»   اخبار شهرستان ها  »   وجود بیش از 180 هزار هکتار از منابع طبیعی غنی کشور در شهرستان‌های استان اردبیل
۲۹ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۵:۴۰

وجود بیش از 180 هزار هکتار از منابع طبیعی غنی کشور در شهرستان‌های استان اردبیل

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: بیش از 180 هزار هکتار از منابع طبیعی غنی کشور در شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار مغان واقع شده است.

اسدالله محسن‌زاده در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی از واگذاری 48 هزار هکتار از مراتع شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوارمغان به دامداران منطقه خبر داد و افزود: بیش از 180 هزار هکتار از منابع طبیعی غنی کشور در شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار مغان واقع شده و بیش از 151 هزار هکتار از آن ممیزی و برای بهره‌برداران این عرصه‌ها پروانه چرا و مرتعداری صادر شده است.

وی با اشاره به تهیه طرح مرتعداری و مدیریت بهینه مراتع قشلاقات شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار مغان گفت: این طرح‌ها از اولویت‌های این اداره کل در حوزه منابع طبیعی بوده و در این راستا برای 48 هزار هکتار از مراتع منطقه، طرح مرتعداری در قالب 62 سامان عرفی تهیه و با هدف واگذاری مدیریت مراتع طی اسنادی به خود دامداران واگذار شده است.

محسن زاده با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ارتباط با تثبیت مالکیت دولت در عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان‌ها گفت: عملیات نقشه‌برداری اکثر قشلاقات این دو شهرستان به پایان رسیده و برای بیش از 141 هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی سند مالکیت بنام دولت جمهوری اسلامی اخذ و مالکیت دولت بر این عرصه‌ها تثبیت شده است.

در ادامه حجت‌الاسلام حبیب برومند نماینده مردم شهرستان‌های پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت منابع طبیعی و آبخیزداری، افزود: معیشت سومین ایل عشایری کشور وابسته به این عرصه‌ها بوده و باید اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در احیاء و توسعه پوشش گیاهی و استحصال روان‌آب‌های سطحی و مدیریت مراتع این شهرستان‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشد.

وی توسعه فعالیت‌های آبخیزداری و احداث بندهای سنگی ملاتی در حوزه‌های آبخیز بحرانی، در ختکاری حاشیه رودخانه‌های مرزی ارس و بالهارود و احیاء و توسعه مناطق جنگلی موجود در شهرستان‌های بیله سوار و پارس آباد، احیا و بازسازی و افزایش سطح و راندمان تولید در ایستگاه مادری تولید بذرو نهال منابع طبیعی مغان، احداث ساختمان اداری برای اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بیله سوار و تهیه طرح‌های مرتعداری و ساماندهی دامداران قشلاقات مغان را از جمله طرح‌ها و پروژه‌های پیشنهادی خود برای احیا و توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های حوزه نمایندگی‌اش عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، برومند گفت: برای تحقق این طرح‌ها با وزارت جهاد کشاورزی مکاتبه می‌کند و پیگیر تخصیص اعتبار برای اجرای این پروژه‌ها خواهد بود.

وی منابع طبیعی را جزء سرمایه ملی جامعه دانست و افزود: در مجلس پیگیر رفع مشکلات مردم با منابع طبیعی بوده و ان‌شاءالله با تصویب قانون جامع منابع طبیعی، حفاظت از منابع طبیعی بیش از پیش جامعیت به خود گرفته و در توسعه و حمایت از منابع طبیعی گام‌های محکمی برداشته خواهد شد.


آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب