»   فرهنگی و هنری  »   موشی که هم کتاب می‌خواند هم کتاب می‌نویسد
۲۶ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۳:۱۷

موشی که هم کتاب می‌خواند هم کتاب می‌نویسد


به گزارش خبرنگار مهر، دنیل کرک، نویسنده و تصویرگر آمریکایی که مجموعه «موش کتابخانه» از اوست، در خانواده‌ای هنرمند در ایالت اوهایو به‌دنیا آمده است. او از کودکی، عاشق کتاب، نقاشی و مجسمه‌سازی بود و آرزو داشت در آینده نقاش معروفی شود. برای همین مدام به کتابخانه می‌رفت و کتاب‌های نقاشی را تماشا می‌کرد.


امروز، دنیل کرک در ایالت نیوجرسی زندگی می‌کند و نویسنده و تصویرگر کتاب‌های کودکان است. چندین مجله معروف را تصویرگری کرده و نمایشگاهی از آثارش برپا کرده است.


مجموعه «موش کتابخانه» از اوست و داستان سام، موش کوچکی است که در سوراخ کوچکی توی دیوار پشت قفسه کتاب‌های مرجع کودکان زندگی می‌کند. سام که عاشق کتاب است و تا حالا کتاب‌های زیادی خوانده روزی تصمیم می‌گیرد خودش داستان بنویسد.


او هر شب، یک داستان می‌نویسد و توی قفسه کتابخانه می‌گذارد. روز بعد، بچه‌ها کتابش را پیدا می‌کنند و می‌خوانند. بعد از چند روز، بچه‌ها کنجکاو می‌شوند و می‌خواهند با نویسنده این داستان‌ها آشنا شوند.

کتابدار برای سام، یادداشتی می‌نویسد و از او دعوت می‌کند تا در برنامه «روز دیدار با نویسنده» شرکت کند. اما سام می‌ترسد با آدم‌ها روبرو شود. تا این‌که فکر بکری به ذهنش می‌رسد!


سام با شخصیت‌های داستان، همذات‌پنداری می‌کرد و آنچنان با ماجراها درگیر می‌شد که وقتی داستان ترسناکی می‌نوشت، موهایش از ترس سیخ می‌شد یا زمانی که از پنیر می‌گفت، گرسنه‌اش می‌شد.


سام درباره زندگی خود می‌نوشت و از آنجای که دنیای موش2ها را خوب می2شناخت با موش‌‎های دیگر ارتباط می‌گرفت. برای بچه‌هایی هم که به کتابخانه می‌آمدند خواندن داستان‌هایی درباره زندگی موش‌ها جالب بود.


«موش کتابخانه» نوشته دنیل کرک با ترجمه محبوبه نجف‌خانی را نشر آفرینگان در 2200 نسخه و به قیمت 4000 تومان منتشر کرده است.

آخرین مطالب این بخش فرهنگی و هنری

اخبار كوتاه فرهنگی هنری را در بسته خبری فرهنگ و هنر ملکانه دنبال کنید   انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» طی نامه‌ای به دبیر سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر خواستار بازگشت سیمرغ بلورین فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر شد. روسیه فیلم «بهشت»...
رنگ کردن جهان کار جالبی به نظر می‌رسد؟ اگر این‌طور است، می‌توانید نقاشی بالا را رنگ کنید. می‌توانید این نقاشی را پرینت بگیرید یا اصلا به صورت دیجیتالی روی کامپیوتر آن را رنگ کنید. خوب است به هنگام رنگ کردن...
مریم حیدرزاده جدیدترین کتاب خود را به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیم کرد. ...
تصویری از بهرام رادان در جشن تولد 35 سالگی اش که در صفحه اجتماعی اش منتشر کرده است. ...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب