»   سینما  »   مقاومت مدیر تلگرام در برابر فشار روس ها
۶ تیر ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۰۳

مقاومت مدیر تلگرام در برابر فشار روس ها

نهادهای دولتی و اطلاعاتی روسیه و مدیران شبکه پیام رسان تلگرام در روزهای گذشته وارد یک جدال اساسی شده اند.
به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، مقامات امنیتی روسیه اعلام کرده اند که تروریست های عامل حمله ماه گذشته به مترو سنت پترز بورگ برای هماهنگی بین خودشان از شبکه پیام رسان تلگرام استفاده کرده اند.
پس از این اعلام بود که فشارها به روی مدیریت شبکه تلگرام افزایش یافت و سازمان اطلاعات روسیه (FSB) و نهاد نظارت بر رسانه های این کشور از مدیران شبکه تلگرام خواسته اند اطلاعات کاربران خود را در اختیار نهادهای اطلاعاتی روسیه قرار دهند.
دولت روسیه همچنتین در حال تصویب قانونی است که شبکه های پیام رسان را موظف می کند اطلاعات کاربران خود را ذخیره و در صورت نیاز تحویل مقامات قضایی و اطلاعاتی روسیه بدهند.
مدیر شبکه تلگرام اما با درخواست های نهادهای دولتی و اطلاعاتی روسیه مخالفت کرده است.
پاول دوروف در واکنش به درخواست نهادهای دولتی و اطلاعاتی روسیه درباره در اختیار قرار دادن اطلاعات کاربران تلگرام و یا مسدود و فیلتر شدن این پیام رسان از سوی دولت روسیه، با رد این درخواست تاکید کرد ممنوعیت تلگرام در داخل روسیه موجب خواهد شد تا تروریست ها از شبکه های پیام رسان دیگر که اطلاعات درون آنها رمز نگاری شده استفاده کنند.
او تاکید کرد: اگر می خواهید با بستن این چیزها(شبکه های اجتماعی) جلوی تروریست ها را بگیرید باید کل شبکه اینترنت را ببندید. دوروف تاکید کرد درخواست ارایه اطلاعات کاربران تلگرام به مقامات امنیتی درخواستی مغایر با قانون اساسی روسیه درباره ” مکاتبات مخفی” است و از سوی دیگر به لحاظ تکنیکی نیز شبکه پیام رسان تلگرام امکان برآوردن آن را ندارد.
دمیتری پسکوف سخنگوی پوتین با رد سیاسی بودن مساله اختلافات با شبکه تلگرام گفته است ریشه اختلافات اخیر بین نهادهای قضایی و اطلاعاتی روسیه با مدیر شبکه تلگرام در قوانین ارتباطی روسیه است و این اختلاف ارتباطی با کاخ کرملین ندارد. او که خود نیز یکی از کابران شبکه تلگرام است گفته است در صورت مسدود شدن این شبکه در روسیه به یک شبکه پیام رسان دیگر کوچ خواهد کرد.
پاول دوروف ۳۲ ساله ، مدیر شبکه تلگرام پیشتر نیز به دلیل اختلافات با دولت و نهادهای امنیتی روسیه مجبور به ترک این کشور شد. او پیشتر نیز به دلیل درخواست قرار دادن اطلاعات شبکه اجتماعی ” کونتاکته” – شبکه ای که او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه تاسیس کرده بود- مجبور به فروش این شبکه و ترک خاک روسیه شد.
او در سال ۲۰۱۴ با گرفتن تابعیت کشور کوچک “سنت کیتس و نِویس” در حوزه کاراییب با بیش از ۳۰۰ میلیون دلار ثروت از طریق بانک های سوییس از روسیه خارج شد.
حالا نیز مهم ترین شبکه اجتماعی طراحی شده از سوی دوروف یعنی “تلگرام” در معرض آزمون مشابهی قرار گرفته است. تلگرام یکی از شبکه های اجتماعی مهم طراح شده از سوی دوروف است که هم اینک نزدیک به ۱۰۰ میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد. این شبکه در ایران محبوب ترین و رایج ترین شبکه اجتماعی مورد استفاده است و آمارها حاکی است قریب به ۴۰ میلیون کاربر ایرانی از  این شبکه پیام رسان استفاده می کنند.
[uniplace_links]

banifilm.ir

آخرین مطالب این بخش سینما

گروه تلویزیون – زینب علیپور : سریال «سایه بان» یکی از کارهای پرمخاطب شبکه دو به کارگردانی برادران محمودی است که به قسمت های پایانی خود نزدیک می شود. رویا جاویدنیا یکی از بازیگران این مجموعه است که ایفاگر...
«حورا» در جشنواره برخط دوازده ماه حضور دارد. به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، کلیپ «حورا» ساخته غلامرضا ساغرچیان در جشنواره برخط دوازده ماه که به همت گروهی رومانیایی راه اندازی شده است، شرکت می کند. جشنواره برخط...
بانی ویدئو – گروه سینمای جهان – وصال روحانی: برای عده ای جره می رنر هنرپیشه ۴۶ ساله آمریکایی به همان مردی خلاصه و منحصر می شود که پس از کنار کشیدن توبی مگوایر به جای او ایفاگر رل...
محمد قاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماداران اعتقاد دارد خریداری بلیت به قصد حفظ کف فروش ویدیو ها به ضرر ویدیو های بعدی که قرار است جایگزین شوند است. قاصد اشرفی در خصوص این موضوع به بانی ویدیو گفت: به...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب