»   مد و لباس  »   نکات مهم انتخاب کفش برای خانم ها
۱۳ مرداد ۱۳۹۴ , ساعت ۹:۳۰

نکات مهم انتخاب کفش برای خانم ها

زنان ده برابر بیشتر از مردان از درد پاهایشان شکایت دارند و دلیل آن پوشیدن کفش های پاشنه بلندی است که پنجه آن ها تیز و به انگشتان پاهایشان فشار می آورند.

اغلب خانم ها هنگام انتخاب کفش، بیشتر به زیبایی رنگ و طرح آن دقت می کنند تا به استاندارد بودن آن. اگر این مساله در دراز مدت ادامه یابد باعث به خطر افتادن سلامتی آن ها می شود. به عنوان مثال، اگر چه پوشیدن کفش های پاشنه بلند در بسیاری مواقع باعق افزایش اعتماد به نفس در خانم ها می شود اما آنچه در وهله اول باید مدنظر قرار بگیرد نوع استفاده ای است که از آن کفش می شود. به طور کلی زنان ده برابر بیشتر از مردان از درد پاهایشان شکایت دارند و دلیل آن پوشیدن کفش های پاشنه بلندی است که پنجه آن ها تیز و به انگشتان پاهایشان فشار می آورند. امروز نیز با ملکانه همراه باشید تا نکات مهم انتخاب کفش برای خانم ها را بررسی کنیم
بنابراین هر فصل، مکان، فعالیت و هر شرایطی کفش مناسب خودش را می طلبد که می توانید با توجه به نکاتی که چی بپوشم در زیر به آن ها اشاره کرده است دست پیدا کنید.

نکات مهم انتخاب کفش برای خانم ها:

* کفش های سنگین ضمن اینکه باعث خستگی پاها می شوند گاهی آن ها را زخمی می کند. بنابراین وزن کفش انتخابی شما باید مناسب باشد.

* پاشنه های خیلی بلند تعادل شما را از بین می برد. کفش های پاشنه بلند و بدون پاشنه، هر کدام اختلالاتی در راه رفتن ایجاد کرده و گاهی باعث خستگی زودرس و فشار بر ستون فقرات و زانوها می شوند. البته منظور از پاشنه، چیزی نیست که شما به صورت جداگانه آن را ببینید ممکن است کفش در قسمت پاشنه از داخل بلند بوده و پاشنه داشته باشد، ولی سطح بیرونی کف آن صاف باشد.

* کفش های پاشنه تخت، چون حالت ضربه گیری در پاشنه ندارند، هنگام راه رفتن باعث درد در ناحیه پاشنه می شوند، پس باید پاشنه وجود داشته باشد، اما کفش های پاشنه بلند هم، به طریق دیگری سبب آزار و درد پا می شوند. بنابراین انتخاب یک کفش با پاشنه استاندارد بسیار حیاتی است.

* هیچ گاه جهت استفاده روزانه کفشی نپوشید که پاشنه اش بلندتر از سه سانت باشد زیرا هر چه پاشنه کفش بلندتر باشد، فشار وارده بر کف پا، بیشتر می شود. کم کم این فشار به جلوی پا، میخچه، تاول، خمیدگی انگشتان، دردهای مزمن کمر، دردهای مفصل، زانو و پاشنه پا و خستگس زودرس، پیامد مستقیم استفاده از چنین کفش هایی است.

نکات بسیار مهم انتخاب کفش برای خانم ها

* پوشیدن کفش های بزرگتر از سایز خطر زمین خوردن شما را افزایش می دهد و به دلیل سر خوردن پاها به سمت جلوی کفش باعث تحمل درد در ناخن های پاهایتان می شود لذا در انتخاب آن دقت کنید.

* از انتخاب کفش های سایز کوچک تر که نوع راه رفتن شما را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث آزارتان می گردد، خودداری کنید.

* کفش های پاشنه بلند را برای پیاده روی و یا برای پیمودن مسافت های طولانی استفاده نکنید.

* با شروع تابستان و گرم شدن هوا، انواع دیگری از کفش ها موسوم به کفش های کالج یا صندل وارد بازار می شوند. این کفش ها نسبتا باز بوده و امکان تبادل هوا میان بیرون و درون کفش را فراهم آورده و باعث می شوند که گرما در کفش ایجاد نشود اما همین کفش ها هم استانداردهای خاص خودشان را دارند که می بایست به آن ها توجه شود.

* پا در هنگام حرکت باید در یک حالت ثابتی باقی بماند. در کفش هایی که پشت باز هستند، هنگام حرکت، یک انرژی صرف بیرون نیافتادن پا می شود و باعث خستگی بی مورد آن ها می شوند.

* بعضی از صندل های ظریف زنانه یک بند نازک در قسمت عقب دارند. بندهای نازک به علت قطر کم، فشار بیشتری را روی یک نقطه از پا وارد می کنند و باعث آزار آن می شوند. پوشیدن این کفش ها در دراز مدت، باعث التهاب آشیل پا می شود که بسیار دردناک و آزار دهنده است.

* اگر قصد پیاده روی های بیش از ۲۰ دقیقه را دارید، به هیچ وجه صندل نپوشید و سعی کنید از کفش های استاندارد دیگر استفاده کنید.

*بهترین ساعت برای خرید کفش عصر و غروب می باشد؛ زیرا در این ساعات پاهایتان به بزرگترین سایز خود می رسند.

*برای امتحان کردن کفش بر روی سطح صاف مانند سرامیک و سنگ راه بروید.

*کفش را که برای امتحان به پا کرده اید به مدت ۲ دقیقه در پای خود نگه دارید.

*آخرین نکته از نکات کلی انتخاب کفش برای خانم ها: زمانیکه کفش را به پا کرده اید به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زانوی خود را خم و بدنتان را پایین ببرید. این فشار باعث می شود جاهایی از کفش که قرار است پاهایتان را بزنند مشخص شوند.

 


آخرین مطالب این بخش مد و لباس

ولنتاین 2018 با مدل های آرایش متفاوت ولنتاین یکی از بهترین روزهای سال است. در روز ولنتاین می توانید بدون خجالت هر چقدر می خواهید از رنگ صورتی استفاده کنید، به عنوان صبحانه، نهار و شام شکلات بخورید، و همچنین کلی...
مدل ها در حال نمایش کلکسیون طراح مد شازیا و سحر در هفته مد لباس عروسی در...
همه مردم، فارغ از زن یا مرد بودن، همیشه دوست دارند لباس های مرتب، شیک و زیبا به تن داشته باشند. برخی با اصول شیک‌پوشی آشنا هستند و می توانند در مجامعی که حضور به هم می رسانند، خوب بدرخشند....
کارشناسان مد ترکیب رنگ های زیبایی را برای فصل های پاییز و زمستان ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸ پیش بینی کرده اند که شامل بهترین ترکیب رنگ ها برای لباس های زنانه، مردانه، بچه گانه و دکوراسیون داخلی خانه می باشد. رنگ جهانی...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب