دوشنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۵
»   فوتبال خارجی, ورزش بانوان  »   نگاهی به زندگی جنجالی «سولو» دروازه‌بان تیم ملی زنان آمریکا
150 بازدید
۷ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۰۰
نگاهی به زندگی جنجالی «سولو» دروازه‌بان تیم ملی زنان آمریکا

نگاهی به زندگی جنجالی «سولو» دروازه‌بان تیم ملی زنان آمریکا

آمریکایی‌ها که بهترین تیم فوتبال زنان چند سال گذشته بودند در شرایطی پا به بازی‌های المپیک ریو گذاشته بودند که روی کاغذ و غیرکاغذ، بخت اصلی قهرمانی بودند. آنها المپیک 2008 را برده بودند و مدال طلای المپیک 2012 لندن را هم داشتند.

به نظر مي‌رسيد كه با پايان يافتن بازي‌هاي المپيك 2016 ريو شرايط براي آمريكايي‌ها كه با كسب مدال‌هاي گوناگون به عنوان اولين كشور اين تورنمنت مهم شناخته شدند ايده‌آل باشد. البته شرايط تقريباً براي دو سوم اعضاي اين كاروان، ايده‌آل است ولي بودند ورزشكاران و تيم‌هاي آمريكايي كه روزهاي سخت و تيره‌اي را در المپيك سپري كردند.

به غير از جردن باروس معروف آنها در كشتي كه حتي دستش به مدال برنز هم نرسيد، بايد ناكام بزرگ كاروان آمريكا را تيم فوتبال زنان اين كشور دانست. آمريكايي‌ها كه بهترين تيم فوتبال زنان چند سال گذشته بودند در شرايطي پا به بازي‌هاي المپيك ريو گذاشته بودند كه روي كاغذ و غيركاغذ، بخت اصلي قهرماني بودند. آنها المپيك 2008 را برده بودند و مدال طلاي المپيك 2012 لندن را هم داشتند. از همه مهم‌تر اينكه سال گذشته قهرمان جام جهاني‌ زنان شدند و با سه قهرماني ارزشمند پا به بازي‌هاي المپيك ريو گذاشته بودند.

شوكي به نام سوئد
آمريكا در المپيك ريو همه ستاره‌هايش را داشت‌‌؛ از هوپ سولو بهترين دروازه‌بان دنيا گرفته تا كارلي لويد كه جايزه بهترين بازيكن زن فوتبال دنيا را به دست ‌آورده بود. براي آنها همه چيز تا رسيدن به مرحله يك چهارم نهايي خوب پيش رفت ولي درست در همين مرحله بود كه در ضربات پنالتي مقابل سوئد شوكه شدند و در ميان ناباوري با نتيجه 4 بر3 تن به شكست دادند‌‌؛ شكستي كه حكم خروج آنها از ريو را امضا كرد و سوئدي‌ها را به مرحله بعد فرستاد.

آغاز جنجالي تازه براي هوپ سولو
ثبت همان نتيجه كافي بود تا هوپ سولو، دروازه‌بان 35 ساله آمريكايي‌ها كه بيش از 200 بازي ملي در كارنامه دارد از كوره در برود! آن هم نه براي اولين بار بلكه براي چندمين بار‌‌؛ سولو كه به شدت از سبك بازي سوئدي‌ها عصباني شده بود در حمله‌اي تند پيروزي سوئد را زير سؤال برد. به گزارش اكيپ، او در صحبت‌هاي بعد از بازي‌‌اش گفت: «سوئدي‌ها تيمي به درد نخور و ترسو بودند. به نظر من در اين مسابقه بهترين تيم برنده نشد و به اين موضوع ايمان كامل دارم. ترسو بودن آنها تضميني براي‌شان نيست كه به فينال اين مسابقات برسند».

عذرخواهي نمي‌كنم!
حالا كه المپيك تمام شده فدراسيون فوتبال آمريكا پايش را در يك كفش كرده كه هر طور شده هوپ سولو بابت حرفي كه خطاب به سوئدي‌ها زده عذرخواهي كند ولي از آنجا كه مرغ سولو هميشه يك پا داشته او حاضر به عذرخواهي كردن نيست و اين موضوع را به اطلاع مسئولان فدراسيون فوتبال آمريكا رسانده. لجاجت سولو حالا برايش عواقب بيشتري داشته و فدراسيون فوتبال آمريكا اعلام كرده اين بازيكن را 6 ماه از حضور در تيم ملي آمريكا محروم مي‌كند. در بيانيه فدراسيون كه به امضاي رئيس آن رسيده آمده است: «اظهارات هوپ سولو بعد از ديدار با سوئد غيرقابل قبول و در تضاد با انتظاراتي است كه ما از بازيكنان‌مان داريم. محروميت اين دروازه‌بان در شرايطي اعمال شده كه گذشته اين بازيكن لحاظ شده و به اين مورد بايد توجه ويژه كرد كه براي او توضيح داده شده به عنوان يك بازيكن ملي‌پوش رفتارش بايد الگوي بقيه باشد». هوپ سولو حالا در شرايطي بايد محروميت 6 ماهه‌‌اش از تيم ملي را سپري كند كه با 202 بازي ملي در كارنامه يكي از پرافتخارترين بازيكنان فوتبال زن است كه تاريخ آمريكا به خود ديده است. البته محروم شدن براي هوپ سولو مورد تازه‌اي نيست چون درست يك سال پيش هم او براي يك بازه زماني يك ماهه از همراهي تيم ملي آمريكا محروم شد.

وقتي سولو ميني‌بوس تيم ملي آمريكا را دزديد!
ماجراي دزديده شدن ميني‌بوس تيم ملي آمريكا يكي از چندين شاهكاري است كه سولو در دوران حرفه‌اي‌‌اش به آن دست زده‌‌؛ اين موضوع با سال 2015 برمي‌گردد جايي كه سولو به همراه بقيه ملي‌پوشان به اردو رفته بود. با اين حال او نيمه شب به سرش مي‌زند اردو را ترك كند و به بيرون برود. سولو نه تنها اين كار را مي‌كند بلكه براي اينكه مسير رفتن را پياده طي نكند ميني‌بوس تيم ملي آمريكا را هم كش مي‌رود و با آن از اردو به بيرون مي‌زند. موضوعي كه خشم مسئولان تيم ملي زنان آمريكا را برانگيخت و در نهايت هم رأي به محروميت او از حضور در تيم ملي دادند.

بزن بزن خانوادگي
سولو به غير از حواشي فوتبالي كه دارد زندگي پيچيده خانوادگي را هم از سرمي‌گذراند. سال 2012 ابتدا نوبت جرمي استيونس، شوهر و بازيكن سابق فوتبال آمريكايي بود كه هوپ سولو را در شرايطي كه نامزد بودند كتك بزند. با اين حال سولو براي تلافي كردن اين موضوع درست 2 سال صبر كرد و يكي، دو روز مانده به جشن ازدواج‌شان اين بار او بود كه شوهرش را به باد كتك گرفت!
با اين حال شوهر سولو تنها كسي نبود كه از دست او كتك خورده‌‌؛ در همان سال 2014 او در شرايطي كه حالت طبيعي نداشت همسر برادرش را به باد كتك گرفت و ضربات پي در پي‌اي به سر او زد. البته برادرزاده 17 ساله‌‌اش هم از كتك‌هاي سولو بي‌نصيب نماند. در نهايت با مداخله پليس، اين موضوع خاتمه يافت هرچند كه سولو در پي شكايتي كه از او شده، سه روز را پشت ميله‌هاي زندان سپري كرد. سه روزي كه باز هم جنجال‌آفرين شد و حتي در بازداشت هم با يكي ديگر از زندانيان به مشكل برخورد.

اگر مردي دستم را باز كن!
پليس آمريكا در شرايطي هوپ سولو را با دستبند به زندان برد كه اصلاً كار راحتي نداشت‌‌؛ در گزارشي كه آنها ارائه كردند و بعدها شبكه تلويزيوني ESPN آن را منتشر كرد آمده بود كه سولو خطاب به پليس حرف‌هاي زشتي را به زبان آورده و حتي آنها را تهديد كرده است. در بخشي از اين گزارش او خطاب به پليس گفته است: «تو يه آدم … هستي. از من مث سگ مي‌ترسي و واسه همينه كه بهم دستبند زدي! اگه مردي دستمو باز كن تا … كنم».

تحت تعقيب پليس
طبيعي است آن مورد و بازداشت سه روزه كه سولو كه از آن به عنوان «بدترين روزهاي عمرش ياد كرده» تنها ماجراي پليس و سولو نباشد‌‌؛ او و همسرش يك بار ديگر هم توسط پليس تحت تعقيب بوده‌اند‌؛ همسرش به خاطر اينكه در حالتي غيرمتعارف در حال رانندگي بود و سولو به اين خاطر كه به پليس آمريكا فحاشي كرده بود. به هر حال و با توجه به كارنامه‌اي كه اين دروازه‌بان 35 ساله دارد بعيد است محروميت 6 ماهه‌‌اش از تيم ملي چندان خاطرش را آزرده كند.

آخرین مطالب این بخش فوتبال خارجی  , ورزش بانوان

نعيمه ظفر ، اولین گزارشگر زن بسکتبال + عکس
نعيمه ظفر برای اولین بار دو مسابقه ليگ بسكتبال بانوان را از رادیو گزارش کرد. حواشی پیرامون نعيمه ظفر ، اولین گزارشگر زن بسکتبال اتفاقي مثل گزارش يك بازي بسكتبال به صورت زنده آن هم ...
ستاره های ماتم زده بارسا در پارک دو پرنس(عکس)
بارسا امشب با 4 گل مغلوب پاری سن ژرمن شد تا در آستانه حذف از لیگ قهرمانان قرار بگیرد. امشب نه مسی و نه دیگر ستاره های بارسا ...
خادم الشریعه کاندیدای ورزشکار اخلاق سال 2016 جهان شد
درجریان رقابتهای گرندپری شطرنج زنان جهان در روسیه بود که سارا خادم الشریعه در یک حرکت منصفانه مقابل حریف اوکراینی که به دلیل بیماری دوست فرانسوی خود وضعیت روحی مناسبی نداشت تن به تساوی داد ...
خادم الشریعه کاندیدای ورزشکار اخلاق سال 2016 جهان شد
به نقل از The Sun، باشگاه منچستر سیتی انگلیس حاضر است برای به خدمت گرفت لیونل مسی مهاجم تیم بارسلونای اسپانیا و تیم ملی آرژانتین مبلغ 115 میلیون یورو بپردازد. لازم به ذکر است که ...

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • مطالب مرتبط

  • دانلود آهنگ جدید سیروان خسروی به نام برگرد دانلود آهنگ جدید پازل باند به نام به سرم زده دانلود آهنگ جدید حسین توکلی به نام دوتایی دانلود آهنگ جدید گروه سون 7 به نام دیره + موزیک ویدئو دانلود آهنگ جدید علیرضا روزگار به نام کافه
    جدیدترین ترانه ها
  • مطالب اخیر

  • دسترسی سریع