»   اخبار سیاسی  »   مذاكره مستقیم آمریكا با ایران
۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۳:۱۱

پیشنهاد روزنامه هافینگتن پست:

مذاكره مستقیم آمریكا با ایران

كارشناس مركز امور بین الملل در نیویورك در مقاله ای تحت عنوان «مهارت های بازی شطرنج هسته ای» با اذعان به مهارت كشورمان در پیشبرد موفقیت ها و مذاكرات هسته ای به دولت آمریكا توصیه می كند تا با ایران تعامل داشته باشد و تلاش نماید تا مذاكره مستقیم با جمهوری اسلامی ایران را آغاز نماید.

«آلن بن میر» در روزنامه هافینگتن پست؛ می افزاید:ایرانیان نشان داده اند كه ماهرانه در جهت رسیدن به اهدافی كه در نظر گرفته اند گام بر می دارند. برای اكثریت ایرانیان موفقیت در برنامه هسته ای باعث تقویت غرور ملی آنان می شود. از نظر تاریخی، ایران یك قدرت بزرگ جهانی بوده است و بسیاری از ایرانیان نیز به تاریخ پرشكوه گذشته خود می بالند.

نویسنده  به دولت اوباما توصیه هایی را مبنی بر روند مذاكرات هسته ای ارایه می دهد و می افزاید: نخست آنكه، دولت اوباما می بایستی با ایران تعامل داشته باشد و مذاكره مستقیم با ایران را آغاز نماید تا به بحث بر سر موضوع هسته ای پایان دهد. همچنین دولت آمریكا می بایستی تلاش نماید تا رژیم صهیونیستی را از حمله احتمالی یكجانبه علیه تاسیسات هسته ای ایران بازدارد.

خاتمی تمایل دارد بیاید

فایننشال تایمز نوشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی دو رئیس جمهور سابق ایران تحت فشار فزاینده ای از سوی میانه رو ها برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری هستند.

به گزارش سایت خبری انتخاب ، حسین مرعشی رئیس دفتر سابق آیت الله رفسنجانی و متحد نزدیك این اصولگرای 78 ساله به فایننشال تایمز گفت، امكان كاندیداتوری یكی از این دو سیاستمدار و بهره بردن از حامیان دیگری به بیش از 50 درصد در هفته های اخیر افزایش یافته است.

مرعشی افزود:یكی از متحدان خاتمی كه خواستار عدم افشای نامش بود تایید كرد كه رئیس جمهور اصلاح طلب سابق در حال بررسی كاندیداتوری اش است و شخصا تمایل به حضور در انتخابات دارد.

معامله با تركیه برای حمله به ایران

ساندی تایمز گزارش داد: یاكو امیدرور، رییس شورای امنیت ملی اسراییل روز یكشنبه با پیشنهاد ارائه فناوری دفاعی به تركیه سفر كرده تا در ازای آن یك پایگاه هوایی در نزدیكی آنكارا را با هدف ایجاد شرایط لازم برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته ای ایران دریافت كند.

بر اساس گزارش ساندی تایمز رییس شورای امنیت ملی اسراییل روز یكشنبه وارد تركیه شد تا در مورد پرداخت غرامت قربانیان كشتی مرمره با مقامات ترك گفتگو كند و در جریان این سفر به دنبال ایجاد بستری است برای استقرار جت های جنگنده اسرائیلی در پایگاه هوایی در نزدیكی آنكارا كه امكان حمله به تاسیسات هسته ای ایران را فراهم می‌كند.

یكی از منابع نظامی اسرائیل به این نشریه مستقر در لندن مدعی شد: «تا پیش از بحران اخیر، تركیه بزرگترین ناو هواپیمابر ما بود. زمانیكه رویارویی نهایی با ایران آغاز شود، استفاده از پایگاه های هوایی تركیه می تواند تعیین كننده پیروزی یا شكست باشد.»

لیست اصلاح طلبان برای شورای شهر

احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران گفت: اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر لیست 31 نفره‌ای را طراحی كرده‌‌اند.

وی  در خصوص برنامه‌های ریاست جمهوری اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان برای ریاست جمهوری نیز برنامه‌های خود را خواهند داشت؛ اولویت نیز هاشمی و خاتمی هستند.

مسجدجامعی گفت: بهتر است بیشتر به مسائل شورای شهر پرداخته شود زیرا در حال حاضر ادبیات خشن زیاد شده است.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

حجت الاسلام محسن غرویان مدرس حوزه علمیه قم یکی از افرادی است که اعتقاد دارد: « مسایل و آموزه های دینی را نباید به این راحتی خرج احزاب، گروه های سیاسی و شخصیت های بازیگر در عرصه سیاسی کرده تا...
رییس جمهور، سخنانش را با تسلیت مجدد به مردم کرمانشاه آغاز کرد و گفت: امیدواریم دولت و مردم در کنار هم بتوانند به این مردم آسیب دیده کمک کنند. او همچنین از همه کسانی که در 15 روز گذشته به...
حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای در صد و بیست و یکمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه اخیرا محمود احمدی‌نژاد در سخنان اخیر خود حملات شدیدی را علیه قوه قضاییه ابراز داشته، چرا دادستان...
هدف ترامپ منزوی کردن سپاه است | آمریکا تحریم کند، شرکت‌های زیادی عقب‌نشینی می‌کنندمحمد اکبری: در حال حاضر پس از ارجاع برجام به کنگره از سوی ترامپ، بسیاری از سوالات در مورد برجام و آینده آن به نحوه برخورد آینده اروپا...


  • دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید حامد محضرنیا بنام شب یلدا

    دانلود آهنگ جدید امیر ایکس 2 بنام مغرور دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب