»   سینما  »   نوکیسه های عهدشکن را ادب کنیم!
۲۵ مهر ۱۳۹۶ , ساعت ۲:۲۵

نوکیسه های عهدشکن را ادب کنیم!

علیرضا غفاری

به جای مقدمه: چند روز پیش استاد برجسته و مسلم نقاشی کشور جناب آقای آیدین آغداشلو، طی یادداشتی در صفحه­ی شخصی اش (که البته بازتاب مطبوعاتی هم یافت) از بدعهدی ستاد برگزاری جشنواره کلیپ فجر در سفارش پوستر بزرگداشت مرحوم علی حاتمی گلایه کرده بود که حتماً دوستان پاسخ خواهند داد.
اما این مطلب بهانه ای شد برای این یادآوری که:
طی چند سال اخیر عده ای بی مایه و بی هنر که با قرار گرفتن در پَس و پُشت نام های هنرمندان مطرح برای خود سابقه مثلاً هنری تراشیده اند! سعی می کنند که با بهره گیری از نام چهره ها، سفارش هایی را مطرح نمایند که معمولاً پس از انجام کار یا غیب شان می زند یا به تماس های تلفنی جواب نمی دهند!
شخصاً که هر از گاهی (آن هم فقط موارد کاملاً فرهنگی و هنری) کار اجرای مراسم و تهیه و خوانش تیزر (آیتم تصویری یا صوتی کوتاه معرفی کلیپ و خدمات یا محصولات)را انجام می دهم تا کنون بیش از چند بار از ناحیه این نوکیسان بی ادب که باعث نزول شأن جامعه هنری هستند مورد بی مهری و عهدشکنی قرار گرفته ام.
عجیب آنکه این بی مایگان سُفله، پس از ماهها وقتی به مناسبتی در معرض دید قرار می گیرند با بی حیایی مطلق و بی ادبی ذاتی بازهم خود را به نفهمی زده و با وقاحت پیشنهاد کار تازه ای را مطرح می کنند!
از آنجائی که دریافته ام صبر و شکیبایی و رعایت ادب حرفه ای در قبال این موجودات ذلیلِ مزاحم، بی فایده است، تصمیم دارم عملکرد این جماعت را به هر نحو ممکن با همکاران محترم در میان گذاشته و آنان را مطلع نمایم تا لااقل آنها از آسیب مصون بمانند.
…و اما نکته اصلی و مهم در این ارتباطات مثلاً حرفه ای که همیشه مغفول می ماند و همین موضوع امکان پیگیری قانونی را سَلب می نماید، اعتماد به گفتار و عدم ثبت قرارداد یا ثبت سفارش است.
توصیه جدی: لطفاً به شدت از افرادی که با تکرار نام دوستان هنرمندتان شما را در محذورات اخلاقی قرار می دهند دوری کنید و برای حفظ شأن و جایگاه خود آنها را مجبور کنید یا هزینه سفارشات را نقداً بپردازند و یا سند معتبری در قبال کار اخذ کنید.
از ما گفتن!

[uniplace_links]

banifilm.ir

آخرین مطالب این بخش سینما

عبدالله فجری تقویم تاریخ را روایت می کند. به گزارش شبکه رادیویی ایران در اول بهمن ماه تقویم تاریخ از در گذشت ابوالقاسم زنجانی ،در گذشت ولادمیر لنین ،به آب انداختن نخستین زیر دریایی هسته ای ،اعدام انقلابی حسنعلی...
مسئول دبیرخانه نخستین رزمواره مدافعان حرم ضمن تشکر از استقبال مردم ،اهالی رسانه و هنرمندان از رزمواره پایان داوری ها را اعلام کرد. به گزارش ستاد خبری نخستین رزمواره مدافعان حرم مهدی زریباف گفت: نتایج داوری در ۶ بخش...
یک انسان شناس و استاد برجسته دانشگاه معتقد است که در دوران معاصر به تدریج فرهنگ و مفهوم انسان در جامعه به حاشیه رانده شده است. به گزارش رسیده، دکتر نعمت الله فاضلی که در نشست ماهیانه فرهنگی و...
با سایت خبری ملکانه همراه باشد... ...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب