»   اخبار اجتماعی  »   همه چیز در مورد رنگ سال+تصاویر
۲۴ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۴:۰۸

همه چیز در مورد رنگ سال+تصاویر

شاید بد نباشد یک تغیر کوچک در زندگی‌تان ایجاد کنید تغییری كه حال شما را بهتر ‌كند و به زندگی‌تان حس و حال تازه‌ای بدهد، یك تغییر رنگی، چه بهتر كه رنگ سال را به زندگی‌تان وارد كنید. چه در لباس‌ها و چه در خانه‌تان می‌توانید زمردی را وارد كنید و از آن تاثیرات مثبت بگیرید.

شاید بد نباشد یک تغیر کوچک در زندگی‌تان ایجاد کنید تغییری كه حال شما را بهتر ‌كند و به زندگی‌تان حس و حال تازه‌ای بدهد، یك تغییر رنگی، چه بهتر كه رنگ سال را به زندگی‌تان وارد كنید. چه در لباس‌ها و چه در خانه‌تان می‌توانید زمردی را وارد كنید و از آن تاثیرات مثبت بگیرید.

138266 380 - همه چیز در مورد رنگ سال+تصاویر

خانم‌ها دوستش دارند و این دوست داشتن ریشه‌ای تاریخی دارد. «زمرد» همیشه محبوب بوده به خصوص در میان خانم‌ها، رنگ خاص این قطعه جواهر چشم را می‌گیرد و رها نمی‌كند.

138270 768 - همه چیز در مورد رنگ سال+تصاویر

رنگ «سبز زمردی» هم همین‌گونه است، تاثیر دلنشینی دارد و چشم‌ را به خود جذب می‌كند و حالا انتخاب این رنگ به عنوان رنگ سال می‌تواند اتفاق جالبی باشد، برای همین اگر از این به بعد در دور و اطراف‌تان رنگ سبز زمردی زیاد دیدید اصلا تعجب نكنید.

چشم‌ها خیره می‌شود

موسسه پنتون در بیانیه‌ای كه در مورد انتخاب این رنگ برای رنگ سال ۲۰۱۳ منتشر كرده است، آورده: «…زمردی رنگ بسیار زنده‌ای است. رنگی بسیار درخشان كه قدرت خیره كردن چشم‌ها را دارد؛ با شكوه و فاخر… رنگی زیبا، لطیف و باوقار، رنگی كه حس خوب بودن به انسان می‌دهد، حس تعادل و هارمونی…»

از نارنگی تا زمرد

موسسه پنتون، موسسه‌ای است كه هر سال، چند هفته‌ای مانده به پایان سال قدیم رنگ سال بعد را مشخص می‌كند و این انتخاب مورد توجه بسیاری از برندهای مشهور قرار می‌گیرد و البته این توجه فقط در حیطه پوشاك نیست، حیطه دكوراسیون داخلی و لوازم منزل، زیورآلات، وسایلی مثل عینك، ساعت، فندك و… و بسیاری از تجارت‌ها و صنعت‌های دیگر هم به این رنگ سال توجه می‌كنند و می‌كوشند محصولاتی به این رنگ به بازار عرضه كنند.سال ۲۰۱۲ رنگ سال، «نارنجی نارنگی» بود، حالا این رنگ كه نسبتا خنثی ارزیابی می‌شود جای خود را به «زمردی» داده كه انرژی نهفته زیادی در خود دارد و البته به تعبیری بیشتر از یاسی و نارنجی برای هر دو جنس مناسب است.

با چی ست کنید؟

زنده و درخشان: درست مثل طبیعت، سبز زمردی در زیر نور بسیار باشكوه است. اگر می‌خواهید حس سرزندگی را بیشتر انتقال دهید آن را با رنگ‌های زرد و نارنجی همراه كنید. لباس‌های ست شده زمردی، زرد و نارنجی هم توجه را جلب می‌كند و هم حس جوانی و سرزندگی را انتقال می‌دهد.

جواهرات‌تان را با چه رنگی ست كنید

138269 722 - همه چیز در مورد رنگ سال+تصاویر

شاداب: زمردی رنگ جواهر است، داشتن جواهری به این رنگ در این روزها می‌تواند شما را دارای سلیقه‌ای خاص نشان دهد. اگر زمرد در میان جواهرات شما نشست می‌توانید از رنگ‌های بنفش تیره، آبی، قرمز، سیاه و طلایی برای پوشش و لوازم همراه خود استفاده كنید و مجموعه‌ای شگرف بسازید كه باعث شود در هر جمعی به چشم بیایید.

برای تكمیل زیبایی‌های خانه‌تان

138261 843 - همه چیز در مورد رنگ سال+تصاویر

تعادل و هارمونی: ذات خاص این رنگ به گونه‌ای است كه به شما حس نظم و هماهنگی می‌دهد و در نقطه مقابل رنگ‌هایی قرار می‌گیرد كه به شما حس شلوغی، به هم‌ریختگی و شلختگی را می‌دهد. از این خاصیت زمردی می‌توانید برای دكوراسیون داخلی خانه‌تان استفاده كنید. برای آنكه خودتان هم دارای نظم و هم دارای حس انرژی و زیبایی باشید می‌توانید زمردی را با خاكستری، سفید و زرد چرك یا حتی آبی ست كنید.

اما چرا این رنگ جواهری برای سال ۲۰۱۳ انتخاب شد؟ می‌توان تفسیرهای زیادی در این مورد داشت. لئاتریس آیزین، مدیر اجرایی موسسه پنتون در سخنرانی‌ای كه در مراسم اعلام این رنگ داشت، گفت: «این رنگ حال بهتری به ما می‌دهد زیرا رنگ هوش، ادراك و مكاشفه است، در عین حال این رنگ حس خوشایند تعادل، هارمونی و نظم را القا می‌كند.» او همچنین گفت: «از روزگار باستان، این رنگ درخشان رنگ زیبایی، نو شدن و زندگی تازه در بسیاری از ادیان و فرهنگ‌ها بوده است… این رنگ همین‌طور رنگ رشد، شكوفایی، تازه شدن، كامیابی و موفقیت است كه تمام اینها رنگی دلپذیر و به شدت خوشایند را می‌آفرینند.» در ضمن هیچ رنگی به اندازه رنگ سبز و به خصوص سبز زمردی رنگ احیا، نو شدن و از نو آغاز كردن نیست.رنگی كه به عنوان رنگ سال معرفی شده است از لحاظ كد رنگ‌‌شناسی با كد TCX ۵۶۴۱- ۱۷ شناخته می‌شود.

زمردهای در دسترس

138263 452 - همه چیز در مورد رنگ سال+تصاویر

اما خانم‌ها چگونه می‌توانند رنگ زمردی را به زندگی روزمره خود وارد كنند؟ در زیر راه‌هایی برای این كار به شما پیشنهاد می‌دهیم:

برای چشمان شما

رنگ سبز زمردی یکی از رنگ‌های در دسترس برای لوازم آرایشی چشم است. برندهایی مثل الیزابت آردن، گلوریا، زفورا و سالی هندرسون سایه چشم، ریمل و خط چشم در طیف‌های مختلف زمردی را به بازار عرضه كرده‌اند.

برای ناخن‌های شما

138267 294 - همه چیز در مورد رنگ سال+تصاویر

مارنیز، متخصص ناخن می‌گوید: «سال‌هاست كه خانم‌ها از رنگ زمردی برای ناخن‌های خود استفاده می‌كنند زیرا این رنگ احساس وقار و كلاسیك بودن را می‌دهد در ضمن می‌توان آن را با لباس‌ها یا جواهرآلات به كار رفته شده هماهنگ كرد.برندهای زویا، الیزابت آردن، روشه و… لاك‌هایی در طیف‌های مختلف زمردی به بازار عرضه كرده‌اند.

برای دست‌ها و گردن‌ شما

به هر حال زمردی رنگی جواهری است، طبیعی است كه این رنگ فاخر برای بدلیجات هم انتخاب مناسبی باشد؛ گوشواره‌ها، دستبندها، گردنبندها و حتی ساعت‌های این رنگ می‌تواند ست لباس شما را غنی‌تر و چشم‌نوازتر كند.

138268 832 - همه چیز در مورد رنگ سال+تصاویر

دكتر مارك استولمن، روانشناس و مشاور برند لوازم خانگی و آشپزخانه «اسكالامن» در مورد رنگ زمردی نكات جالبی می‌گوید: «این رنگ، رنگ شادی و شانس است، در واقع می‌توان گفت این رنگ جدا از حس نو بودن و تازگی، حس خوش‌بینی، امید به آینده داشتن و سرحالی را هم القا می‌كند. اگر خانه‌تان را با وسایل این رنگی تزئین كنید، ‌یعنی سرشار از حس زندگی و مشتاق به پیشرفت و كسب موفقیت هستید. در مورد لباس و جواهرات هم همین‌طور است، این رنگ جدا از احساس آراسته بودن، حس خاص بودن را هم القا می‌كند، با این رنگ می‌توانید حتی قبل از رسیدن بهار حس بهاری بودن را القا كنید.»

سال‌هایی كه گذشت چه رنگی بودند؟

سال ۲۰۱۳ سال زمردی است اما می‌دانید سال‌های قبل رنگ سال چه بوده؟ بد نیست این فهرست را مرور كنید:

۲۰۱۲: نارنجی نارنگی
۲۰۱۱: یاس امین‌الدوله
۲۰۱۰: فیروزه‌ای
۲۰۰۹: زرد مات
۲۰۰۸: آبی زنبقی
۲۰۰۷: قرمز تند
۲۰۰۶: بنفش جلبكی
۲۰۰۵: آبی فیروزه‌ای
۲۰۰۴: نارنجی چرك
۲۰۰۳: آبی آسمانی
۲۰۰۲: قرمز گل‌سرخ
۲۰۰۱: صورتی كم‌رنگ
۲۰۰۰: سرمه‌ای كم‌رنگ

منبع:ایده آل


آخرین مطالب این بخش اخبار اجتماعی

داستان واقعی طلاق های عجیب با دلایل عجیب‌تر ! دوست ندارم شوهرم کارمند یک زن باشد خسرو و نگین زندگی عاشقانه‌شان را درست از هشت‌ماه پیش آغاز کردند. اوایل همه چیز در این زندگی خوب پیش رفت. آن‌قدر خوب که این زوج...
تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
با دستان کافو ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه رم ایتالیا به گروه مرگ جام جهانی فرستاده شدیم. به گروهی که اسپانیا قهرمان اسبق جام جهانی و پرتغال قهرمان فعلی اروپا در آن حضور دارند. وقتی این دو تیم در...
آنها باید زودتر از هم سالانشان از عروسک ها و لذت دوچرخه سواری در کوچه پس کوچه محله شان خداحافظی کنند، زودتر بار مسئولیت زندگی خانوادگی را بچشند و قبل از مزه مزه کردن روزهای بی دغدغه کودکی، دغدغه های...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب