»   اخبار حوادث واقعی  »   نقض حکم مادری که مزاحم دخترش را کشت
۱۰ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۲۲:۳۸

نقض حکم مادری که مزاحم دخترش را کشت

حکم دیه و زندان زنی که مدعی است در دفاع از دختر 13 ساله‌اش ناخواسته مرتکب قتل پسر جوانی شده است برای دومین بار از سوی قضات دیوان عالی کشور نقض شد.

مهر، پوران که ساکن ارسنجان است سه سال قبل پسری جوان به نام بابک که مزاحم دخترش بود را مقابل خانه شان دید که قصد داشت به زور داخل خانه آنها شود. او قصد داشت مانع پسر جوان شود که در جریان این درگیری با ضربه چاقو پسر جوان را کشت.

او پس از دستگیری منکر قتل عمد شد و گفت: در دفاع از دخترم مجبور به این کار شدم.

پوران درباره انگیزه اش گفت: آن روز برای خرید بیرون رفته بودم، وقتی برگشتم، دیدم بابک روی دیوار خانه است بابک از قبل مزاحم سارا می‌شد و ما حتی یک‌بار از او شکایت کرده اما برای حفظ آبرو موضوع را پیگیری نکرده بودیم. چند دقیقه بعد از دیدن بابک روی دیوار زنگ خانه به صدا درآمد . جلوی در رفتم و آن را باز کردم، دیدم بابک به زور می‌خواهد وارد خانه شود قبل از رفتن جلو در مشغول سبزی خرد کردن بودم و چاقویی در دستم بود .بابک سعی داشت در را هل بدهد و از آن طرف من تلاش می‌کردم مانع ورود او شوم یک دفعه نفهمیدم چطور شد که چاقو به بدن بابک فرورفت بعد از این اتفاق بلافاصله شوهرم و اورژانس را خبر کردم و آن پسر را به بیمارستان رساندیم اما او فوت کرد . من در زمان حادثه سعی داشتم از دختر 13 ساله‌ام دفاع کنم و به هیچ‌وجه قصد جنایت نداشتم.

پس از تحقیقات مقدماتی و بازسازی صحنه قتل از سوی پوران ، پرونده با صدور کیفرخواست به اتهام قتل عمد به دادگاه کیفری استان فارس فرستاده شد.

در جلسه محاکمه ، پوران با تکرار ادعاهای قبلی خود گفت: من در دفاع از دخترم مرتکب قتل شدم اگر با نقشه قبلی این کار را کرده بودم بابک را به بیمارستان منتقل نمی کردم.

پس از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه وارد شور شده و زن میانسال را به قصاص محکوم کردند.

نقض حکم اعدام

با اعتراض پوران پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان حکم را نقض کرده و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه دوم دادگاه کیفری استان فارس فرستادند.

در جلسه دادگاه که به ریاست قاضی عرفانی زاده برگزار شد، اولیای دم حاضر به گذشت نشده و درخواست قصاص قاتل را مطرح کردند.

متهم نیز با رد اتهام قتل عمد گفت: بابک چند بار دخترم را مورد آزار و اذیت قرار داده بود و من می خواستم مانع ورود او شوم.

رییس دادگاه: اولیای دم ادعا کرده اند پسرشان قصد خواستگاری از دختر شما را داشته است و با دعوت دخترتان به آنجا آمده است. در این باره چه توضیحی دارید؟

متهم به قتل: اگر او قصد خواستگاری داشت همراه خانواده اش می آمد نه تنهایی و از بالای دیوار.

پوران در آخرین دفاع خود خواستار گذشت اولیای دم شد که خانواده بابک با این درخواست مخالفت کردند.

نجات از قصاص

رییس دادگاه و چهار قاضی مستشار پس از محاکمه این زن وارد شور شده و با اکثریت رای عمل او را قتل شبه عمد تشخیص دادند. سه نفر از قضات با توجه به اینکه دفاع مشروع متناسب نبوده و از حد مجاز خارج شده بود رای به قتل شبه عمد دادند. اما دو نفر از قضات عمل پوران را قتل عمد تشخیص داده و او را به قصاص محکوم کردند.

سرانجام زن میانسال به اتهام قتل شبه عمد به سه سال زندان با احتساب ایام بازداشت و پرداخت دیه محکوم شد.
با اعتراض اولیای دم پرونده بار دیگر به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان عالی کشور این بار هم حکم را نقض کرده و پرونده را برای رسیدگی دوباره به دادگاه کیفری استان فارس فرستادند. متهم قرار است به زودی در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان فارس برای سومین بار پای میز محاکمه قرار گرفت.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار حوادث واقعی

زن جوان که از یک سناریوی سیاه مرد مسافرکش جان سالم به در برده بود، وقتی در کنار خیابان از خودروهای عبوري درخواست کمک می‌کرد نمی‌دانست ٢ جوان متجاوز در کمین او هستند. این پرونده زمانی رقم خورد که زن...
سرهنگ اسمعیل پور معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گفت: ظهر روز گذشته مردی ۵۵ ساله در خیابان منجم تبریز با یک قبضه سلاح کمری به دو مرد تیراندازی کرد. سرهنگ اسمعیل پور افزود: این مرد پس از مجروح کردن دو مرد...
بعدازظهر هشتم خرداد ماه جاری زن جوانی در اطراف تهران برای آمدن به تهران، سوار بر یک خودروی پراید شد و در صندلی جلو نشست، این زن لحظاتی پس از سوار شدن بر خودرو از سوی راننده مورد اذیت و...
این زن که سوسن نام داشت، به بازپرس گفت: «اواسط سال گذشته پیامی در تلگرام از سوی مرد ناشناسی دریافت کردم. او را نمی‌شناختم و نمی‌دانستم چطور به صفحه من دسترسی پیدا کرده است. ابتدا جوابی به پیام‌هایش ندادم اما...

یک دیدگاه برای نقض حکم مادری که مزاحم دخترش را کشت

  1. امید
    0

    ای لعنت بر شهوتی که لجامش بگسلد

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام هوام دوباره پسه

دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام هوام دوباره پسه

دانلود آهنگ جدید امیرعباس گلاب به نام بریم دریا دانلود آهنگ جدید مهدی شکوهی به نام یادت رفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو به نام کوزه دانلود آهنگ جدید محمدرضا گلزار به نام همه رفتن
جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب
  • الکامپ