»   اخبار شهرستان ها  »   نظارت‌های بی‌نتیجه بر بازار/نوشدارو بعد از مرگ سهراب
۱۲ فروردین ۱۳۹۲ , ساعت ۱۹:۱۳

نظارت‌های بی‌نتیجه بر بازار/نوشدارو بعد از مرگ سهراب

بعد از افزایش بدون حساب و کتاب قیمت‌ها در بازار که انتقادات گسترده‌ای را در پی داشت، نظارت‌ها در بازار بی‌موقع آغاز شده، اما آب رفته به جوی برنمی‌گردد.

اردبیل نیوز: قیمت انواع محصولات به ویژه میوه در ایام عید افزایش زیادی پیدا کرد، به طوری که قیمت‌ها بیش از دو برابر نرخ مصوب رسید.

اگر چه پیش از عید اعلام شد، قیمت هر کیلوگرم پرتقال 1500 تومان در تهران و 1350 تومان در استان اردبیل باشد، قیمت‌ها در ایام عید به کیلویی 3000 تومان تا 5000 تومان رسید و قیمت سایر میوه‌ها نیز افزایش زیادی پیدا کرد.

کارشناسان، عدم نظارت بر قیمت‌های بازار و متوقف شدن توزیع از سردخانه‌ها به مراکز عرضه را دلیل اصلی افزایش قیمت عنوان کردند.

براساس مشاهدات عینی خبرنگار فارس، در شهر اردبیل 4 نفر از مأموران تعزیرات حکومتی و بازرسی سازمان صنعت و معدن روز 12فروردین در حال بازرسی و نظارت بر قیمت‌های بازار بودند.

فیروز موسوی رئیس شعبه 4 گشت تعزیرات حکومتی استان اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: نظارت ما بر درج قیمت و ارائه فاکتور فروش به خریداران از سوی فروشندگان است.

موسوی که به همراه تیم 4 نفره از مغازه عسل‌فروشی بازدید می‌کرد، گفت: همه مغازه‌داران ملزم به درج قیمت و ارائه فاکتور فروش هستند.

وی در پاسخ به این سئوال که فروشندگان عنوان می‌کنند که خود مأموران تعزیراتی از کیفیت و قیمت محصولات فروشگاه‌ها از جمله عسل اطلاعی ندارند، گفت: کار مأموران تعزیراتی تنها کنترل قیمت و ارائه یا عدم ارائه فاکتور فروش است.

وی در پاسخ به اینکه به عنوان مثال در این فروشگاه عسل از کیلویی 4000 تا 25 هزار تومان وجود دارد و شما چگونه درستی این قیمتها را تشخیص می‌دهید، گفت: در این زمینه ناظران و کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت رسیدگی می‌کنند.

یکی از مأموران سازمان صنعت، معدن ادامه داد: کارشناسان این سازمان نمونه‌هایی را برای آزمایشگاه می‌برند و قیمت‌ها را کنترل می‌کنند.

گزارش خبرنگار فارس حاکی است که اکثر مغازه‌داران و به ویژه عسل‌فروشان قیمتی بر روی محصولات خود درج نکرده‌اند و عدم آگاهی مردم از کیفیت عسل‌های مغازه و متکی بودن اطلاعات تنها به اظهارات فروشنده، باعث سردرگمی خریداران می‌شود.

از بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل سئوال شد، چرا به رغم قیمت‌های مصوبی که برای میوه وجود داشت، اما شاهد افزایش چند برابر قیمت در بازار بودیم و شما چه نظارتی کردید، گفت: قیمت مصوب تنها در برخی مراکز عرضه که در 2 نقطه ورودی شهر اردبیل وجود داشت، اجرا می‌شد ولی سایر مغازه‌داران ملزم به رعایت این قیمت نبودند.

وی در خصوص دلیل گرانی کالا نیز ادامه داد: به هر حال سرعت توزیع میوه از سردخانه‌ها به مراکز عرضه در ایام عید کُند شد و البته در برخی محصولات مانند گوجه‌فرنگی که از سال‌های قبل این افزایش قیمت در این ایام وجود دارد، به دلیل کاهش تولید در این فصل است.

گزارش خبرنگار فارس از شهر اردبیل حاکی است، در ایام عید قیمت گوجه‌فرنگی به کیلویی 5500 تومان، کاهو 3500 تومان و سیر به 12 هزار تومان رسید.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب