»   اخبار شهرستان ها  »   میزبانی کوثر از شهدای دفاع مقدس
۹ دی ۱۳۹۱ , ساعت ۵:۵۴

امام جمعه کوثر خبر داد

میزبانی کوثر از شهدای دفاع مقدس

امام جمعه شهرستان کوثر گفت: با هماهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس قرار است پنج شهید دوران دفاع مقدس در مناسبت‌های پیش رو در این شهرستان تشییع و خاکسپاری شود.

اردبیل نیوز: به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام لطف‌الله عبداللهی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگ ایثار و شهادت در گیوی اظهار داشت: در مناسبت‌های پیش روی اواخر ماه صفر تشییع پیکر شهدای والامقام دوران دفاع مقدس در شهر گیوی انجام می‌شود که امیدواریم مردم وفادار و متدین این شهر در تشییع و تدفین این شهدا دین خود را نسبت به انقلاب و راه نورانی آنها ادا کنند.

وی با اعلام اینکه صلابت همیشه جاودانه این نظام به برکت خون شهدا و سیره پاک آنها است، تصریح کرد: شهدا با اوج ایثار و فداکاری درس جاودانه‌ای به همه ما دادند و سبب شدند تا این ملت به دنیا در برابر تمام فزون‌طلبی‌ها و زیاده‌خواهی‌ها نه بزرگ بگوید.

عبداللهی راه شهدا را راه نورانی عزت و عافیت واقعی توصیف کرد و ادامه داد: هر چه قدر به شهدا و سیره آنها نزدیک شویم به همان میزان دینداری و بصیرت ما روزافزون‌تر می‌شود.

امام جمعه کوثر خاطر نشان کرد: اگر ملت ایران حماسه‌ای را به عظمت 9 دی خلق کردند همه به واسطه نهضت امام و پایمردی شهدایی بود که سال‌ها سختی و مشکلات را تحمل کرده و ذره‌ای از مواضع خود عقب‌نشینی نکردند.

وی اضافه کرد: اگر امروز مردم ایران در نهایت عزت و سربلندی زندگی می‌کنند به دلیل آن است که مردم ما همیشه و در همه تاریخ آگاهانه و در اوج حفظ عزت و سربلندی زیستند و هرگز از مواضع خود کوتاه نیامدند.

پشتیبانی مردم به مانند 9 دی تحریم اقتصادی را نیز ناکارآمد کرده است

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز در گرامیداشت شهدای والامقام شهر گرمی بیان کرد: ایستادگی ملت ایران و حضور آنها به مانند 9 دی 88 توطئه اقتصادی دشمن را خنثی کرده و سبب زمین‌گیر شدن ترفند آنها شده است.

حجت‌الاسلام میر قسمت موسوی با یادآوری اینکه با هدایت رهبری، پشتیبانی این ملت و تقویت جبهه کار و تولید ملی می‌توانیم اسباب ناکامی دشمن را در مقطع کنونی فراهم آوریم، گفت: شهدای ما درس جاودانه‌ای به ما دادند تا بایستیم و مقابله کنیم.

وی از حماسه 9 دی به عنوان نمودی از ولایت‌مداری و بصیرت سیاسی ملت ایران یاد کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران در دهه‌های گذشته همواره ترفند و هجمه‌های استکبار را با درایت و تیزبینی نقش بر آب کردند.

موسوی اظهار داشت: استکبار جهانی امروز در نهایت ناامیدی و ضعف آشکار بر طبل توخالی تحریم می‌کوبد در حالی که این ملت تهدیدها و تحریم‌های بزرگتر از این را از سر گذرانده‌اند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

تصاویری از "جواد بیژنی" نماینده شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که بوسیله دوچرخه در حال تردد از خیابان است. او که حامی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" می باشد، خود...
مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند. وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...