»   اخبار شهرستان ها  »   واکسیناسیون بیش از 2میلیون دام علیه تب‌برفکی
۲۰ بهمن ۱۳۹۲ , ساعت ۹:۰۹

واکسیناسیون بیش از 2میلیون دام علیه تب‌برفکی

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامپزشکی استان کرمانشاه از واکسینه‌شدن بیش از دو میلیون راس دام سبک (گوسفند و بز) و بیش از 100 هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) استان علیه بیماری تب‌برفکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کرمانشاه، دکتر شاهرخ یارویسی اظهارکرد: همزمان با دهه مبارک فجر اکیپ‌های دامپزشکی بخش دولتی و خصوصی در سراسر استان نسبت به اجرای عملیات مایه‌کوبی دام‌های سبک و سنگین استان علیه بیماری تب‌برفکی اقدام کردند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری و کنترل این بیماری اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در اجرای برنامه ها و سیاست های سازمان دامپزشکی کشور از اول بهمن ماه سال جاری به مدت 40 روز کاری عملیات مایه کوبی علیه بیماری تب برفکی مرحله دوم را با استفاده از توان بخش خصوصی و دولتی در قالب 45 اکیپ در جمعیت دامی استان (گاو، گوساله، گوسفند و بز) بصورت کاملا رایگان شروع کرده است .

به گفته وی در این طرح بیش از دو میلیون راس دام سبک (گوسفند و بز) و بیش از 100 هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله ) اعم از صنعتی، نیمه‌صنعتی، روستایی، پرواربندی‌ها و عشایری در مناطق درون کوچ و همچنین دام‌های عشایر برون‌کوچ در استان‌های ایلام، خوزستان و لرستان علیه بیماری تب‌برفکی واکسینه می‌شوند.

یارویسی افزود: به همین منظور پنج اکیپ نیز برای واکسینه‌کردن دام‌ها به این استان‌ها اعزام می‌شوند.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامپزشکی استان کرمانشاه از دامداران و روستاییان خواست از هرگونه تردد غیرمجاز دام خوداری کرده و در صورت لزوم با دریافت گواهی حمل بهداشتی، قرنطینه‌ای از اداره کل دامپزشکی استان اقدام به جابجایی دام کنند.

یارویسی به دامداران، روستاییان و عشایر توصیه کرد به منظور ایمنی دام‌ها در مقابل بیماری تب برفکی، کاهش تلفات دام‌ها در اثر این بیماری، ارتقاء کیفیت تولیدات دامی و … همکاری لازم را با اکیپ‌های دامپزشکی داشته باشند.

وی تصریح‌کرد: بطور همزمان در این ایام در روستاها و مناطق عشایری دامپزشکان بخش دولتی نسبت به معاینه رایگان دام‌های عشایر و روستاییان اقدام می‌کنند.

انتهای پیام

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...