.جلالی دو هفته قبل در این مورد ادعا کرد چون تیم های میهمان در تبریز صرفا دفاع می کنند گشودن دروازه شان مشکل است

سایت گل-در بین تیم های مدعی قهرمانی ، تراکتورسازی وضعیت متفاوتی را نسبت به دیگران دارد.هرچه پرسپولیس در بازی های خانگی اش با صلابت است و امروز صدرنشینی اش را مدیون  همین امتیازات،  تراکتورسازان شرایطی متفاوت دارند. شاگردان مجید جلالی در نیمفصل نخست بهترین نتایج خود را در خارج از تبریز گرفتند. در روزهایی که نه خبری از برف بود و نه سوز استخوان سوز، تراکتورسازی نتوانست در حضور هوادارانش به آنچه استحقاقش را داشت برسد. با این وجود آنها دو بازی ابتدایی نیمفصل دوم را  در خانه با پیروزی پشت سر گذاشتند و این امید در دل تبریزی ها زنده شد که داستان نیم فصل دوم متفاوت از قبل است.اما حالا با شکست برابر سپاهان و توقف برابر ذوب آهن مشخص شده که تراکتور بنا به دلایلی نمی تواند در خانه اش تیم سال های پیش باشد.جلالی دو هفته قبل در این مورد ادعا کرد چون تیم های میهمان در تبریز صرفا دفاع می کنند گشودن دروازه شان مشکل است.اما او که بتازگی شش امتیاز از پرسپولیس و گسترش گرفته بود این وعده را داد که با توجه به تمرینات جدید در نیم فصل دوم این مشکل را حل خواهند کرد. اما به نظر می رسد این نقیصه همچنان به قوت خود پا برجاست.

تراکتورسازی که در اصفهان در طول دو بازی توانست 6 امتیاز کامل را از نمایندگان نصف جهان بگیرد حالا در خانه اش تنها به یک امتیاز قناعت می کند.  تاکتیک جلالی در خارج از خانه بیشتر روی دفاع و ضد حمله استوار است و با مدد از حربه غافلگیری می تواند ضربه نهایی را وارد کند. آنها با این متد در نیم فصل اول بیشترین امتیاز را از مصاف های خارج از خانه گرفتند. اما حالا جلالی مشکل را در فیزیک بازیکنانش یافته است و می گوید برای فصل بعد چه او باشد چه نباشد، تراکتور باید با توجه به اقلیم تبریز در زمستان، سراغ بازیکنان فیزیکی تر برود.


اما آیا دلایل نتیجه نگرفتن تراکتور در تبریز دقیقا همین است؟آیا در زمان فراز، امیر قلعه و تونی هم آنها در زمستان مشکل داشتند؟ هواداران تراکتور برای ما بنویسند که به نظر آنها چرا در این فصل تیم آنها که از قضا از مدعیان اصلی قهرمانی است ، نمی تواند برابر تماشاگران پر شور تبریزی اقتدار فصول قبل را داشته باشد؟ آیا کم شدن تعداد هواداران در این قضیه دخلی دارد یا نه؟ شما که یک پای ثابت دیدار های خانگی تیم تان هستید مشکل را در کجا می بیند؟ آیا خریدهای تازه مثل کرار(در صورت آمدن به ایران) می تواند وضعیت را به نفع قرمزهای آذری برگرداند؟