»   اخبار شهرستان ها  »   ورود مصالح ساختمانی غیر‌استاندارد به اردبیل ممنوع شد
۳ اسفند ۱۳۹۱ , ساعت ۲۳:۵۴

ورود مصالح ساختمانی غیر‌استاندارد به اردبیل ممنوع شد

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل از ممنوعیت ورود مصالح ساختمانی غیراستاندارد به استان خبر داد و تصریح کرد: در تلاش هستیم تا با همکاری پلیس راه از ورود مصالح ساختمانی غیر‌استاندارد از سایر مناطق کشور به استان اردبیل جلوگیری کنیم.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هاشم علایی در جلسه شورای فنی استان با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان مصالح استاندارد معترض هستند که چگونه با قیمت پایین‌تر مصالح ساختمانی غیر‌استاندارد به ویژه شن و ماسه وارد بازار شده و خرید و فروش می‌شود که در این زمینه با پلیس راه مکاتباتی انجام داده‌ایم تا از واردات مصالح غیر‌استاندارد به استان جلوگیری شود.

 

وی عنوان کرد: البته در زمینه شن و ماسه سعی شده است هم برای واحدهای داخل استان و هم خارج از استان کیفیت‌سنجی دانه‌بندی مناسب شن و ماسه مدنظر قرار گیرد تا در این زمینه مشکلی برای مصرف این مصالح ساختمانی در ساخت و سازها به وجود نیاید.

 

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل افزود: در نشست‌هایی که با تولید‌کنندگان مصالح ساختمانی داشتیم این موارد به آنها گوشزد شده تا جلوی برخی اقدامات نامطلوب گرفته شود.

 

علایی موضوع کنترل کیفیت مصالح ساختمانی را به عنوان مصوبه هیئت وزیران در حفاظت و رعایت درست آنها ضروری خواند و ادامه داد: ما از سازمان صنعت و معدن خواسته‌ایم تا با تولید‌کنندگان شن و ماسه غیر‌استاندارد برخورد کرده و حتی پروانه آنها را ابطال کند.

 

وی تصریح کرد: در کنار باطل شدن این مجوزها مهندسان ناظر ساختمان‌ها نیز موظف هستند، جلوی مصارف مصالح غیر‌استاندارد را بگیرند.

 

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل یادآور شد: بر اساس ماده 155 برنامه پنجم باید در پروژه‌های عمرانی مصالح ساختمانی استاندارد مدنظر قرار گیرد که در این باب مکاتباتی را نیز با دستگاه‌های اجرایی به ویژه مجریان طرح‌های عمرانی داشتیم.

 

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل از اختصاص 30 میلیارد تومان اعتبار کشوری برای نظارت بر بازار برای کنترل کیفی و استاندارد کالاهای عرضه شده خبر داد و بیان کرد: ما از طریق چهار آزمایشگاه بخش خصوصی و همچنین آزمایشگاه خاک نمونه‌برداری‌ها و کنترل‌های خود را از مصالح ساختمانی انجام می‌دهیم.

 

علایی در خصوص ارتقای کیفیت قیر و آسفالت تولیدی در سال آینده و نظارت بر آنها نیز گفت: ما از محموله‌ها و استخرهای ذخیره قیر بازدیدهای متفاوت و آزمایش‌های راندمی را انجام می‌دهیم تا از کیفیت آنها اطمینان حاصل کنیم.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب