در رای گیری نشریات مارکا، اکیپ و آبولا، هواداران فوتبال در این سه کشور شرکت کردند و در همه آنها، ستاره پرتغالی رئال مادرید بیشتری آرا را به خود اختصاص داد.

سایت گل- نتایج نظرسنجی نشریات مارکا (اسپانیا)، اکیپ (فرانسه) و آبولا (پرتغال) در مورد بهترین بازیکن سال 2013 اعلام شد و هر سه نشریه، کریس رونالدو را به عنوان بهترین بازیکن امسال معرفی کردند.

در رای گیری این نشریات هواداران فوتبال در این سه کشور شرکت کردند و در همه آنها، ستاره پرتغالی رئال مادرید بیشتری آرا را به خود اختصاص داد.

رونالدو به همراه فرانک ریبری و لیونل مسی، در فهرست نامزدهای نهایی توپ طلا حضور دارند و بسیاری به دلیل نمایش های خیره کننده اش در این فصل، او را شایسته کسب توپ طلای سال 2013 می دانند.

نکته جالب توجه در این نظرسنجی ها این است که حتی در فرانسه هم، رونالدو بیشترین آرا را به دست آورده؛ این در حالی است که ریبری، ستاره بایرن مونیخ، فرانسوی است و انتظار می رفت مردم این کشور به هموطن شان رای بدهند.

دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه؛ هم مدتی پیش از این مسئله گله کرده بود و گفته بود که حمایت ها از ریبری، در آلمان بیش از فرانسه است.

مراسم توپ طلای 2013، روز 13 ژانویه (23 دی) آینده در زوریخ برگزار خواهد شد.