»   اخبار شهرستان ها  »   مجلس مقصر اصلی آلودگی هوا را سازمان محیط زیست می‌داند
۱۴ آذر ۱۳۹۱ , ساعت ۰:۳۷

پیرموذن از جزئیات جلسه صبح امروز فراکسیون محیط زیست خبرداد:

مجلس مقصر اصلی آلودگی هوا را سازمان محیط زیست می‌داند

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز این فراکسیون با مسولان سازمان حفاظت از محیط زیست با تاکید بر اینکه مجلس مقصر اصلی آلودگی هوا را سازمان محیط زیست می‌داند، گفت: آلودگی هوا را باد و باران به جای دولت و شهرداری کنترل می‌کند.

کمال الدین پیرموذن درگفت‌و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به جلسه صبح امروز فراکسیون محیط زیست با مسولین سازمان حفاظت از محیط زیست، گفت: ظاهرا تاکنون به جای دولت و شهرداری باد و باران آلودگی هوای تهران را مدیریت می‌کرد.

نماینده  مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین درمجلس شورای اسلامی افزود: دراین جلسه درباره آلودگی هوا تذکرات موکدی به سازمان حفاظت از محیط زیست درجهت تعلل دراجرای یورو چهار و حذف بنزن از بنزین و تعلل دراجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوا داده شد.

 وی با بیان اینکه فراکسیون محیط زیست مجلس مقصر اصلی آلودگی هوا را سازمان محیط زیست می داند، اظهارداشت: دراین جلسه اعلام آمادگی شد تا خلاءهای قانونی را با وضع قانون پرکرده و سازمان را دراجرای قانون یاری کنیم.

پیرموذن با بیان اینکه شاخص آلودگی هوا درایستگاههای شهر تهران ۱۹۰ و درمرحله نزدیک به اضطرار قرار دارد، افزود: نیروگاه‌ها و کارخانجات آلاینده  متعدد را عامل آلودگی برشمردند که باید رفع عیب شود.

عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرطان و بیماری‌های متعدد سوغات آلودگی هواست و آلودگی هوای تهران مطابق استانداردهای جهانی نیست، گفت: وارونگی هوا با افزایش ریزگردها و بنزن سرطانزا و زیانبار شده  است که دراین راستا شهرداری باید طرح جامع کاهش آلودگی هوا مصوب شورای شهر تهران را کامل اجرا کند.

نماینده اردبیل، نمین، نیر و سرعین درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آلودگی هوا سالانه منجر به مرگ ۴ هزار نفر می شود، افزود: جان شهروندان بیشتر از درآمد شهری ارزش دارد از این رو شهرداری به دنبال درآمد از محدوده طرح ترافیک نباشید چرا که انسان محور توسعه است.

وی همچنین به مرگ پلنگ باردار در دماوند به عنوان دیگر موضوع مورد بررسی درفراکسیون محیط زیست اشاره کرد و گفت: مسولین سازمان محیط زیست هم مانند فراکسیون معتقد بودند که با تدبیر بیشتری باید پلنگ را مهار می کردند و موضوع مورد کالبد شکافی قرار می گرفت.

پیرموذن اظهارداشت: متاسفانه ۴ ساعت قبل از آن که  تیری از طریق محیط بان شلیک شده  باشد یک تیر دیگری هم به این پلنگ شلیک شده بود که درحال پی گیری هستند تا بفهمند مسبب اصلی چه کسی است.

این عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر این که مجلس و محیط زیست این موضوع را تا حصول نتیجه مورد پی گیری علمی و میدانی قرار خواهند داد، گفت: دراین جلسه مقرر شد تا از این به بعد از ۲۷ سلاح بی هوشی موجود درسازمان محیط زیست برای مهار پلنگ و غیره استفاده کنند.

آخرین مطالب این بخش اخبار شهرستان ها

مطمئن هستیم شاهد حضور بیشتر نیروهای جوان و زنان کارآمد در شهرداری تهران خواهیم بود. حضور چشمگير مردم تهران در انتخابات شورا و رأى بالا به ليست اميد نشان داد تهران تشنه تغيير است البته در اين ميان مديران مياني...
آنهایی هم كه در سالن هستند برای والیبال طبل می‌كوبند، موج مكزیكی می‌دهندو دست می‌زنند. اتفاقی كه هیچ‌كس فكرش را هم نمی‌كرد. تا جایی كه حمید حمودی، پاسور تیم امیدها، گفته: «می‌خواستیم خانواده‌هایمان را بگوییم بیایند اردبیل تا ما را...
احمد دهقان در مورد مسمومیت دانشجویان دانشگاه یزد، گفت: به دنبال اعلام مسمومیت حدود ٣٠٠ نفر از دانشجویان خوابگاه پسرانه دانشگاه یزد، تیم اورژانس 115 بلافاصله در محل حاضر شده و به امداد رسانی پرداختند.وی افزود: با اعزام کلیه آمبولانس‌ها...
شهرداری شهر گرگان یک ایستگاه اتوبوس را شبیه ایستگاه اتوبوس ساخته است که گفته می شود همانند رادیو های قدیمی از آن آهنگ سنتی پخش می شود. این رادیو بصورت شبانه روزی فعال است و موزیک های سنتی پخش می...

3 دیدگاه برای مجلس مقصر اصلی آلودگی هوا را سازمان محیط زیست می‌داند

 1. مونا
  0

  خارج از استان مجلس مقصر اصلی آلودگی هوا را سازمان محیط زیست می‌داند

 2. حسن
  0

  جالبه ممنون

 3. معصومه
  0

  خارج از استان مجلس مقصر اصلی آلودگی هوا را سازمان محیط زیست می‌داند • دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

  دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام قدم بزن

  دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام عشق من دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام این حرفا حالیش نیست دلم دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام روزای تاریک دانلود آهنگ جدید شهرام ناظری به نام برگ ریزان
  جدیدترین ترانه ها
 • آخرین مطالب