»   اخبار سیاسی  »   مذاكره مستقیم آمریكا با ایران
۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ , ساعت ۳:۱۱

پیشنهاد روزنامه هافینگتن پست:

مذاكره مستقیم آمریكا با ایران

كارشناس مركز امور بین الملل در نیویورك در مقاله ای تحت عنوان «مهارت های بازی شطرنج هسته ای» با اذعان به مهارت كشورمان در پیشبرد موفقیت ها و مذاكرات هسته ای به دولت آمریكا توصیه می كند تا با ایران تعامل داشته باشد و تلاش نماید تا مذاكره مستقیم با جمهوری اسلامی ایران را آغاز نماید.

«آلن بن میر» در روزنامه هافینگتن پست؛ می افزاید:ایرانیان نشان داده اند كه ماهرانه در جهت رسیدن به اهدافی كه در نظر گرفته اند گام بر می دارند. برای اكثریت ایرانیان موفقیت در برنامه هسته ای باعث تقویت غرور ملی آنان می شود. از نظر تاریخی، ایران یك قدرت بزرگ جهانی بوده است و بسیاری از ایرانیان نیز به تاریخ پرشكوه گذشته خود می بالند.

نویسنده  به دولت اوباما توصیه هایی را مبنی بر روند مذاكرات هسته ای ارایه می دهد و می افزاید: نخست آنكه، دولت اوباما می بایستی با ایران تعامل داشته باشد و مذاكره مستقیم با ایران را آغاز نماید تا به بحث بر سر موضوع هسته ای پایان دهد. همچنین دولت آمریكا می بایستی تلاش نماید تا رژیم صهیونیستی را از حمله احتمالی یكجانبه علیه تاسیسات هسته ای ایران بازدارد.

خاتمی تمایل دارد بیاید

فایننشال تایمز نوشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی و سید محمد خاتمی دو رئیس جمهور سابق ایران تحت فشار فزاینده ای از سوی میانه رو ها برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری هستند.

به گزارش سایت خبری انتخاب ، حسین مرعشی رئیس دفتر سابق آیت الله رفسنجانی و متحد نزدیك این اصولگرای 78 ساله به فایننشال تایمز گفت، امكان كاندیداتوری یكی از این دو سیاستمدار و بهره بردن از حامیان دیگری به بیش از 50 درصد در هفته های اخیر افزایش یافته است.

مرعشی افزود:یكی از متحدان خاتمی كه خواستار عدم افشای نامش بود تایید كرد كه رئیس جمهور اصلاح طلب سابق در حال بررسی كاندیداتوری اش است و شخصا تمایل به حضور در انتخابات دارد.

معامله با تركیه برای حمله به ایران

ساندی تایمز گزارش داد: یاكو امیدرور، رییس شورای امنیت ملی اسراییل روز یكشنبه با پیشنهاد ارائه فناوری دفاعی به تركیه سفر كرده تا در ازای آن یك پایگاه هوایی در نزدیكی آنكارا را با هدف ایجاد شرایط لازم برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته ای ایران دریافت كند.

بر اساس گزارش ساندی تایمز رییس شورای امنیت ملی اسراییل روز یكشنبه وارد تركیه شد تا در مورد پرداخت غرامت قربانیان كشتی مرمره با مقامات ترك گفتگو كند و در جریان این سفر به دنبال ایجاد بستری است برای استقرار جت های جنگنده اسرائیلی در پایگاه هوایی در نزدیكی آنكارا كه امكان حمله به تاسیسات هسته ای ایران را فراهم می‌كند.

یكی از منابع نظامی اسرائیل به این نشریه مستقر در لندن مدعی شد: «تا پیش از بحران اخیر، تركیه بزرگترین ناو هواپیمابر ما بود. زمانیكه رویارویی نهایی با ایران آغاز شود، استفاده از پایگاه های هوایی تركیه می تواند تعیین كننده پیروزی یا شكست باشد.»

لیست اصلاح طلبان برای شورای شهر

احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران گفت: اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر لیست 31 نفره‌ای را طراحی كرده‌‌اند.

وی  در خصوص برنامه‌های ریاست جمهوری اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان برای ریاست جمهوری نیز برنامه‌های خود را خواهند داشت؛ اولویت نیز هاشمی و خاتمی هستند.

مسجدجامعی گفت: بهتر است بیشتر به مسائل شورای شهر پرداخته شود زیرا در حال حاضر ادبیات خشن زیاد شده است.

آخرین مطالب این بخش اخبار سیاسی

نرگس موسوی (دختر میرحسین موسوی) فیش‌های حقوقی خود را منتشر کرد نرگس موسوی، دختر میرحسین و رهنورد در پستی در اینستاگرام خود با انتشار فیش‌های حقوقی چند سال گذشته خود به تهمت‌پراکنی‌ها و فحاشی‌های عده‌ای در فضای مجازی واکنش نشان داده...
اجرای برنامه هنری چند دختر بچه این‌بار موضوعی بود که بر اساس آن پرونده حمله رسانه‌ای به شهردار تهران تکمیل شود. به گزارش روزنامه اعتماد؛ آنها برگزار‌کنندگان این برنامه را به ابتذال و زمینه‌سازی برای «رقص دختران» متهم کرده‌اند. حالا محمد...
رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران و عضو کمیته رفع حصر فراکسیون امید،‌ در توئیتر خود نوشت: طبق آخرین جلسات و مذاکراتی که با سران محترم قوا و آقای شمخانی داشته‌ایم، استنباط ما این بوده است...
اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با صدور فراخوانی از عموم کارگران شاغل و بازنشسته و نهادهای صنفی کارگری خواستند تا برای روز چهارشنبه (دوم اسفند) با برپایی تجمع صنفی مقابل محل استقرار شورای نگهبان...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها