»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   منصوریان: به طاهری تذکر می دهم هر جا استقلال می‌رود، پرسپولیس هم دنبالش نیاید
۳۰ تیر ۱۳۹۵ , ساعت ۲۲:۱۹

منصوریان: به طاهری تذکر می دهم هر جا استقلال می‌رود، پرسپولیس هم دنبالش نیاید

منصوریان گفت: به طاهری متذکر می‌شوم هر جا ما می‌رویم آنها هم نیایند. آنها دو زمین در اختیار دارند و می‌خواهیم زمین شماره ۲ آزادی به طور کامل در اختیار استقلال باشد.

علیرضا منصوریان قبل از آغاز تمرین امروز (پنجشنبه) تیمش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از وضعیت بدنی شاگردانم رضایت کامل دارم. شرایط بدنسازی ما در راستایی که می‌خواستیم تغییر کرد. در 15 روز اخیر طبق برنامه مربی بدنساز‌مان تمرین کردیم.

وی ادامه داد: از باشگاه تشکر می‌کنم که شرایط برگزاری اردوی ما در ارمنستان را فراهم کرد اما از آقای جهانیان و افشارزاده خواسته‌ایم تا یک جای ثابت برای تمرینات تیم پیدا کنند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با ابراز دلخوری از پرسپولیسی‌ها یادآور شد: ما قرار شد تمرینات‌مان را در زمین شماره 2 ورزشگاه‌ آزادی پیگیری کنیم اما نمی‌دانستیم که به یک باره طاهری (سرپرست باشگاه پرسپولیس) هوس می‌کند تمرینات پرسپولیس را به این زمین انتقال دهد در حالی که آنها دو ورزشگاه در اختیارشان است. صلاح نیست دو تیم بزرگ پایتخت و دو رقیب سنتی هر روز در یک جا تمرینات خود را انجام دهند. ما و پرسپولیس با یکدیگر رقیب هستیم اما نباید این قدر حساسیت به خرج داد. من و کریم باقری هم با یکدیگر 20 سال است رقیب هستیم اما با هم رفاقت هم داریم. به هر حال به طاهری متذکر می‌شوم هر جا ما می‌رویم آنها هم نیایند. آنها دو زمین در اختیارشان هست و ما خواستیم که زمین شماره 2 آزادی به طور کامل در اختیار استقلال قرار بگیرد چرا که نمی‌توانیم هر روز وسایل خود را در وانت گذاشته و به این زمین و آن زمین برویم، خوب نیست که جای ثابت نداریم.

منصوریان در واکنش به این مسئله که پرسپولیسی‌ها مدعی‌اند کنعانی‌زادگان بازیکن پرسپولیس است و استقلال با جذب او کار غیرقانونی انجام داده گفت: در مورد جذب کنعانی‌زادگان ما اطلاعات کافی داشتیم که اقدام به گرفتن او کردیم، ضمن اینکه ما این بازیکن را از ملوان در اختیار گرفتیم و بحثی هم در آن نیست. اینکه باشگاه پرسپولیس سنگ‌اندازی می‌کند، به ما ارتباطی ندارد و ما در جذب این بازیکن طبق اصول خودمان عمل کرده و کار غیرقانونی انجام ندادیم، به زودی هم کارت بازی او صادر خواهد شد.

وی راجع به جذب نفرات جوان برای تیمش نیز خاطرنشان کرد: ما سعی کردیم با جذب بازیکنان جوان شرایط سنی تیم‌مان را پایین بیاوریم و بازیکنان 25 تا 28 سال جذب کردیم، بازیکنانی که اگر با همین شرایط ادامه دهند در تیم ملی هم آینده خوبی خواهند داشت.

سرمربی تیم فوتبال استقلال راجع اعتراض نفتی‌ها به استقلالی‌ شدن میلاد زکی‌پور نیز یادآور شد: در مورد این بازیکن هم ما کار قانونی انجام دادیم، او طبق قانون 30 درصد از قراردادش را و کمتر از حدنصاب را گرفته بود و می‌توانست فسخ کند. خوب نیست با قوانین فیفا هم مبارزه کنیم چرا که این قانون حق فسخ در فیفا آمده است. یک مورد باید اشاره کنم و آن اینکه باشگاه نفت اصلا تیم‌های پایه نداشت، تیم‌های پایه برای وزارت نفت بوده و تیم بزرگسالان برای موسسه نفت، در حقیقت در این 18 سال آنها کار غیرقانونی انجام می‌دادند. من 2 سال است از این موضوع اطلاع داشتم و به این خاطر به زکی‌پور گفتم قراردادش را با تیم‌های پایه نفت فسخ کند. 6 میلیون قرارداد زکی‌پور با تیم‌ پایه‌های نفت بود، نه تنها پولش را ندادند بلکه هزینه البسه‌اش را هم من دادم. او الان مانند کنعانی‌زادگان بازیکن ما است، هرچند شرایط محمدحسین فرق می‌کرد. یک بار دیگر می‌گویم مبارزه با قوانین فیفا کار درستی نیست.

منصوریان راجع به محرومیت تماشاگران و مهدی رحمتی از بازی اول استقلال گفت: بازیکنان ما برای شروع لیگ لحظه‌شماری می‌کنند، اما ما متاسفانه برای بازی اول خودمان تماشاگران و مهدی رحمتی را نداریم. راجع به غیبت کاپیتان‌مان حرف‌های زیادی دارم اما به صلاح نیست آنها را الان مطرح کنم و بعد از بازی با نفت این کار را خواهم کرد. متاسفانه بعضی از رای‌های کمیته انضباطی منطقی نیست و آنها مسیر را اشتباه می‌روند. تیم‌های رئال مادرید و بارسلونا از حالا بازی‌های خود را تا آخر فصل بلیت‌فروشی می‌کنند و آیا هوادار بارسا در یک بازی به کسی توهین کند کل تماشاگران را محروم می‌کنند؟ الان این قانون سال‌هاست که در اروپا منسوخ شده است. در فوتبال ما وقتی یک بازیکن توهین کند 2 میلیون جریمه می‌شود و اگر 200 بار این کار را بکند 400 میلیون جریمه خواهد شد، این جریمه برای بازیکنان لیگ یک و دو و لیگ برتری یکسان است، بهتر است یکسری قوانین واقعا بازنگری شود.

وی در ادامه با بیان اینکه دیگر در مورد استقلالی شدن احسان حاج‌صفی صحبتی نخواهد کرد، راجع به رویارویی استقلال با تیم پیشین‌اش گفت: نفت تیم سابقم است و برخی دوستان اعلام می‌کنند کاملا با افکار من آشنا هستند اما خدمت‌شان عرض کنم افکار ما هر سال تغییر می‌کند. قول می‌دهم در کنار یک بازی زیبا یک نتیجه خوب هم کسب کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال همچنین در ادامه به قضیه جدایی سجاد شهباززاده اشاره کرد و در این باره توضیح داد: ما صحبت‌های زیادی با این بازیکن انجام دادیم تا مانع رفتنش به فوتبال ترکیه  شویم. او قلبا استقلال را دوست داشت اما علاقه داشت برای پیشرفت راهی فوتبال اروپا شود. شاید در سال‌های اخیر 20 بازیکن بودند که شرایط مثل شهباززاده را داشتند، شاید او ناراحت شده باشد اما بارها به وی گفتم تو را با چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌کنیم تا مجبور شوی بمانی، اما او حرف منطقی می‌زد و می‌گفت می‌خواهد برای پیشرفت راهی اروپا شود. من برای شهباززاده از صمیم قلب آرزوی موفقیت می‌کنم. از هواداران می‌خواهم اجازه ندهند به این بازیکن توهین شود. هواداران باید ادبیات جدیدی را پیاده کنند و بازیکنی که راهی اروپا شد از او با ادبیات خوب استقبال کنند نه اینکه با ادبیات عجیب و غریب او را بدرقه کرده و با ادبیات عجیب‌غریب‌تر او را برگردانند.  شهباززاده با رفتن به اروپا به نوعی ریسک کرده اما امیدواریم در آنجا موفق شود و ما بدرقه خوبی از وی داشتیم.

وی در پاسخ به این سوال که با کی‌روش در ارتباط است یا نه، تصریح کرد: دو هفته قبل از اینکه به ارمنستان برویم دیگر با کی‌روش ارتباط نداشتم و خبر ندارم او در حال حاضر کجاست اما شاید دبی باشد.

منصوریان در پایان راجع به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا تیمش قهرمان لیگ خواهد شد، گفت: مرا به چالش نکشید.

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

رئیس هیات مدیره و سرپرست باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس با رئیس فدراسیون فوتبال دیدار کردند.به نقل از مهر و به نقل از فدراسیون فوتبال، جعفر کاشانی و حمیدرضا گرشاسبی امروز یکشنبه با حضور در فدراسیون فوتبال، با مهدی تاج دیدار و...
تیم فوتبال آلکمار در دیدار خانگی مقابل خرونینگن با گل دیرهنگام ستاره ایرانی خود پیروز شد.به نقل از مهر، تیم های فوتبال آلکمار و خرونینگن روز شنبه دیدار خود را در چارچوب هفته بیست و هشتم رقابتهای لیگ هلند برگزار...
بازیکن تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه حسرت ادامه ندادن فوتبال را می‌خورد، از نبود شایسته سالاری در فوتسال گلایه کرد و گفت: از کفاشیان انتظار ندارم حرفهایم را تایید کند. مهدی جاوید یکی از بازیکنان کلیدی...
تیم فوتبال ذوب آهن با ۶ امتیاز در پایان هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا پس از الدحیل در رده دوم جدول قرار دارد و از شانس خوبی برای صعود به مرحله بعد برخوردار است.به نقل از مهر، شاگردان امیر قلعه...

  • آخرین مطالب