»   اخبار سیاسی  »   نماینده مجلس: دستگیری 10 نفر از اخلا‌لگران سخنرانی لاریجانی
۲۶ بهمن ۱۳۹۱ , ساعت ۱:۴۶

نماینده مجلس: دستگیری 10 نفر از اخلا‌لگران سخنرانی لاریجانی

کریمی قدوسی گفت: مسئولان وزارت اطلاعات در این جلسه گفتند ما حتی احتمال دادیم که برخی افراد بخواهند در این جلسه اختلال ایجاد کنند و لذا آنها را شناسایی کردیم و با آنها صحبت کردیم. حتی در صحنه محل برگزاری مراسم کنترل‌های لازم را صورت دادیم. از قبل هم به شورای امنیت استان هشدارهایی در این زمینه داده شده بود و پیشگیری‌ها صورت گرفته بود و نوارهایی هم که از زوایای مختلف نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات، صدا و سیما گرفته بودند، مورد بررسی قرار گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از دستگیری 10 نفر در ارتباط با وقایع 22 بهمن در قم خبر داد و گفت: وزارت اطلاعات این حادثه را پیش‌بینی کرده بود.

به گزارش تسنیم، جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به جلسه صبح امروز این کمیسیون درباره اتفاقات روز 22 بهمن شهرستان قم اظهار داشت: در جلسه صبح امروز برخی مسئولان وزارت اطلاعات، مدیر کل اطلاعات شهرستان قم، نیروی انتظامی و وزیر کشور حضور داشتند.

وی افزود: در این جلسه علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی از مسئولان وزارت اطلاعات پرسید که چرا این وزراتخانه اتفاقات شهر قم را پیشگیری نکرده بود و در مقابل مسوولان وزارت اطلاعات نیز پاسخ دادند که ما این اتفاقات را پیش‌بینی کرده بودیم و از قبل تذکرات و هشدارهایی را اعلام کرده بودیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: مسئولان وزارت اطلاعات در این جلسه گفتند ما حتی احتمال دادیم که برخی افراد بخواهند در این جلسه اختلال ایجاد کنند و لذا آنها را شناسایی کردیم و با آنها صحبت کردیم. حتی در صحنه محل برگزاری مراسم کنترل‌های لازم را صورت دادیم. از قبل هم به شورای امنیت استان هشدارهایی در این زمینه داده شده بود و پیشگیری‌ها صورت گرفته بود و نوارهایی هم که از زوایای مختلف نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات، صدا و سیما گرفته بودند، مورد بررسی قرار گرفت.

کریمی قدوسی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود پیش‌بینی‌ها اتفاقات روز 22 بهمن قم به وقوع پیوست، اظهار داشت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که مسئول برگزار کننده مراسم‌ها و دعوت از سخنرانان است، باید تدبیر می‌کرد که چگونه می‌توان جلوی این حادثه که احتمال وقوع آن زیاد بوده، گرفته شود. اگر بر هم زنی مراسم تنها متکی به چند نفر بوده که آنها کاملا کنترل شده بودند، ولی ظاهرا فضای جلسه عمومی بوده است.

وی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی به هیچ وجه اینگونه حرکات را تایید نمی‌کند و فضا باید به گونه‌ای باشد که منطقی سوال و جواب شود. ولی در ارتباط با این حادثه مسوولان می‌توانستند با تدبیر صحیح و به جا مانع از وقوع این اتفاق شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی همچین گفت که حدود 10 نفر در ارتباط با بر هم ریختن سخنرانی رئیس مجلس دستگیر شدند. البته باید گفت بعد از هشدارهای وزارت اطلاعات تعدادی از افرادی که به آنها تذکراتی داده شده بود، در مراسم شرکت نکردند و چند نفری که در آن مراسم حضور داشتند، فرا خوانده بودند و در حال بازجویی هستند. البته فضا به آن چند نفر محدود نبوده است.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نشستی که با حضورمقامات بلند پایه کشورهای جهان، هرسال به کانون توجه و تحلیل های سیاسی تبدیل می شود. به گزارش ایرنا، ایالت نیویورک آمریکا و مقر سازمان ملل متحد این روزها میزبان وزرا و روسای جمهوری از سراسر جهان است....
ترامپ: ایران روح برجام را نقض کرده است ...
کره شمالی و دلواپس‌های وطنی به روایت مهاجری ...
پیامدهای منفی و خطرناک همه پرسی استقلال در کردستان عراق ...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید محسن یگانه بنام بعد تو

    دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام برگرد دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام کجایی دانلود آهنگ جدید سعید آتانی به نام با توام تهران
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب