جمعه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۶
»   ورزش بانوان, گالری عکس و خبر هنرمندان خارجی  »   نیکی کریمی، سوپراستار موتورسوار
149 بازدید
۱۱ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۱۱
نیکی کریمی، سوپراستار موتورسوار

نیکی کریمی، سوپراستار موتورسوار

نیکی کریمی اولین تجربه تهیه‌کنندگی خود با فیلم بندر تهران را جلوی دوربین می‌برد.

ستاره سينماي ايران اين روزها سرگرم آموزش موتورسواري آن هم با بهناز شفيعي يكي از بهترين موتورسواران زن ايران با موتور هوندا ۱۲۵ است. اين تمرين براي ايفاي نقش نيكي كريمي براي پخش پيتزا دليوري در فيلم بندر تهران با مضمون اجتماعي است كه تهيه‌كنندگي آن را خانم نيكي كريمي بر عهده دارد و عوامل اجرايي تلاش دارند تا آن را به جشنواره فيلم فجر برسانند. سوپراستار سينماي ايران مثل خيلي از مردم و هنرمندان كه ورزش مي‌كنند، به شنا و تنيس علاقه دارد و حتي بازي‌هاي آن را دنبال مي‌كند. با راه‌اندازي پيست اختصاصي بانوان شايد او ترغيب شود در آينده موتورسواري در پيست آزادي را تجربه كند.
بهناز شفيعي، تنها دختر موتورسوار ايراني كه در دو رشته كراس و ريس به صورت حرفه‌اي فعاليت مي‌كند، مسئوليت آموزش نيكي كريمي در فيلم بندر تهران را بر عهده دارد. او در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرورزشي درباره موتورسواري سوپراستار سينماي ايران و نقش خودش در اين فيلم چنين روايت مي‌كند.
* خانم كريمي و موتورسواري؟
چرا نه، بعضي از خانم‌ها استعدادهاي بالايي دارند و خانم كريمي هم يكي از استعدادهاست و اطمينان دارم با پيشرفت خوبي كه در تمرينات دارد، ايشان مثل بازيگري در موتورسواري حرفه‌اي هم سوپراستار شوند.
* تمرينات چطور پيش مي‌رود؟
چند ماه است تمرينات را با موتور هوندا 125 شروع كرده و در هفته سه جلسه تمرين دارد، البته چند جلسه ديگر باقي ‌مانده كه در طول هفته‌هاي آينده پيگيري مي‌كنيم.
* خانم كريمي از تمرينات راضي است؟
بله، او از تمرينات راضي بود و من را مورد لطف قرار داد.
* چطور مسئوليت آموزش را بر عهده گرفتي؟
مرحله پيش‌توليد فيلم بود كه در اينترنت دنبال خانمي بودند كه در موتورسواري ايفاي نقش كند، با رزومه‌اي كه داشتم، دوستان من را معرفي كردند، ايشان هم قبول كردند و حتي پيشنهاد همكاري دادند كه بعضي از سكانس‌ها را در خيابان‌هاي پرتردد به جاي ايشان موتورسواري كنم.
* براي پوشش چه‌كار مي‌كنيد؟
يونيفورم‌هاي مشابه و يك‌رنگ تهيه كرده‌ايم. مضافاً اينكه كلاه كاسكت مي‌گذاريم و از لحاظ فيزيكي هم چون مثل هم هستيم نشان نمي‌دهد كه بدل هستم.
* با اين شرايط به بدلكاري هم علاقه‌مندي؟
به بدلكاري علاقه ندارم اما براي بازي مقابل دوربين آن هم در ايتاليا و براي دو مستند تبليغاتي براي كمپين تبليغاتي اولين برند جواهري دنيا، جرج جنسن، به بارسلونا رفتم و براي تبليغ دوچرخه به ارمنستان سفر كردم. حالا به عنوان مربي با نيكي كريمي تمرين مي‌كنم تا او براي ايفاي نقش در فيلم سينمايي بندر تهران آماده شود.
* حتماً دستمزد خوبي دارد؟
صادقانه بگويم، اگركسي ديگري بود، دستمزد مي‌گرفتم اما از آنجا كه به خانم كريمي علاقه زيادي دارم پول برايم اهميت ندارد بلكه شخصيت اين بازيگر توانمند سينماست كه حاضرم بدون چشمداشت برايش كار كنم.
* پس علاقه‌مندي به هنر باعث شد كار آموزش موتورسواري را قبول كني؟
زماني كه براي تماشاي فيلم به سينما مي‌رفتم، ايفاي نقش چند بازيگر را دوست داشتم كه يكي از آنها خانم كريمي بود. آرزو داشتم روزي ايشان را از نزديك ببينم اما تقدير جوري رقم خورد كه ايشان در جايگاه كارگردان و من هم به عنوان مربي، آموزش موتورسواري ايشان را بر عهده بگيرم.
* از جزئيات فيلم خبر داري؟
همان اندازه‌اي كه در سايت‌ها و روزنامه‌ها كه خبرش را هم خودتان چاپ كرديد، مي‌دانم. اين فيلم مضمون اجتماعي دارد و در تهران فيلمبرداري مي‌شود. تهيه‌كنندگي فيلمنامه را خانم نيكي كريمي بر عهده دارد و براي پخش پيتزا دليوري جلوي دوربين مي‌رود.
* اولين بار كه موتورسواري پيست را آغاز كردي چه زماني بود؟
سال 89 در امارات موتور ريس سوار مي‌شدم و در سفري كه به تايلند داشتم آنجا در پيست، موتور ريس سوار شدم و نمي‌دانستم كه در ايران خانم‌ها مي‌توانند به صورت حرفه‌اي در پيست، موتورسواري كنند و آن زمان هيچ شناختي نداشتم. زماني كه وارد كراس شدم با خانم‌هايي آشنا شدم كه در رشته كراس فعال بودند اما پيگيري كه كردم متوجه شدم در ريس هيچ خانمي فعاليت ندارد و من براي اين رشته تلاش كردم تا اينكه امسال در ايران به صورت حرفه‌اي ريس را انجام دادم و مدركم را گرفتم.
* براي موتورسواري آن هم در پيست يا جاده استرس نداري؟
آدرناليني كه هنگام موتورسواري، درونم ترشح مي‌شود، باعث شادابي و نشاط مي‌شود. از زماني كه هندل يا استارت موتور را مي‌زنيم، تمام تمركزمان روي موتورسواري است و به چيز ديگري فكر نمي‌كنيم.
* اولين موتور چه بود و چه زماني خريدي؟
اولين موتور، يك موتور 125 سي‌سي در سال 1387 بود و سال 1390 يك موتور آپاچي و اسفند 1392 كراس.
* در حال حاضر چه موتوري داري؟
موتور كراس سوزوكي 250 سي‌سي.
* نظرت درباره راه‌اندازي موتورسواري بانوان چيست؟
از اينكه پيست اختصاصي بانوان در مجموعه ورزشي آزادي راه‌اندازي شد خيلي خوشحالم، اتفاقاً اولين تمرين بازگشايي پيست سه‌شنبه گذشته با حضور مسئولان فدراسيون و هيأت تهران در مجموعه ورزشي آزادي برگزار شد و بانوان موتورسوار براي اولين بار در پيست استاندارد دور زدند. ضمن اينكه قرار است از اين هفته فقط روزهاي يك‌شنبه به صورت اختصاصي و با كادر اجرايي متشكل از بانوان تمرينات در اين پيست پيگيري شود.
* وقتي دلگير هستي كجا مي‌روي؟
ناراحت باشم مشكلاتم را با موتورسواري در پيست رفع مي‌كنم، در واقع يك جوري زندگي‌ام با موتورسواري گره خورده.

* خانواده‌ات كه مخالف موتورسواري دخترشان نبودند؟
اوايل كه موتور نداشتم و حرفه‌اي سواري نمي‌كردم برايشان عادي بود. ولي بعد كه خواستم وارد دنياي حرفه‌اي شوم، نگران بودند اما من به آنها ثابت كردم كه با استفاده از لباس مخصوص و كلاه كاسكت هيچ اتفاقي رخ نمي‌دهد و موافقت آنها را گرفتم.
* تصادف كه نداشتي؟
خوشبختانه تصادف شديد نه اما زمين‌خوردگي خيلي زياد اما به خاطر پوشيدن لباس ايمني و استفاده از كلاه كاسكت اتفاق خاصي نيفتاد.
* اتومبيلراني مي‌كني؟
بله، ولي هيجاني كه موتورسواري به آدم مي‌دهد، به هيچ‌ وجه در اتومبيلراني نيست، ضمن اينكه هيجان موتورسواري خيلي بيشتر است.
* اما خطرات زيادي دارد.
بيشتر تصادفاتي كه منجر به فوت يا نقص عضو شده، خارج از پيست و به دليل عدم رعايت نكات ايمني بوده، در واقع آسيب‌ديدگي داخل پيست خيلي كمتر است. اصلاً بحث ورزش حرفه‌اي با تفريحي فرق مي‌كند. در خيابان نمي‌شود با خيال راحت گاز داد. براي موتور كراس هم كه پرش خيلي مهم است اما شرايط آن فراهم نيست و نمي‌شود در خيابان پرش كرد.
* خودتان كجا تمرين مي‌كنيد؟
براي ريس كه جايي ندارم اما براي موتور كراس تا پيش از اين در پيست‌هاي كرج و پرند تمرين مي‌كردم اما با بازگشايي پيست اختصاصي آزادي از اين بعد به آزادي مي‌رويم.
* برخورد آقايان چطور است؟
به غير از يكسري محدود از آقايان كه قهرمان اين رشته هستند و ما را حمايت مي‌كنند، اكثر آقايان با موتورسواري بانوان مخالف هستند. مخصوصاً از موقعي كه من وارد اين رشته شده‌ام و مورد توجه رسانه‌هاي معتبر جهان قرار گرفتم مخالفت‌هايشان شديدتر شد.
* سفر با موتور دوست داري؟
يكي از هدف‌هايم اين است كه روزي با موتور سفر دور دنيا بروم.
* براي سفر خارجي كجا را انتخاب مي‌كني؟
براي سفر خارجي ايتاليا را انتخاب مي‌كنم. چون پيست‌هاي موتورسواري ايتاليا فوق‌‌العاده خوب است و دوستان زيادي هم در ايتاليا پيدا كرده‌ام. همچنين مردمان خوبي دارند و فرهنگ‌شان شبيه فرهنگ ماست. براي سفر داخلي هم شمال را انتخاب مي‌كنم.
* براي آينده ورزشي‌ات چه برنامه‌اي داري؟
هنوز از روي عشق و علاقه موتورسواري انجام مي‌دهم، گرچه هدفم اين است كه براي نسل‌هاي بعد شرايط را آماده كنيم و به نوعي پيشگام باشيم و بتوانيم به كساني كه علاقه دارند، آموزش بدهيم و در نهايت در مسابقات بين‌المللي شركت كنيم.
* دختران موتورسوار چقدر با استانداردهاي بين‌المللي فاصله دارند؟
استعدادهاي زيادي داريم و اگر بودجه‌‌اش تأمين شود مي‌توانيم در مسابقات جهاني پرقدرت شركت كنيم. خود من اگر بودجه داشته باشم، مي‌توانم در تمام رشته‌هاي موتور و اتومبيلراني شركت كنم و حتي مقام هم بياورم.
* چه پيشنهادي براي خانم‌هاي علاقه‌مند به موتورسواري داري؟
به خانم‌هايي كه علاقه‌مند به فراگيري و آموزش اين رشته پرهيجان هستند پيشنهاد مي‌كنم كه بيايند به فدراسيون موتورسواري و در اين رشته ثبت‌نام كنند تا آموزش‌هاي لازم را براي ورود به اين رشته ببينند.

 

آخرین مطالب این بخش ورزش بانوان  , گالری عکس و خبر هنرمندان خارجی

عکس های جدید از سلنا گومز 2017
عکس های جدید از سلنا گومز در سه ماه اول سال 2017 سلنا مری گومز (به انگلیسی: Selena Marie Gomez) متولد ۲۲ ژوئیه ۱۹۹۲ ( ۱۳۷۰/۱۱/۰۲ ) بازیگر، خواننده و طراح مد اهل آمریکا است. سلنا ...
اسکارلت جوهانسون از همسرش جدا می شود
اسکارلت جوهانسون به دادگاه اعلام کرده است که ازدواج آنها " به شکل ناامید کننده ای به بن بست رسیده است". اسکارلت جوهانسون قصد دارد سرپرستی تنها دختر سه ساله شان با نام رُز را از ...
احساس پنهان آنجلینا جولی و جردلتو نمایان شد!
آنجلینا جولی و جردلتو وارد یک رابطه عاطفی شده‌اند. پس از اینکه خبر جدایی آنجلینا جولی و برد پیت منتشر شد و خیلی از طرفداران این زوج را شوکه کرد، حالا خبر دیگری منتشر شده است ...
سرمربی تیم‌ملی والیبال بانوان: من پرسپولیسی‌ام
اين يك مصاحبه جالب است با مايدا چيچچ، سرمربي تيم ملي واليبال ايران. مصاحبه‌اي كه خارج از مسائل روز است و بيشتر جنبه سرگرمي دارد. مايداي 41 ساله با صداقت تمام جواب سؤالات كوتاه ما ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • مطالب مرتبط

  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید یاس به نام سرکوب دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش به نام بوی عیدی دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام سال نو دانلود آهنگ جدید پویا سالکی به نام درگیره دلت
    جدیدترین ترانه ها
  • مطالب اخیر
  • دسترسی سریع