»   دانش و فناوری  »   نگاهی به فعالیت فایرفاکس در نمایشگاه CES
۲۰ دی ۱۳۹۲ , ساعت ۸:۴۵

نگاهی به فعالیت فایرفاکس در نمایشگاه CES

شرکت فایرفاکس در نمایشگاه امسال تمرکز اصلی خود را بر روی توسعه محبوبیت سیستم عامل خود یعنی FireFox OS قرار داده بود و بسیاری از بازدید کنندگان برای نخستین بار با این سیستم عامل از نزدیک کار می کردند.

شرکت فایرفاکس در نمایشگاه امسال تمرکز اصلی خود را بر روی توسعه محبوبیت سیستم عامل خود یعنی FireFox OS قرار داده بود و بسیاری از بازدید کنندگان برای نخستین بار با این سیستم عامل از نزدیک کار می کردند.

به گزارش ایتنا نزدیک از یک سال از ظهور این سیستم عامل می‌گذرد ولی برای مسئولین این شرکت همچنان CES به عنوان یک محیط مناسب برای معرفی این سیستم عامل به نسبت ناشناخته به مخاطبین جهانی به حساب می‌آمد.

در این میان بیشترین تمرکز این سیستم عامل بر روی تفاوت‌های آن با رقبایی است که در طول چند سال گذشته جایگاه ثابت خود را در بازار سیستم‌های عامل یافته‌اند.

مهم‌ترین مزیتی که سیستم عامل فایرفاکس در نمایشگاه امسال بر روی آن تاکید داشت در حقیقت پوشش یک ایراد بود. به صورت کلی بازار نرم‌افزاری اندروید یا آیفون به راحتی برای این سیستم عامل قابل رقابت نبوده است و به همین دلیل نیز با بهره مندی از هسته نوشته شده بر مبنای HTML نسخه ۵ این سیستم عامل به کاربر خود اجازه می‌دهد که هر وب سایتی که هسته مشابه با این سیستم عامل داشته وبر اساس این زبان نوشته شده باشد را به عنوان یک اپلیکیشن بر روی همراه خود ذخیره سازد.

همچنین سیستم جست‌وجوی ویژه اینترنتی و محلی(داخل گوشی) نیز در این سیستم عامل کارکرد مناسبی داشته است.

در حال حاضر یسه گوشی ال جی فایر وب، آلکلتل وان تاچ فایر و ZTE اپن به این سیستم عامل مجهز هستند وبین ۷۰ تا ۱۰۰ دلار قیمت دارند.

همچنین به زودی تلویزیون هوشمند ال جی با این سیستم عامل ساخته خواهد شد تا بازار جدیدی قابل سیستم عامل فایرفاکس قرار گیرد.

 

ایتنا

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

ملکانه: آیا بیماران در حال احتضار می توانند زمان مرگشان را پیش بینی کنند؟ بیمارانی که در انتهای مسیر زندگی خود قرار داشته و انتظار مرگ را می کشند می توانند زمان مرگشان را پیش بینی کنند و بسیاری از آن...
Razer Phone در حال حاضر در فروشگاه های آنلاین و حضوری مایکروسافت موجود است همین 2 هفته پیش بود که Razer نخستین تلاش خود را در زمینه تلفن همراه به جهان معرفی کرد و اولین تلفن هوشمند از جانب Razer...
گنجینه مجارستان؛ روایت خودروهای کلاسیک پنهان شده در گاراژهای بوداپست در...
کاربران از اینترنت منصفانه ناراضی‌اند؟ تصویب مدل غیرحجمی تعرفه سرویس‌های اینترنت ثابت که هفته گذشته از سوی وزیر ارتباطات اعلام شد، انتقاداتی را از سوی کاربران اینترنت ثابت در پی داشته است که عمدتا به قیمت بالا و محدودیت مصرف...


  • دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید مهدی مدرس به نام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محمد زندوکیلی به نام خواب پاییزی دانلود آهنگ جدید سینا شعبانخانی به نام نزدیکای پاییز دانلود آهنگ جدید فرزاد فرخ به نام هوای تو دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی و زانیار خسروی به نام نمیرم عقب
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب