»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   نامداران استقلال در محاصره منتقدان/ نمی‌خواهند سرمربی عوض شود!
۴ شهریور ۱۳۹۶ , ساعت ۱۸:۰۳

نامداران استقلال در محاصره منتقدان/ نمی‌خواهند سرمربی عوض شود!


انتقادهای یک شکل پیشکسوتان استقلال از منصوریان که تیمش را دستخوش تغییر بی دلیل کرد و سن تیمش را بالا برد بیش از همه بازیکنان بزرگ این تیم را تهدید می کند.

به نقل از مهر، تصور کنید در استقلال تغییرات به سرمربی تیم برسد، در این صورت مربی بعدی هیچ تضمینی برای استفاده از بازیکنان پا به سن گذاشته این تیم نخواهد داشت و ممکن است دقیقا همان مسیری را برود که کی روش و برانکو و گل محمدی و کرانچار رفته اند و آن کنار گذاشتن نامدارها و استفاده از جوان تر ها در این زمینه است به ویژه اینکه بسیاری از پیشکسوتان استقلال در این زمینه منتقد تغییرات از نیم فصل دوم سال قبل تا امروز بوده اند. به نظر پیشکسوتان دقت کنید:

ستار همدانی: نامدارها کیفیت خوبی ندارند
ستار همدانی در مورد تغییرات و دلیل شکست های اخیر استقلال به خبرنگار مهر می گوید: «استقلال نباید تغییرات زیادی در ترکیب تیمش داشته باشد. این تیم نیم فصل دوم سال گذشته نتایج خوبی گرفته بود و تنها نیاز به جذب یک یا ۲ بازیکن داشت اما کل تیم را دوباره دستخوش تغییر کردند. علیرضا منصوریان اقدام به جذب بازیکنانی کرده که نامدار هستند اما کیفیت گذشته را ندارند. مجتبی جباری، پژمان منتظری و … در گذشته خوب بودند، اما تا این جای فصل کیفیت لازم را نشان نداده اند. »

نظر ستار همدانی شفاف است، او تلویحا می گوید بازیکنان باتجربه باید از ترکیب بیرون بروند و تیم دوباره به ترکیب نیم فصل قبل خودش نزدیک شود.

این نظر اما معطوف به ستار همدانی نیست و فیروز کریمی هم همین حرف را تکرار می کند: «به نظر من اصلی ترین دلیل، تغییر و تحولات زیاد است. هر تیمی را که نفرات آن ثابت ماند در طول تاریخ نتایج بهتری گرفتند. استقلال هم مشمول این قاعده شده است. تغییر و تحول در این تیم زیاد بود و این تیم نیاز به زمان زیادی دارد اما تیمی که می خواهد در کورس قهرمانی باشد، از دست دادن این امتیازات به حضور آنها در کورس لطمه می زند. »

مراغه چیان: این همه تغییر را نمی پسندم
سعید مراغه چیان نیز همین نظر را دارد او هم می گوید: «علت این مساله هم تغییرات زیاد در استقلال است. به هر حال برای بهتر شدن نیاز به هماهنگی است. بازیکنان در این شرایط سخت همدیگر را پیدا می‌کنند و با گذر زمان این شرایط تغییر می‌کند. البته من این همه تغییر در تیم را نمی‌پسندم و فکر می‌کنم که نباید این همه تغییر ایجاد می‌شد. پارسال هم استقلال تغییرات زیادی داشت و تا نیم‌فصل نتوانست شکل خودش را پیدا کند. در کل امیدوارم که استقلال مقابل استقلال خوزستان بازی خوبی را ارائه دهد و پیروز شود، هرچند که کار این تیم خیلی سخت است. »

مرفاوی: تیم قهرمان نیم فصل دوم نباید تغییر می کرد
و تند ترین حرف ها را در این زمینه صمد مرفاوی می زند وقتی تاکید دارد که :«یکی از دلایل اینکه حل و روز استقلال این روزها خوب نیست این است که این تیم سال گذشته نایب قهرمان شده و وقتی که تیمی خوب کار می‌کند نباید آنقدر آن را تغییر داد. استقلال تغییرات زیادی داشته و اگر شما بازی هفته اول این تیم با آخرین بازی سال قبل را بررسی کنید تغییرات زیاد مشهود است. اگر تیم جوان خوب بود پس باید تیم به همان شکل حفظ می‌شد و فوقش یکی دو نفر به بدنه اصلی تیم اضافه می‌شدند. این یک استراتژی غلط در نقل و انتقالات استقلال بود. »

جو به سود نامداران استقلال نیست
این البته بخشی از نظرات زیاد پیشکسوتان استقلال است وگرنه حسن روشن و برخی دیگر از پیشکسوتان انتقادهای تندتری هم مطرح کرده اند. با این جو می توان فهمید که جایگاه نامدارهای استقلال در خطر است و اگر منصوریان از این تیم برود آنها با خطر نیمکت نشینی و فروش در نیم فصل مواجه خواهند شد چون جو این روزها به سود آنها نیست.

شاید به همین دلیل باشد که همه بازیکنان بزرگ استقلال این روزها پشت منصوریان ایستاده اند و حتی مقابل هیات مدیره موضع گرفته اند و با مذاکره کردن سعی کردند سرمربی را هم از استعفا منصرف کنند. باید دید در نهایت هیات مدیره و منصوریان چه تصمیمی می گیرند و مربی استقلال (هر کسی که هست) چگونه استقلال را از بحران خود ساخته خارج می کند؟


آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

مصطفی شرکا بازیکن و مربی پیشین تیم فوتبال استقلال جان به جان آفرین تسلیم کرد.به نقل از مهر، مصطفی شرکا بازیکن و مربی سابق تیم فوتبال استقلال ساعاتی پیش جان به جان آفرین تسلیم کرد. وی که از بازیکنان...
شاگردان کارلوس کی روش که اردوهای آماده سازی خود برای حضور در جام جهانی سال ۲۰۱۸ را آغاز کرده اند در دیداری تدارکاتی برابر تیمی پرحرف و حدیث به پیروزی رسیدند.به نقل از مهر، تیم ملی فوتبال ایران که خود...
سرمربی تیم ملی فوتبال سیرالئون گفت: برابر تیم ملی ایران به بازیکنان جوان میدان دادیم و امیدوارم مسیر کشور شما را طی کنیم.به نقل از مهر، جان کیستر پس از باخت چهار بر صفر تیم ملی فوتبال سیرالئون مقابل تیم ملی...
رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه انتخاب و دعوت تیم سیرالئون ظرف ۵ روز صورت گرفته است، گفت: این تیم بعد از حضور در ایران ۷۵ هزار دلار هم می‌خواست! به نقل از مهر، مهدی تاج بعد از پیروزی تیم...

  • آخرین مطالب