»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   مسبب گرانی خودرو چه کسی است؟
۱۱ آبان ۱۳۹۲ , ساعت ۴:۱۵

مسبب گرانی خودرو چه کسی است؟

اظهارنظر اخیر وزیر صنعت و مدیران دو شرکت بزرگ خودروساز مبنی بر احتمال افزایش قیمت برخی خودورهای داخلی باعث رشد 500 هزار تا یک میلیون تومانی قیمت برخی خودروها در بازار شد.

به گزاش جهان به نقل از فارس، اظهارنظر اخیر وزیر صنعت و معاون وی و همچنین مدیران عامل ایران خودرو و سایپا در مورد احتمال افزایش قیمت برخی خودروها باعث شد قیمت بعضی از خودروها در بازار افزایش یابد.
این در حالی است که به دلیل پایین بودن قدرت خرید مردم، بازار خودرو همچنان در رکود به سر می‌برد و رشد قیمت‌ها در حالی اتفاق افتاده که رونقی در خرید و فروش مشاهده نمی‌شود.
بر این اساس، قیمت پژو 206 تیپ 2 با رشد 500 هزار تومانی به 36.5 میلیون تومان و قیمت پژو 206 تیپ 5 نیز با همین میزان افزایش به 37 میلیون تومان رسیده است.
پژو 206 تیپ 6 نیز رشد قیمت 500 هزار تومانی را تجربه کرده و به 49.5 میلیون تومان رسیده است.
قیمت پژو 405 بنزینی هم در بازار با افزایش 500 هزار تومانی به 27 میلیون تومان رسیده و نوع دوگانه‌سوز این خودرو با رشد قیمت یک میلیون تومانی، این روزها 29 میلیون تومان معامله می‌شود.
در مورد پژو پارس سال نیز می‌توان به افزایش یک میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت 34.5 میلیون تومان در بازار اشاره کرد.
پژو پارس دوگانه‌سوز نیز با همین میزان افزایش قیمت، به قیمت 36 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.
در مورد سمند ال‌ایکس باید به رشد 500 هزار تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت 27.5 میلیون تومان اشاره کنیم.
رشد قیمت رانا نیز در یکی، دو روز اخیر در بازار 500 هزار تومان بوده به طوری که این خودرو با قیمت 31.5 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.
قیمت تندر 90 نیز که این روزها مدیران شرکت‌های خودروساز از احتمال افزایش قیمت آن خبر می‌دهند، در بازار دستخوش افزایش قیمت شده به طوری که در حال حاضر قیمت تندر 90 مدل E1 ایران خودرو در بازار 32 میلیون تومان است که نشان دهنده افزایش 500 هزار تومانی قیمت این خودرو است.
تندر 90 مدل E2 ایران خودرو نیز با افزایش 500 هزار تومانی، به قیمت 34 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.
در مورد تندر 90 مدل E2 پارس خودرو نیز شاهد افزایش 800 هزار تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت 36 میلیون تومان در بازار هستیم.
در مورد سایپا 111 مدل SX نیز باید به افزایش 600 هزار تومانی قیمت این خودرو اشاره کرد که در حال حاضر 17 میلیون و 800 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
سایپا 131 مدل SX نیز با رشد 500 هزار تومانی قیمت، حدود 16 میلیون و 700 هزار تومان در بازار معامله می‌شود.
افزایش قیمت سایپا 132 مدل SX نیز حدود 500 هزار تومان بوده و در حال حاضر این خودرو به قیمت 16 میلیون و 800 هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود.
افزایش قیمت خودروهای داخلی در حالی اتفاق افتاده که بازار با رکود خرید و فروش روبرو است و مردم قدرت خرید کافی برای خرید خودروها با قیمت‌های فعلی را ندارند.

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

علی ربیعی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه سالمندی حدود 30 میلیون نفر در کشور نباید توام با فقر باشد، افزود: بر اساس عدد جهانی درباره خط فقر و مقایسه آن با قدرت خرید داخلی، این...
بازار مسکن ازنيمه دوم سال با تحرک همراه شده به طوری که ماه پاياني فصل پاييز افزايش ۵۰ درصدی معاملات را نسبت به آذر سال گذشته تجربه كرد.این افزایش میزان معاملات در شرایطی رخ داده که پیش بینی ها از...
در حالی که پرونده ح. ز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان تقریبی 300 میلیارد تومان از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است، نامبرده با ایجاد فشار و لابی‌گری درصدد...
به گزارش میزان واردات کالا از کشور‌های مختلف جهان به ویژه چین سالهاست که تولیدکنندگان کشور را با مشکلات جدی روبرو کرده است. در این میان واردات اقلامی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد و به دلیل حمایت نشدن تولیدکنندگان با...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب