»   اخبار اجتماعی  »   وضعیت بحرانی بیمارستانهای دولتی/ پرسنل دولتی به بخش خصوصی می روند
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۸:۵۲

وضعیت بحرانی بیمارستانهای دولتی/ پرسنل دولتی به بخش خصوصی می روند


به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا عزیزی‌ فارسانی با بیان اینکه هم اکنون بیمارستانها با درآمد حاصل از اعمال جراحی خود را اداره می‌کنند، گفت: اعتبار اختصاص داده شده به بیمارستانها به اندازه‌ای است که تنها کفاف نگهداری تجهیزات، تعمیرات و ساختمان‌ بیمارستانها را می‌دهد.


وی با انتقاد از اینکه کمبود اعتبار در بیمارستانهای دولتی ادامه فعالیت این مراکز را با مشکلاتی همراه کرده است، افزود: کمبود پول و اعتبار در بیمارستانهای دولتی منجر به بدهیهای زیاد این مراکز به پرسنل خود شده است به گونه‌ای که بیمارستانهای دولتی در پرداخت به موقع حقوق و کارانه نیروی انسانی خود با چالش مواجه شده‌اند.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ کمبود نیروی انسانی در بیمارستانهای دولتی را نیز جزو بزرگترین معضلات این مراکز خواند و ادامه داد: گاهی به دلیل نبود اعتبار فعالیت نیروی انسانی در بیمارستانهای دولتی کاهش پیدا کرده به گونه‌ای که این افراد به سمت بیمارستانهای خصوصی سوق پیدا می‌کنند و همین عوامل باعث شده جای خالی نیروی انسانی در مناطق محروم به شدت احساس شود.


عزیزی‌ فارسانی تاکید کرد: نبود اعتبار در بیمارستانهای دولتی و کمبود نیروی انسانی تاثیر مستقیمی بر درمان بیماران دارد به گونه‌ای که روند درمان را با کندی مواجه ساخته است که در این شرایط نیز ممکن است وضعیت جسمانی بیماران نیز با بحران روبرو شود.


وی با تاکید بر اینکه تامین منابع مالی، تقویت پزشکان متخصص و جذب آنها در مناطق محروم باید جزو اولویتهای وزارت بهداشت باشد، تصریح کرد: بیمارستانهای دولتی باید تقویت شوند زیرا این مراکز علاوه بر کمبود اعتبار و نیروی انسانی با مشکلاتی از قبیل تجهیزات پزشکی از کار افتاده مواجه هستند به گونه‌ای که برای جایگزینی دستگاهی خراب و از کار افتاده، باید ماه‌ها صبر کرد تا نمونه دیگر آن وارد کشور شود.


عزیزی فارسانی با انتقاد از اینکه در لایحه بودجه سال 93 نگاه مثبتی به بیمارستان‌‌های دولتی نشده است،‌ گفت: امروزه اغلب درآمدهای بیمارستان‌های دولتی از عمل‌های جراحی و دستمزد حاصل از ارایه خدمات به بیماران به دست می‌آید و اندک بودجه‌ای که از سوی وزارت بهداشت به این مراکز اختصاص پیدا می‌کند نیز برای تعمیرات و نگهداری ساختمان‌ها صرف می‌شود.


وی یادآور شد: متاسفانه همین درآمدهای مذکور نیز صرف هزینه‌های جاری و حقوق پرسنل می‌شود بنابراین ارایه خدمات بهتر نیز در این میان مغفول می‌ماند.


عزیزی فارسانی درباره وضعیت بهداشتی بیمارستانهای دولتی، به عملکرد مدیریتی برخی از بیمارستانها انتقاد کرد وگفت: بدون‌ شک عفونتها ناشی از رعایت نکردن اصول ایمنی و بهداشتی است اما نمی‌توان عملکرد همه بیمارستانهای دولتی را از نظر بهداشتی زیر سئوال برد.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بدیهی است عفونت در بیمارستانهای دولتی به دلیل ضد عفونی نکردن درست در این مراکز است که البته بحث عفونتهای بیمارستانی مشکل کلی همه بیمارستان‌های دولتی نیست و در اصل به مدیریت بیمارستان بستگی دارد که به وسیله نظارت دقیق خود بتواند از گسترش عفونت در فضای بیمارستان‌ جلوگیری کند.

آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند. وقتی این دو تیم در...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...
تفریح یا دورهمی اجتماعی؛ در کافه‌های امروز تهران چه می‌گذرد؟ روزنامه شهروند - مطهره خردمندان: خانه فنجان‌ها وطعم‌ها. فضایی با ۶پنجره بزرگ شیشه‌ای که تصویر خیابانی بدون هیاهو را قاب گرفته است. نوری ملایم و زرد روی میز و صندلی‌‎های‌‌ چوبی‌...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب