بازي هاي كسالت وار استقلال و پرسپوليس كماكان ادامه دارد و فرار تماشاگران از آزادي هم ايضا.

سايت گل-استقبال كم از بازي هاي استقلال و پرسپوليس همچنان ادامه دارد. بازي استقلال و كاسپين قزوين نمونه كاملي بود از اين معضل.بازي هايي به غايب خسته كننده و پيروزي هايي با حد اقل گل زده.

در ليگ دوازدهم استقلال با همين متد موفق شد قهرمان ليگ برتر شود.امير قلعه نويي كه تا چند فصل قبل، تيم هايش به خط حمله بي رحمش معروف بودند حالا نزديك به دو فصل است كه انتظاراتش را به حداقل رسانده و تنها اين سه امتياز است كه براي او اهميت دارد. وقتي موفق ترين مربي  تاريخ ليگ برتر با چنين متدي پيش مي رود ان وقت بقيه هم خواسته يا ناخواسته از او تبعيت مي كنند. بازي هاي امسال پرسپوليس هم دقيقا وضعيتي مشابه استقلال دارد.تيم دايي،تماشاگر پسند بازي نمي كند،براي او و شاگردانش تنها سه امتياز اهميت دارند و لاغير.

شايد قلعه نويي بخاطر خداحافظي مجيدي و آماده نبودن ساير حمله وران تيمش بهانه اي براي عدم انجام بازي هجومي داشته باشد(كه ان بهانه هم قابل قبول نيست) اما در پرسپوليس اوضاع متفاوت است. دايي عناصر فوق العاده هجومي اي را در اختيار دارد ؛مربع صادقيان،عاليشاه،مسلمان و خلعتبري قطعا يكي از خطرناك ترين تركيب هاي هجومي ليگ برتر است .مجموعه اي كه در آن سرعت، تكنيك و خلاقيت موج مي زند اما پرسپوليس همانند بازي با ذوب آهن پس از  پيش افتادن از حريف سعي دارد زمان بازي را هوشمندانه بكشد. اگر قرمزها موفق شوند دو بازي را با اختلاف سه گل ببرند آن وقت در بازي سوم هواداران بيشتري به ورزشگاه مي روند.تيم مصطفي دنيزلي در ليگ ششم نمونه كاملي براي اثبات اين ادعاست. حتي در ليگ هشتم هم قلعه نويي با فوتبال هجومي موفق شد هم تماشاگران را با سكوها آشتي دهد و هم اينكه استقلال را قهرمان كند. امير حتي در سپاهان هم با اين متد پيش رفت اما سومين بازگشت او به استقلال مصادف شد با تغيير تفكراتش.

اگرچه خودش همچنان تلاش مي كند تا بگويد عاشق فوتبال هجومي است اما به كارنامه خط حمله استقلال در دو فصل اخير توجه كنيد تا ببينيد حرف و عمل او يكي نيست. آنها حتي در بازي با تيم دسته دومي كاسپين هم ريسك نكردند تا مبادا غافلگير شوند.

اگرچه اين احتمال وجود دارد كه قلعه نويي و دايي با اين تاكتيك  محافظه كارانه به جامي برسند اما قطعا سكوها با اين نوع از فوتبال پر نمي شوند.اينجا ديگر هيچكس نگران كيفيت پائين بازي ها نيست.استقلال با 3 هافبك دفاعي(اندو،جواد و ساموئل) در بازي هاي حساس ليگ برتر حاضر مي شود و سياوش اكبرپور را جلوي اين  سه ميگذارد كه رسما مي شوند 4 بزن بهادر حرفه اي در ميانه ميدان كه رد شدن از آنها مثل عبور از ميدان مين است. فانتزي ها در اين فوتبال جايي ندارند و فوتبالي كه در آن خلاقيت، هيجان و گل زيادي نباشد قطعا بار يزش هوادار مواجه مي شود.

كاش مربيان سه امتيازي ما كمي هم نگران اين سكوهاي كچل بودند.كاش كمي به آنها ريزش تماشاگران بر بخورد و مهمتر از همه كاش قبول كنند انديشه آنها رابطه مستقيمي با حضور تماشاگران دارد.