»   دانش و فناوری  »   مذاکرات وزارت دفاع برای طرحهای پژوهشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور
۲۷ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۳۰

مذاکرات وزارت دفاع برای طرحهای پژوهشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور


به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مجید متقی طلب در مراسم اختتامیه هفته پژوهش با اشاره به نحوه شکل‌گیری فن بازار جمهوری اسلامی ایران افزود: سند جامع فن بازار جمهوری اسلامی ایران سال قبل رونمایی شد و فن بازار امسال نیز بر اساس این نقشه راه برگزار شد.


رئیس بخش فن بازار چهاردهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری ادامه داد: در فن بازار سال جاری 22 پارک علم و فناوری، 22 پژوهشگاه، 3 دانشگاه و 3 مرکز رشد در 70 غرفه محصولات تجاری سازی خود را عرضه کردند.


وی با بیان اینکه در این دوره از فن بازار چهار شرکت سرمایه گذار نیز حضور داشتند، یادآور شد: در طول برگزاری این فن بازار 63 مذاکره در خصوص تجاری سازی و ارزش گذاری دستاوردهای پژوهشی با شرکت های سرمایه گذار انجام شد که از این تعداد هفت مورد از مذاکرات از سوی مراکز رشد و بقیه آن از سوی دانشگاه ها بوده اند.


متقی طلب با اشاره به استقلال بخش دفاعی کشور از دستاوردهای ارائه شده در فن بازار خاطر نشان کرد: 34 طرح عرضه شده در بخش فن بازار از سوی وزارت دفاع مورد استقبال قرار گرفت و مذاکرات اولیه نیز انجام شد که امیدواریم در آینده نزدیک تبدیل به قرارداد شود.


متقی طلب با اشاره به حضور انجمن متخصصان ایرانی در آلمان در این دوره از نمایشگاه اضافه کرد: علاوه بر آن 13 طرح از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشورهای اروپایی چون آلمان، روسیه، فرانسه و انگلیس نیز عرضه شد که این امر با هدف ارتباط این محققان با نیازهای کشور اجرایی شد.

آخرین مطالب این بخش دانش و فناوری

رزیدنت اویل ۷ یا اویل ویتین ۲؛ بهترین بازی ترسناک سال گذشته کدام است؟ ...
5 نوآوری برتر حوزه‌ی تکنولوژی در سال 2017 یکی دو هفته‌ای است که وارد سال جدید میلادی شده‌ایم؛ سالی که از همان ابتدا، با رونمایی‌های بزرگ و مختلفی در حوزه‌ی تکنولوژی آغاز شده است. با این حال، بد نیست از...
انیموجی تیم کوک سخنرانی بعدی‌ وی در دانشگاه دوک را اعلام کرد ...
نقش پررنگ استارتاپ‌ها در گشایش‌های اقتصادی رشد کسب و کارهای نوپا ،باعث افزایش تراکنش های بانکی است که سودآوری را به همراه خواهد داشت. به گزارش ملکانه : محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات در هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک...

  • کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس

    دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام بی رحمی دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن
    جدیدترین ترانه ها


  • آخرین مطالب