به ایشان بوده و خودشان چندین بار هاشمی را به عنوان رییس تشخیص مصلحت نظام نصب كردند اما این كار را برای آنهایی كه جزو فتنه بودند انجام ندادند، ولی در رابطه با هاشمی همیشه نظر مثبتی داشتند، الگوی ما نیز مقام معظم رهبری است و همان‌طور كه ایشان مصلحت بدانند عمل می‌كنیم، در هر صورت هر فردی از بنی‌صدر و هاشمی گرفته تا خاتمی و احمدی‌نژاد هم نكات مثبت دارند و هم منفی، اگر قرار باشد یكسره نقد كنیم كه دیگر كسی نمی‌ماند.

ولایتی در پایان با تاكید بر اینكه همواره پیرو سخنان مقام معظم رهبری و مراجع بوده، تاكید كرد: اگر جامعه مدرسین و جامعه روحانیون بر روی یك نفر از كاندیداها اجماع كنند نظر ما هم همان است ولی شاهد هستیم كه نه جامعه مدرسین و نه جامعه روحانیون و نه مقام معظم رهبری تا امروز موضع‌گیری در خصوص هیچ یك از كاندیداها نكرده و نخواهند كرد.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

اولین جلسه هیات دولت دوازدهم اولین جلسه هیات دولت دوازدهم اولین جلسه هیات دولت...
بازتاب رای اعتماد مجلس به وزیران پیشنهادی روحانی در رسانه‌های خارجی ...
قدردانی معاون پارلمانی رئیس جمهور از نمایندگان مجلس ...
تابش: مجلس با تعامل حداکثری کار خود را انجام داد/ اکنون نوبت دولت است ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب