»   اخبار سیاسی  »   مذاكره مستقیم آمریكا با ایران
۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۳:۱۱

پیشنهاد روزنامه هافینگتن پست:

مذاكره مستقیم آمریكا با ایران

كارشناس مركز امور بین الملل در نیویورك در مقاله ای تحت عنوان «مهارت های بازی شطرنج هسته ای» با اذعان به مهارت كشورمان در پیشبرد موفقیت ها و مذاكرات هسته ای به دولت آمریكا توصیه می كند تا با ایران تعامل داشته باشد و تلاش نماید تا مذاكره مستقیم با جمهوری اسلامی ایران را آغاز نماید.

«آلن بن میر» در روزنامه هافینگتن پست؛ می افزاید:ایرانیان نشان داده اند كه ماهرانه در جهت رسیدن به اهدافی كه در نظر گرفته اند گام بر می دارند. برای اكثریت ایرانیان موفقیت در برنامه هسته ای باعث تقویت غرور ملی آنان می شود. از نظر تاریخی، ایران یك قدرت بزرگ جهانی بوده است و بسیاری از ایرانیان نیز به تاریخ پرشكوه گذشته خود می بالند.

نویسنده  به دولت اوباما توصیه هایی را مبنی بر روند مذاكرات هسته ای ارایه می دهد و می افزاید: نخست آنكه، دولت اوباما می بایستی با ایران تعامل داشته باشد و مذاكره مستقیم با ایران را آغاز نماید تا به بحث بر سر موضوع هسته ای پایان دهد. همچنین دولت آمریكا می بایستی تلاش نماید تا رژیم صهیونیستی را از حمله احتمالی یكجانبه علیه تاسیسات هسته ای ایران بازدارد.

خاتمی تمایل دارد بیاید

فایننشال تایمز نوشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی دو رئیس جمهور سابق ایران تحت فشار فزاینده ای از سوی میانه رو ها برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری هستند.

به گزارش سایت خبری انتخاب ، حسین مرعشی رئیس دفتر سابق آیت الله رفسنجانی و متحد نزدیك این اصولگرای 78 ساله به فایننشال تایمز گفت، امكان كاندیداتوری یكی از این دو سیاستمدار و بهره بردن از حامیان دیگری به بیش از 50 درصد در هفته های اخیر افزایش یافته است.

مرعشی افزود:یكی از متحدان خاتمی كه خواستار عدم افشای نامش بود تایید كرد كه رئیس جمهور اصلاح طلب سابق در حال بررسی كاندیداتوری اش است و شخصا تمایل به حضور در انتخابات دارد.

معامله با تركیه برای حمله به ایران

ساندی تایمز گزارش داد: یاكو امیدرور، رییس شورای امنیت ملی اسراییل روز یكشنبه با پیشنهاد ارائه فناوری دفاعی به تركیه سفر كرده تا در ازای آن یك پایگاه هوایی در نزدیكی آنكارا را با هدف ایجاد شرایط لازم برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته ای ایران دریافت كند.

بر اساس گزارش ساندی تایمز رییس شورای امنیت ملی اسراییل روز یكشنبه وارد تركیه شد تا در مورد پرداخت غرامت قربانیان كشتی مرمره با مقامات ترك گفتگو كند و در جریان این سفر به دنبال ایجاد بستری است برای استقرار جت های جنگنده اسرائیلی در پایگاه هوایی در نزدیكی آنكارا كه امكان حمله به تاسیسات هسته ای ایران را فراهم می‌كند.

یكی از منابع نظامی اسرائیل به این نشریه مستقر در لندن مدعی شد: «تا پیش از بحران اخیر، تركیه بزرگترین ناو هواپیمابر ما بود. زمانیكه رویارویی نهایی با ایران آغاز شود، استفاده از پایگاه های هوایی تركیه می تواند تعیین كننده پیروزی یا شكست باشد.»

لیست اصلاح طلبان برای شورای شهر

احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران گفت: اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر لیست 31 نفره‌ای را طراحی كرده‌‌اند.

وی  در خصوص برنامه‌های ریاست جمهوری اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان برای ریاست جمهوری نیز برنامه‌های خود را خواهند داشت؛ اولویت نیز هاشمی و خاتمی هستند.

مسجدجامعی گفت: بهتر است بیشتر به مسائل شورای شهر پرداخته شود زیرا در حال حاضر ادبیات خشن زیاد شده است.


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه میهن را مایه امید به...
ظریف در این برنامه گفت: صحبت های دیشب ترامپ آنچه کاملا مشهود بود ادبیات غیر مناسب ایشان در صحبت هایشان بود. این ادبیات را نیز کم و بیش از مجمع عمومی سازمان ملل نیز شاهد بودیم. من از صبح امروز...
ترامپ: هر چه می‌توانید از تهران پول بگیریدبه نوشته روزنامه دیلی‌میل، رییس جمهور دونالد ترامپ به متحدان آمریکا در اروپا گفت که نگران تحریم‌های خصمانه‌ای که آمریکا ممکن است علیه ایران وضع کند، نباشند.در واقع ترامپ گفت که به ترزامی...
«در دو روز گذشته بحث‌ها بر سر تغییر نظام سیاسی ایران و بازگشت به نظام پارلمانی بیشتر از هر زمان دیگری داغ شد. داستان نیز از مصاحبه عزت‌الله یوسفیان ملا، رییس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس آغاز شد. یوسفیان ملا...


  • دانلود آهنگ جدید مسعود صابری بنام طعم جنون

    دانلود آهنگ جدید مسعود صابری بنام طعم جنون

    دانلود آهنگ جدید احسان خواجه امیری به نام عاشق که بشی دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام غیر ممکن دانلود آهنگ جدید مسیح و آرش Ap به نام آروم دل دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام کم آوردم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب