»   اخبار شهرستان ها  »   نقد رمان «توران تور» در اردبیل
۳ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۸:۵۹

نقد رمان «توران تور» در اردبیل

در قالب طرح دو پنجره نقد رمان «توران تور» اثر عباس جهانگیریان نویسنده نام آشنای کشورمان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اردبیل برگزار شد.

در این جلسه نقد که عصر امروز در قالب طرح دو پنجره انجام شد، 100 نفر از اعضا و مربیان ادبی مراکز کانون حضور داشتند که تعدادی از اعضا و مربیان نقدهای خود را قرائت و سئوالاتشان را از این نویسنده مطرح کردند.

نویسنده کودکان در این مراسم گفت: بهترین لحظه نویسنده رویارویی با مخاطب کتاب خویش است، نشستن در جمع توانای اعضای کانون برای نویسنده بسیار ارزشمند است به همین خاطر اشتیاق زیادی برای حضور در جمع مخاطبان دارم تا بتوانم از نظرات آنها استفاده کنم.

عباس جهانگیریان افزود: اعضای مراکز کانون پرورش فکری در سایه تلاش‌های مربیان یک گام از همسن و سالان خود جلوتر هستند، چیزهایی می‌بینند که نویسنده از آن غفلت کرده برای همین نویسنده در نشست با این اعضا همیشه مطالب زیادی می‌آموزد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: باید اذعان کنم، آمده‌ام در این نشست از اعضای توانای کانون مطالب زیادی بیاموزم آنچه از مخاطبان خود می‌آموزم در کتاب‌های دیگر از آن استفاده می‌کنم.

نویسنده کتاب هامون و دریا در مورد کتاب «توران تور» با اشاره به اینکه ژانر کتاب ترس و طنز است، خاطر نشان کرد: پرداختن به دو ژانر ترس و طنز در یک رمان کار سختی است، خواستم این کار را تجربه کنم کار را امکان‌پذیر دیدم و از ماحصل کار هم راضی هستم.

این نویسنده پرتوان کشور در پاسخ به یکی از اعضای کانون که پرسید چرا غالب نویسندگان مرد هم شخصیت اول رمانشان دختر است، اضافه کرد: هر رمانی باید به مخاطبان عام خود پاسخ دهد و بتواند نظر آنها را اعم از دختر و پسر جلب کند و همه بتوانند با اثر همزادپنداری کنند اما به نظر می‌رسد نویسندگان در پی آن هستند که به این نیاز مخاطبان در قالب آثار متعدد پاسخ دهند.

جهانگیریان با اشاره به تنوع آثار خود که شخصیت پسر دارند، یادآور شد: با این حال نویسنده باید بتواند در اثری که خلق می‌کند چه شخصیت اول رمانش دختر باشد چه پسر نظر همه را جلب کند و همه بتوانند از آن بهره ببرند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...