»   اخبار بازی ها جدید  »   نقد و بررسی قسمت دوم از Life is Strange: Before the Storm
۳۰ مهر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۴۳

نقد و بررسی قسمت دوم از Life is Strange: Before the Storm

نقد و بررسی قسمت دوم از Life is Strange: Before the Storm

نقد و بررسی قسمت دوم از Life is Strange: Before the Storm

نقد و بررسی Life is Strange: Before the Storm Epsiode 2

“به قلم علی رجبی”

قسمت دوم که “دنیای قشنگ نو” نام دارد، بیشتر بر روی روابط میان دو دوست تمرکز می‌کند. “کلویی” یک خرابکار است، بیشتر کارهایش به خرابی ختم می‌شوند، در مدرسه مشکلات بسیاری دارد، بهترین دوستش در کنارش نیست و با ورود ناپدری‌اش به زندگی مادر وی، وضعیت حتی بدتر هم می‌شود. ناگه “ریچل” از راه می‌رسد و زندگی “کلویی”، رنگ و حیات می‌یابد. آن‌ها تصمیم می‌گیرند که دنیای آرمانی خود را با یکدیگر بسازند و اینگونه‌، ماجراجویی‌های این دو نوجوان شروع می‌شود. شروع آن‌ها البته بدون دردسر هم نبوده و به سبب غیبت‌شان از کلاس، حال باید با عواقب سنگین آن، و اتفاقاتی که البته بدنبال این مسئله ریز قرار است پیش آید، روبه‌رو شوند.

نقد و بررسی قسمت دوم از Life is Strange: Before the Storm

یکی از نکات مثبت این قسمت، رابطه قوی‌تر میان شخصیت‌های اصلی می‌باشد. در قسمت اول ما فقط شاهد جرقه ابتدایی میان دوستی دو دوست بودیم اما این‌بار، شاهد این هستیم که هر یک چگونه می‌خواهند بیشتر با یکدیگر درگیر شوند و از آن حال‌وهوای خام ابتدای دوستی‌ها بیرون خواهیم امد. دیدن طنز و مزاح میان‌شان، وقت‌گذرانی و دلداری دادن یکدیگر اوقات شیرینی را برای بازیکنان رقم خواهند زد، بخصوص ان‌هایی که خواستار یک رابطه عمیق می‌باشند. خارج از دنیای “کلویی و ریچل”، بیشتر با مسائل رومزه و اللخصوص در این قسمت، بیشتر در تعامل با “فرنک” روبه‌رو خواهیم بود. نمی‌توان گفت که خارج از دنیای این دو، بازی رو به خسته‌کنندگی و یک‌نواختی می‌رود اما درکل، یک الا دو نقطه از بازی هستند که در قیاس با دیگر وهله‌ها حرف زیادی برای گفتن هم ندارد. گشت‌وگذار 20 دقیقه‌ای در یک منبع زباله‌دانی، در یک نگاه کلی لذت‌بخش است بخصوص وقتی می‌دانید که اینجا به نوعی مخفی‌گاه “کلویی” می‌باشد و بعدها بسیار با آن سروکله خواهیم زد، اما آیا واقعا مقابل تیکه‌پرانی‌هایی که بین “کلویی” و “ریچل” صورت می‌گیرد در زمینه سرگرم‌کردن حرفی برای گفتن دارد؟ مسلما نه بسیار، اما کماکان عذاب‌آور هم نمی‌باشند.

نقد و بررسی قسمت دوم از Life is Strange: Before the Storm

“کلویی در اجرای شکسپیر! یکی از بهترین نقاط بازی”

دیالوگ‌های مورد استفاده این‌بار کمی آزادی فکری بیشتری را به ما می‌دهند و دیگر خبری از “یک‌دندگی تمام‌عیار” نیست، شما می‌توانید حتی با ناپدری “کلویی” هم کمی مهربان باشید و لازم نیست خیلی اسکریپت‌وار، دست به انتخاب‌هایی بزنید که عواقب مجموعه اصلی را به همراه دارند. به زبان ساده کمی نقش‌آفرینی بیشتری حس می‌شود. دو عامل اصلی باعث می‌شوند که شما یک نفس تمام این قسمت را از ابتدا تا انتها بروید، منظورم نه تنها برای هواداران اصلی است بلکه هرکسی که پشت این قسمت بشیند بی‌شک متوجه گذر زمان و اینکه چقدر بازی کرده نمی‌شود؛ اولین نکته، تنوع بسیار خوب محیط‌های بازی است. کمی از محیط مدرسه بیرون خواهید آمد، به مکان هایی می‌روید که انتظار دیدن‌شان را نداشتید و این خود باعث سرزندگی فکر شما خواهد شد. و دومین مورد، نگه‌داشتن ریتم قوی آعازین در اکثر نقاط بازی است. Life is Strange از شما می‌خواهد که انتخاب‌های حیاتی بیشتری را بر عهده بگیرید، شمارا در موقعیت‌هایی قرار می‌دهد که ممکن است حتی از شدت اضطراب، بخاطر غرق شدن در داستان بازی، عرق سرد بکنید، و یا حتی کاری می‌کند که از خوشحالی ناخودآگاه بخندید. در یک کلام، تمام آن چیزی که در ابتدای فصل می‌خواستیم را الان داریم.

نقد و بررسی قسمت دوم از Life is Strange: Before the Storm

“رویاپردازی کلویی، جذاب تر و مرموزتر از همیشه”

بطور کلی، این‌بار با اشخاص بیشتری ارتباط خواهید داشت، هرچند ارتباط بیشتری، یعنی تعامل بیشتر و آگاهی یافتن از دیگر زوایای شخصیتی هر یک از ایفاکنندگان در نوجوانی، اما از یک مورد نباید غافل ماند و آن هم خود “کلویی” است. گفتن این حرف که این قسمت اصلا به “کلویی” نپرداخته است، نادرست می‌باشد، اما به میزان بسیار هم نبوده است، اما با کمی دقت می‌توان به نوعی به این نتیجه رسید که قسمت دوم در عین اینکه قسمتی مهم و حیاتی است، یک “فیلر” یا پرکننده هم به حساب می‌اید، پس رسیدگی به عوامل فرعی از لازمات ان می‌باشد. فارغ از این مورد، در چندین نقطه “کلویی” در شرایطی متفاوت و بسیار “ویژه” قرار خواهد گرفت که نه تنها بازیکنان بلکه خودش هم انتظارشان را ندارد. دیدن طرز تفکر وی و عکس‌العملش در این مواقع شیرین و دیدنی است.

گیم‌پلی با حفظ ساختار پیشین در جزئیات ارتقا یافته است؛ منظور از جزئیات، بیشتر از همه به دیالوگ‌های قابلیت Backtalk برمی‌گردد. این بار با طعنه‌ها و کنایه‌های تیزتر، جذاب‌تر و خنده‌دارتری طرف هستیم، جملاتی که تنها از زبان یک دختر چون “کلویی” می‌توان شنید! و این خود چیزی است که باید مورد اشارت قرار گیرد زیرا همه ما خواستار هم‌زاد پنداری بیشتر با این شخصیت جذاب می‌باشیم، بنابراین وجود مواردی مشابه مورد مذکور، هم لذت بازیکنان را دوچندان می‌کند و هم بازی را زیباتر.

نقد و بررسی قسمت دوم از Life is Strange: Before the Storm

“دوستی حقیقی، رابطه کلویی و ریچل بسیار شیرین است”

تنها یک حرف برای گفتن باقی می‌ماند و آن‌ هم تعداد اندکی افت‌فریم در صحنه‌های ابتدایی بازی است که امید می‌رود با آپدیت‌های آینده حل شود. موسیقی بازی همچنان به لطف قطعات مناسب، نهایت زیبایی را برای مخاطبان به ارمغان می‌اورد و به لطف قابلیت Podcast Mode حتی می‌توان آن‌هارا شخصی‌سازی هم کرد.

نقد و بررسی قسمت دوم از Life is Strange: Before the Storm

نکات مثبت:

رابطه فوق‌العاده زیبای 2 شخصیت اصلی

موقعیت‌های غیرمنتظره که کلویی را در شرایط جالبی قرار می‌دهند

درامای هرچه بیشتر!

ازادی و خلاقیت بیشتر دیالوگ‌ها

رسیدگی به دیگر شخصیت‌ها

پایانی که بازیکن را میخ‌کوب خواهد کرد

نکات منفی:

مقدار کمی افت فریم و مشکلات فنی

سخن اخر

قسمت دوم، نقطه‌ی اوج فصلِ حاضر می‌باشد، مجموعه‌ای از وقایع ناراحت کننده و خوشحال‌کننده، پایانی درخور و شوکه‌کننده، دوستی زیبای “کلویی” و “ریچل”، یا به زبان بهتر، تمامی انتظارات شما در این قسمت حضور دارند و شما از تک تک لحظات آن نهایت لذت را خواهید برد. اما در پایان سوالی ایجاد می‌شود که آیا بازیکنان در قسمت نهایی می‌توانند پایانی خلاف داستان اصلی ایجاد کنند یا خیر؟ تنها زمان جواب این سوال را مشخص خواهد کرد.

Verdict

Life is Strange: Before the Storm has reached it’s climax via the latest episode, “Brave New World”. You’ll encounter every single of your expectations up to now, a melodramatic story with a startling ending and a genuine friendship between the girls, “Brave New World” goes beyond your expectations and you’ll definitely enjoy every single moment of it. I just wonder if we’d be allowed to make an alternative ending or not, time will answer that.

Score: 9 – PC Version


نقد و بررسی قسمت دوم از Life is Strange: Before the Storm

pardisgame.net

آخرین مطالب این بخش اخبار بازی ها جدید

تماشا کنید: آماده‌ رویارویی با باس‌فایت‌های بازی Code Vein هستید؟ در طول مراسم Golden Joystick Awards 2017 شعبه اروپایی کمپانی Bandai Namco اقدام به انتشار تریلری جدید از بازی اکشن و نقش آفرینی Code Vein که در ساخت آن از سری...
موسیقی بازی‌ها: The Evil Within 2 درود بر تمامی کاربران گرامی ملکانه. اکنون با آلبوم موسیقی بازی The Evil Within 2 در خدمت شما هستیم. بازی The Evil Within 2 عنوانی در سبک شوتر سوم شخص Survival Horror و ادامه‌ای بر نسخه‌ی...
Ubisoft: احتمال حذف قابلیت کشتن هم تیمی‌ها در Rainbow Six Siege وجود دارد Rainbow Six Siege یکی از محبوب‌ترین بازی‌های آنلاین سال‌های اخیر بخصوص بر روی کنسول‌ها است، عنوانی که از زمان عرضه تاکنون به طور ویژه‌ای توسط شرکت Ubisoft پشتیبانی...
گلوله‌ها در بازی‌ها چگونه کار می‌کنند؟ گلوله‌ها در بازی‌ها چگونه کار می‌کنند؟ "ترجمه شده از وبسایت GameRanx" از نظر ظاهری، گلوله‌هایی که در بازی‌ها شلیک می‌شوند اغلب شبیه هم به نظر می‌رسند؛ مخصوصا در بازی های شوتر اول شخص. ولی از نظر فیزیکی،...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب