»   دانش و فناوری  »   هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است
۲۸ دی ۱۳۹۶ , ساعت ۲۱:۵۸

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است
کیفیت هوای تهران امروز – پنجشنبه – با شاخص 104 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد.

به گزارش ملکانهمعاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز پنجشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز با 17 عدد افزایش بر روی 104 قرار گرفته و ناسالم است. 
محمد رستگاری با اشاره به اینکه غلظت آلاینده منوکسیدکربن نیز در این مدت از 24 به 31 افزایش یافته، اظهارکرد: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون در 24 ساعت گذشته با 2 عدد افزایش بر روی 58 قرار گرفته است. 
رستگاری ادامه داد: ایستگاه پیروزی(منطقه 13) با شاخص 133، تربیت مدرس(منطقه 6) و شادآباد(منطقه 18) هر 2 با شاخص 127 بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در 24 ساعت گذشته را داشتند. 
وی خاطرنشان کرد: ایستگاه های شهرداری منطقه 16، شهرداری منطقه 19 و اتوبان محلاتی (منطقه 14) نیز به ترتیب با شاخص 48، 51 و 57 کمترین میزان آلودگی شهر تهران را در این مدت داشتند. 
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است». 
منبع : ایرنا 

[ad_2]

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

منصفانه ترین تعرفه اینترنت تمامی اپراتورهای ارائه دهنده اینترنت ثابت در کشورمان که به ارائه سرویس‌های مبتنی بر ADSL و VDSL می‌پردازند، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارائه‌ی سرویس‌های غیرحجمی هستند. طبق گفته وزیر...
سامسونگ بیشترین میزان نیمه رسانای جهان را در سال ۲۰۱۷ مصرف کرده است ...
روشی برای دفع گرما از قطعات الکترونیکی با ترکیب نیترید بور با گرافن، ابزاری ساخته شده که می‌تواند گرما را با کارایی بسیار بالا از قطعات الکترونیکی خارج کند. به گزارش ملکانه : محققان آزمایشگاه پیر آیگرین در فرانسه با استفاده...
اطلاعات اولیه از مرسدس EQ C؛ اولین خودرو تمام الکتریکی بنز شکار شد ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب