»   سینما  »   نمایش سه بعدی ویدئو «ترمیناتور۲: روز قضاوت»
۳ مهر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۱:۱۹

نمایش سه بعدی ویدئو «ترمیناتور۲: روز قضاوت»

بانی ویدئو – گروه سینمای جهان: ویدئو علمی / تخیلی کلاسیک جیمز کامرون در سال ۱۹۹۱ «ترمیناتور (نابودگر)۲: روز قضاوت» -که شاید باید آن را بهترین «ترمیناتور» به حساب آورد- به طریقه ۳ بعدی مجدداً به اکران در می آید.

اولین «ترمیناتور» (Terminator) در سال ۱۹۸۴ به نمایش در آمد و ویدئو توفیق فراوانی یافت و بازیگرش آرنولد شوارزنگر به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد.

جیمز کامرون در حال حاضر به ساخت «اواتار۲» مشغول است. آخرین حرف هایش را بشنویم:


چه طور شد خواستید که «ترمیناتور۲» ۳ بعدی شود؟

– ما موفقیت فوق العاده خوبی با ۳ بعدی کردن ویدئو «تایتانیک» در سال ۲۰۱۲ داشتیم، و به خودم گفتم چه طور است که همین کار را با «ترمیناتور۲» هم بکنیم. ویدئو به گونه ای از آن نوع اکشن های کلاسیک بود و تصور می کنم بسیاری از نسل جوان کنونی آن را در سالن سینما ندیده اند.
حالا ۳ بعدی به کنار، آیا در آن تغییری هم داده اید؟
صحنه های جدیدی افزوده نشده و چیزی هم البته کم نشده است. فقط صحنه ای در ویدئو بود که همیشه اذیتم می کرد. جایی که ماشین حمل بار به درون کانال فاضلاب می افتد و شیشه جلویش می شکند و در صحنه بعدی شیشه جلو درست است و نشکسته. حالا در ویدئو ۳ بعدی به طریق دیجیتال شیشه را شکسته ایم. تنها تغییر همین است. باید بگویم اگر تکنولوژی در آن زمان همین قدر پیشرفت کرده بود همان موقع صحنه را درست می کردم.
آیا صحنه ای در ویدئو هست که در ۳ بعدی تماشاگر را تکان دهد؟
– نه واقعاً. تصور می کنم خود ۳ بعدی بسیار موثر است، خصوصاً در صحنه های دراماتیک و همین طور اکشن ها. وقتی این همه صحنه های پُر تنش در ویدئو وجود دارد و خود به خود مخاطب را درگیر می سازد و البته ۳ بعدی هم از لحاظ تأثیر فیزیکی می تواند احساس بیش تری ایجاد کند مثلاً صحنه هایی که با هلیکوپتر گرفته شده، به شدت مؤثر نشان داده می شود. اما برای من بزرگ ترین هیجان این بود که این ویدئو لعنتی در همین زمان در سینماها به نمایش در آید.
آیا هیچ خاطره ای از ساخت آن به یاد دارید؟
– خاطره ای که همیشه در ذهنم هست مربوط به ویدئوبرداری صحنه «تعقیب» است. تصمیم گرفتم خودم صحنه را با موتورسیکلت و در کنار ماشین ویدئوبرداری کنم. بنابراین دوربین را چند متر بالاتر از زمین نگه داشته بودم و فقط دو- سه متر با لاستیک ماشین فاصله داشتم و به عقب نگاه می کردم. بعد به بالا نگاه کردم و ناگهان ماشین حمل بار مقابلم ظاهر گشت. فهمیدم «اگر الان سرعتم را کم نکنم از روی زمین محو خواهم شد».
آیا خیال دارید که «ترمیناتورها» را یکجا و در یک بسته بندی ارایه دهید؟
– دوست دارم ولی هنوز زیاد در موردش جدی فکر نکرده ام.
ویدئو دیگری هست که بخواهید به صورت ۳ بعدی در آورید؟
– حدس می زنم می تواند ویدئو «بیگانه ها» (Aliens) باشد، چون تصور می کنم قابلیت آن را دارد. اگر از لحاظ فروش و موفقیت «ترمیناتور۲» جواب قانعی بدهد قاعدتاً ویدئو بعدی «بیگانه ها» خواهد بود. در طول زمان ساخت چهار «اواتار» فرصت آن وجود دارد.
حالا که صحبت از «اواتار» شد، در چه مرحله ای اند؟
– تمام و کمال در حال ساخت هستیم. لوکیشن و محل های ثابتی نیست و من خودم دارم لوکیشن ها را می سازم. در این کار بازیگران هم کمک من هستند. بعد هم مدام تمرین داریم و فکر می کنم در آخر سپتامبر شروع کنم.
لیست ویدئو های پُر فروش جیمز کامرون
۱- «اواتار» (۲۰۰۹): ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون،۲- «تایتانیک» (۱۹۹۷): ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون، ۳- «ترمیناتور۲: روز قضاوت» (۱۹۹۱): ۵۲۰ میلیون، ۴- «دروغ های واقعی» (۱۹۹۴): ۳۷۹ میلیون، ۵- «بیگانه ها» (۱۹۸۶): ۱۳۱ میلیون، ۶- «ژرفنا» (۱۹۸۹): ۹۰ میلیون،۷- «ترمیناتور» (۱۹۸۴): ۷۸ میلیون.

[uniplace_links]

banifilm.ir

آخرین مطالب این بخش سینما

مسئولان برگزاری جشنواره برلین علاوه بر اضافه کردن ۵ ویدیو به بخش رقابتی، از نمایش ۷ سریال از کشورهای مختلف در این رویداد سینمایی خبر دادند. به گزارش ایسنا به نقل از سایت رسمی جشنواره ویدیو برلین، «بانک‌های بد»...
نشست خبری نمایشگاه آثار علی اکبر صادقی در کتابخانه موزه هنرهای معاصر برگزار شد. به گزارش بانی ویدیو، نشست خبری نمایشگاه مروری بر آثار و زندگی علی اکبر صادقی سه شنبه سوم بهمن ماه با حضورعلی محمد زارع رییس...
ملکانه: ساعتی پیش به نقل از ایرنا خبر مصدوم شدن الناز شاکردوست را سر صحنه کلیپبرداری منتشر کردیم پیگیری های خبرنگار ملکانه در مورد این حادثه به این نتیجه رسید که نه تنها بر خلاف خبر ایرنا در مورد...
با سایت خبری ملکانه همراه باشد... ...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب