»   اخبارافغانستان  »   نامه پزشکان‎افغانستانی به رئیس‎جمهور ایران پیرامون پیونداعضا به مهاجران
۱۰ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۲۰:۱۶

پس از درگذشت «لطیفه رحمانی» نوجوان دوازده‌ساله افغانستانی

نامه پزشکان‎افغانستانی به رئیس‎جمهور ایران پیرامون پیونداعضا به مهاجران

پس از درگذشت نوجوان دوازده‌ساله افغانستانی، انجمن متخصصین طب افغانستان طی نامه‌ای به «حسن روحانی» رئیس جمهور اسلامی ایران خواستار بازنگری و تغییر در قانون محدودیت پیوند اعضا برای مهاجرین شدند.

پس از درگذشت «لطیفه رحمانی» نوجوان دوازده‌ساله افغانستانی بر اثر بیماری سیروز کبدی و ویلسون در دانشگاه نمازی شیراز، انجمن متخصصین طب افغانستان طی نامه‌ای به «حسن روحانی» رئیس جمهور اسلامی ایران خواستار بازنگری و تغییر در قانون محدودیت پیوند اعضا برای مهاجرین شدند.

در این نامه آمده است:

با توجه به محدویت پیوند اعضا که برای اتباع غیرایرانی در طول سال‌های اخیر از طرف وزارت محترم بهداشت و مجلس شورای اسلامی وضع شده است، باعث ایجاد بار روانی بین مهاجرین گشته و عاملی شده که خدمات دولت محترم جمهوری اسلامی ایران در قبال سلامت و بهداشت جامعه مهاجر کمتر جلوه نماید.

از ریاست محترم جمهوری اسلامی، وزارت محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی و مجلس محترم جمهوری اسلامی ایران تقاضامندیم تا در تغییر و رویکرد این قانون بازنگری نمایند تا با ایجاد قانون بهتر بتوانیم گامی هرچند کوچک در جهت همدلی 2 جامعه مهاجر و انصار برداشته باشیم.

در این راستا انجمن متخصصین طب افغانستان و همچنین دیگر انجمن‌ها قول همکاری خواهند داد که جامعه مهاجر نیز با ثبت نام در بانک اهدا اعضاء جمهوری اسلامی ایران به ذخیره اطلاعاتی بانک‌های اهدای عضو ایران بیفزایند.

آخرین مطالب این بخش اخبارافغانستان

عکس دختر افغانی در ایران عکس دختر افغانی مقیم ایران عکس دختر افغانی...
دختر افغانی زیبا با چشمان رنگی تصاویر زیبایی از دختران زیبای افغانی را...
لیونل مسی ستاره بارسلونا همراه با این تیم وارد قطر شده تا با الاهلی مسابقه دهد. حضور او در قطر منجر به برآورده شدن آرزوی یک کودک افغان شد. این کودک افغان که مرتضی احمدی نام دارد، چند وقت قبل...
جلسه تمرینی تیم ملی فوتبال افغانستان در شهر دوشنبه تاجیکستان زیر نظر انوش دستگیر سرمربی موقت تیم ملی به مدت یک ساعت برگزار شد. در این تمرین تمامی ۲۶ بازیکن حضور داشتند. تیم ملی بعد از ظهر امروز نیز تمرین خواهد...