»   فوتبال برتر | فوتبال ایران  »   مدیران استان همدان خودزنی کردند/ پاس مغلوب سیاست‌های غلط شد
۴ اسفند ۱۳۹۶ , ساعت ۱:۲۳

مدیران استان همدان خودزنی کردند/ پاس مغلوب سیاست‌های غلط شد


مدیرعامل سابق باشگاه پاس گفت: تصمیمات غلطی که مدیران ارشد سیاسی در استان همدان برای پاس گرفتند سرنوشت امروز این تیم را رقم زده است.

به نقل از مهر، سقوط پاس به لیگ سه شوک بزرگی بود که فوتبال ایران وارد کرد. یکی از دو تیم ستاره دار فوتبال کشور که قهرمانی آسیا را تجربه کرده است حالا محکوم به حضور در لیگ سه است.

عبدالحمید رمضانی از مدیران قدیمی باشگاه پاس است. او قبل از انتقال پاس به همدان و بعد از انتقال آن در چرخه مدیریت این باشگاه حضور داشته است و در دو مقطع نیز مدیرعامل باشگاه پاس همدان بود. رمضانی در گفتگو با خبرنگار مهر به برخی از اتفاقاتی که در رقم خوردن سرنوشت امروز پاس نقش داشت اشاره کرد.

* بعد از مرادی پاس روی خوش ندید
پاس در بدو ورود به همدان روزهای خوبی داشت. روزهایی که بهروز مرادی استاندار همدان بود. او عاشق فوتبال و پاس بود و انصافا در زمان حضور ایشان پاس با کمترین مشکل زیر ساختی، نرم افزاری و سخت افزاری مواجه بود. از کمترین مشکلات مالی و مدیریتی رنج می برد و با درک بالایی که بهروز مرادی از ورزش و به خصوص فوتبال داشت پاس روزهای خوبی را در همدان تجربه کرد. اما واقعیت این است بعد از تغییر استاندار همدان و جابجایی مرادی، این تیم دیگر روزهای خوش به خود ندید.

به جز دکتر مرادی، حمیدرضا حاج بابایی دیگر حامی تیم پاس در همدان بود که البته ایشان معمولا سمت های اجرایی در تیم نداشت. اما همواره چه در حوزه مجلس بودند یا در وزارتخانه در حد توان و بضاعت کمک رسان تیم پاس بودند. به جرات می گویم به جز این دو هیچ یک از مدیران دیگر استانی دلسوز پاس نبودند. 

* یک ساختمان ساز را مدیر پاس کردند
اصلا در مورد خودم صحبت نمی کنم. اما روزی که مرا از مدیریت این تیم برکنار کردند انتظار می رفت یک مدیر قوی تر از من را به جای من انتخاب کنند. نه این که فردی را به جای من بگذارند که یک تیم را در نقش مدیرعامل سقوط داده و بعنوان دستخوش مدیریت پاس را به او بدهند. همانروز به استاندار همدان گفتم این تصمیم شما مثل این است که یک بنز را برداشتید و یک ژیان مهاری اوراقی را به جای آن گذاشته‌اید.

پاس را روزی نابود کردند که حکم مدیریت پاس را تقدیم یک ساختمان ساز که باعث سقوط تیم الوند شده بود کردند. امیدوارم افرادی که پشت پرده این اتفاقات بودند الان پاسخگوی جامعه فوتبال ایران باشند. فردی که سالها در پشت پرده تصمیمات کلیدی برای این تیم می‌ساخت اما کمتر به چشم می‌آمد و حالا به ظاهر در حوزه ورزش همدان نقشی ندارد باید پاسخگوی انتخابات آن روزش باشد. 

* کاسب بودند نه عاشق
بعضی از این آقایان هم نقش عاشق را برای پاس بازی می کردند اما در عمل کاسب بودند. آنها از طریق پاس کسب و کارشان را رونق دادند. افرادی که در کار ملک و زمین و ساختمان بودند و سوار اریکه مدیریت این باشگاه شدند از رانت پاس استفاده کرده الان کجا هستند؟ آنها زدند و بردند و پاس را به این روز انداختند و الان هم هیچ اسمی ازشان نیست. تاکید می کنم آنها نه برای خدمت آمده بودند و نه عاشق بودند. آنها کاسب بودند و کاسبی شان را هم کردند.

* همه تیم ها در زمان نیکبخت سقوط کردند
در زمان استانداری آقای نیکبخت ورزش همدان و به خصوص فوتبال این استان به روزهای سیاه خود رسید. از کشتی و والیبال همدان که برای خود قطبی در کشور بودند هیچ خبری نیست. تیم الوند از لیگ یک به لیگ دو سقوط کرد و سپس منحل شد و تیم پاس هم از لیگ یک به لیگ دو سقوط کرد و از لیگ دو راهی لیگ سه شد و هیچ بعید نیست منحل شود.

استاندار کنونی همدان کارنامه روشنی در بخش ورزش نداشتند و این تیم در هیچ رشته ورزشی در سطوح بالای کشور حضور ندارد. در واقع مسئولین استانی همدان در خصوص تیم پاس خودزنی کردند و پاس در میادین فوتبال مغلوب نشد، بلکه مغلوب سیاستگزاری‌های غلط مدیران استانی این استان شد.

آخرین مطالب این بخش فوتبال برتر | فوتبال ایران

دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران مقابل تیم سیرالئون نشان داد سرمربی پرتغالی این تیم از نسل بعدی تیم ملی رونمایی کرد تا بعد از جام‌جهانی جانشین باتجربه‌ها شوند.خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: ترکیب غریب و ناآشنای تیم ملی ایران...
ملی پوشان کشورمان که در تونس حضور دارند نخستین تمرین خود در سال جدید را برگزار کردند. به نقل از مهر، تنها ۴۵ دقیقه پس از تحویل سال جدید، بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی به زمین تمرینی ورزشگاه...
بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران که در تونس حضور دارند لحظه تحویل سال نو کنار هم بودند و فضای جدیدی را تجربه کردند.به نقل از مهر،  ملی‌پوشان فوتبال ایران همچون سایر ایرانیان در لحظه تحویل سال کنار سفره هفت سین...
آخرین جلسه تمرینی تیم ملی فوتبال ایران در سال ۱۳۹۶ برگزار شد.به نقل از مهر، بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران که در واپسین ساعات سال باقی مانده شمسی در تلاش برای کسب آمادگی بیشتر جهت حضور در جام جهانی هستند،...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها