»   فرهنگی و هنری  »   وزارت ارشاد تازه‌های نشر را از ناشران نمی‌خرد، می‌گیرد
۲۳ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۰:۰۰

وزارت ارشاد تازه‌های نشر را از ناشران نمی‌خرد، می‌گیرد


منصور واعظی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره حضورش در جلسه اخیر کمیسیون فرهنگی مجلس در ارتباط با بودجه پیشنهاد شده برای این نهاد در سال 1393 و اینکه گفته شده وی به رقم پیشنهاد شده اعتراض داشته است، گفت: من در این جلسه گزارشی درباره وضعیت بودجه نهاد به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه کردم ولی اعتراضی نکردم.


وی بودجه پیشنهادی برای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را هم در سال آینده 92 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به بودجه 95 میلیارد تومانی در سال جاری، بودجه پیشنهادی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال آینده 3 میلیارد تومان کمتر از امسال است.


دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور همچنین گفت: امیدوارم مجلس شورای اسلامی کمک کند که بودجه نهاد در سال آینده نه تنها کاهش نیابد، بلکه افزایش هم پیدا کند. در این زمینه همانطور که گفتم بنده گزارشی ارائه کرده‌ام، اما این نمایندگان محترم مجلس هستند که باید اتخاذ تصمیم کنند.


واعظی همچنین درباره بازخورد عملکرد ایستگاه‌های مطالعه در افزایش سرانه مطالعه در کشور، ضمن مثبت ارزیابی کردن این عملکرد یادآور شد: در هر ایستگاه تقریباً دو برابر تعداد کتاب‌هایی که در روز در یک کتابخانه‌ عمومی امانت گرفته می‌شود، به امانت می‌رود.


وی در خصوص تبعات توقف خرید تازه‌های نشر از ناشران برای عرضه در ایستگاه‌های مطالعه، با بیان اینکه «تازه‌های نشر خریداری نمی‌شده، بلکه از ناشران گرفته می‌شده است» ادامه داد: روال کار به این شکل بوده که وزارت ارشاد تعدادی از تازه‌های نشر را از ناشران می‌گیرد و اینها را در اختیار تعدادی از کتابخانه‌های مرکزی کشور که وابسته به نهاد کتابخانه‌های عمومی است، قرار می‌دهد که این رویه الان هم استمرار دارد.

آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید   انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد. ...
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب