»   اخبار سیاسی  »   واكنش اتحادیه اروپا به اظهارات جلیلی
۱۶ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۵:۲۲

واكنش اتحادیه اروپا به اظهارات جلیلی

یک سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا گفت: هیچ تاریخی برای ادامه مذاکرات هسته ای قدرت های برزگ با ایران تعیین نشده است.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری رویترز، مایکل مان امروز جمعه در واکنش به اظهارات سعید جلیلی، که ماه ژانویه را زمان مذاکرات اعلام کرده، گفت: هنوز تاریخی برای مذاکره بعدی تعیین نشده است.
سعید جلیلی روز جمعه از برگزاری مذاکرات اتمی جمهوری اسلامی با گروه پنج بعلاوه یک در ماه ژانویه، ماه جاری میلادی، خبر داده بود. در همين حال، یک پایگاه اینترنتی نزدیک به تیم آمریکایی حاضر در گروه ۱+۵ خبر داد که گروه ۱+۵ پیش از این پیشنهاد کرده بود که مذاکرات ایرن و این گروه روزهای ۱۹ و ۲۰ دسامبر ۲۰۱۲ (۲۹ و ۳۰ آذر ۱۳۹۱) برگزار شود اما جمهوری اسلامی به این پیشنهاد پاسخ نداده است. پایگاه اینترنتی المانیتور که به وزارت خارجه آمریکا نزدیک است، این خبر را در روز سه شنبه ۱۲ دی (اول ژانویه۲۰۱۲) منتشر کرد. المانیتور نوشته است که که هلگا اشمید معاون کاترین اشتون این پیشنهاد را در تاریخ ۱۲ آذر (۲۲ دسامبر) در یک گفت وگوی تلفنی به علی باقری ارائه کرده است. دیپلمات ها در تهران ارائه این پیشنهاد را تایید مي‌کنند اما عقیده دارند که این پیشنهاد به دلیل مشکلات مربوط به زمان بندی قابل پذیرش نبوده است.
یک کارشناس در این باره گفت: «از دید ما مسئله زمان و مکان خیلی مهم نیست. مهم محتوای مذاکرات است و اینکه ما با چه جیزی مواجهه خواهیم شد. آیا بناست همان راهبرد گذشته تکرار شود یا اینکه ۱+۵ به جمع بندی جدیدی رسیده است. این چیزی است که باید قبل از دور جدید مذاکرات روشن شود تا بتوان بر مبنای آن راهبرد مناسب را تنظیم کرد».

منابع و رسانه های غربی تا کنون پیام های متعدد و در عین حال مبهمی در این باره ارسال کرده اند که پیشنهاد جدیدی از سوی ۱+۵ به جمهوری اسلامی ارائه خواهد شد اما کارشناسان در تهران این پیام‌ها را چندان جدی نمی گیرند. کارشناس یاد شده در این باره گفت: «واقعا این یک سوال مهم است که اگر رویکرد عوض شده و بناست پیشنهاد جدیدی به جمهوری اسلامی عرضه شود پس معنای این حجم از اقدامات خصمانه در قالب تحریم‌ها و غیر آن که روزانه علیه ما انجام مي‌شود، چیست»؟ به همین دلیل به نظر مي‌رسد دریافت پالس‌های راهبردی متناقض، اکنون مهم ترین عاملی است که باعث شده جمهوری اسلامی حاضر به جمع بندی موضوع زمان و مکان مذاکرات نباشد.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب