»   اخبار سیاسی  »   وزارت خارجه اظهارات وزیر خارجه کانادا را محکوم کرد
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۱۹:۳۵

وزارت خارجه اظهارات وزیر خارجه کانادا را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان سخنان وزیر امور خارجه کانادا در کنفرانس «گفت‌وگوی جهانی برای آینده ایران» را محکوم کرد.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری دانشجو، سیدعباس عراقچی در واکنش به سخنان وزیر امور خارجه کانادا در کنفرانس «گفت‌وگوی جهانی برای آینده ایران» گفت: تلاش دولت کانادا برای برگزاری نشستی با حضور تعدادی از عناصر معلوم‌الحال ضدایرانی و اظهارات سخیف و غیرمسوولانه وی علیه مسائل داخلی ایران، مصداق بارز نقض اصل عدم دخالت در امور داخلی کشورها به عنوان یکی از اصول بدیهی حقوق بین‌الملل بوده و آن را قویاً محکوم می‌نماییم.

 

وی به مقامات کانادایی توصیه کرد: قبل از توسل به این‌گونه اقدامات و اظهارات سخیف علیه ملت ایران، نسبت به صحت و میزان اعتبار اطلاعات خود در مورد مسائل ایران اطمینان حاصل کنند.

 

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان افزود: فرافکنی دولت هارپر در عرصه سیاست خارجی خصوصاً در قبال جمهوری اسلامی ایران مانع استمرار توجه افکار عمومی در داخل و خارج کانادا نسبت به مسایلی مانند تقلب‌های انتخاباتی موسوم به «رسوایی روبوکالز» که منجر به تشکیل دولت فعلی کانادا شد یا موارد فاحش وسیستماتیک نقض حقوق بشر در این کشور نخواهد بود.

 

عراقچی گفت: گزارش‌های منابع رسمی سازمان ملل و سازمان‌های غیردولتی درباره مواردی همچون تبعیض نژادی گسترده، قاچاق و استثمار جنسی کودکان، نقض حق دسترسی به غذا، قوانین و مقررات تبعیض‌آمیز علیه مردمان بومی و گروه‌های اقلیت، نرخ روزافزون فقر و بیکاری در میان جوامع مهاجر، نژادگرایی، نژادپرستی و بیگانه‌هراسی از سوی دولت هارپر را افکار عمومی بین‌المللی شنیده‌اند و با نگرانی وضعیت دمکراسی و حقوق بشر در کانادا را رصد می‌نمایند.

 


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

دشمنان توطئه جدیدی به نام استقلال کردستان عراق را طرح ریزی کرده‌اند ...
گزارش ایسنا از سومین روز بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی ...
نگاه یکپارچه به دفاع در اقتصاد ضرورت بیشتری یافته است/ جنگ اقتصادی رو به افزایش است ...
پیام امیر اسماعیلی به مناسبت سالروز ورود آزادگان ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم

    دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم

    دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم دانلود موزیک ویدیو جدید سیروان خسروی به نام خوشحالم آهنگ شاد عروسی: دانلود آهنگ های جدید شاد عروسی ویژه 96 (2017)
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب