در فوتبال هر وقت يك تيم، خوب نتيجه نمي‌گيرد از اين حرف‌ها و از اين شايعه‌ها به‌وجود مي‌آيد.

sسایت گل- وجود دو سنگ در كليه لوكا، او را از نيمكت ذوب‌آهن دور كرد. سعيد آذري اين را گفته بود اما حالا بوناچيچ تمام حرف‌هاي مديرعامل را تاييد و از كليه‌درد 4 ساله‌اش صحبت مي‌كند؛‌ دردي كه برخي اوقات او را تا مرز از پاي در آمدن مي‌برد و برخي اوقات، آرام است و زجرش نمي‌دهد. يعني نه دخالتي از سوي آذري در كار لوكا وجود داشت و نه اختلافي بين سرمربي و مديرعامل. لوكا در اولين مصاحبه پس از وداع با نيمكت ذوب‌آهن، پاسخگوي سوال‌هاي ايران ورزشي شد. ابتدا كج‌دار و مريز فارسي صحبت كرد و بعد انگليسي. در آخر هم عصباني شد، خداحافظي كرد و انگشت خود را گذاشت روي دكمه قرمز تلفن همراهش تا مكالمه به پايان برسد. مصاحبه ی لوکا را به نقل از ایران ورزشی در زیر بخوانید:

بحث كليه‌درد شما به يكي از بحث‌هاي روز فوتبال ايران بدل شده. واقعا سنگ‌كليه داريد يا نه؟ اصلا حالتان چطور است؟ 
الان كه حالم خوب است اما اين سنگ كليه، الان سراغم نيامده. سه، چهار سال است كه سنگ كليه دارم و با اين مشكل دست و پنجه نرم مي‌كنم. گاهي خيلي اذيتم مي‌كند و سراغم مي‌آيد و گاهي نه. 
مشكل كمردرد چه؟ آيا شما با اين مشكل هم مواجه هستيد؟ 
كمر درد؟ به هيچ وجه! 
ولي جدا از بحث كليه، خيلي از رسانه‌ها نوشته بودند شما كمردرد داريد و به همين دليل نمي‌توانيد در ذوب‌آهن بمانيد … 
من كه نمي‌توانم راجع به بيماري و مشكلم دروغ بگويم. من مشكل كليه داشتم اما كمردرد نه. به اين هم كاري ندارم كه روزنامه‌ها چه نوشتند و در اين مورد چه گفتند. اگر بخواهم به اين مسائل فكر كنم كه اصلا نبايد كار مربيگري انجام بدهم. 
پس دليل جدايي شما از ذوب‌آهن مي‌تواند همان سنگ‌كليه باشد. مشكلي كه مدت‌هاست كنارتان هست. 
كليه‌درد را كه تاييد مي‌كنم اما مسائل ديگر را نه. 
اما مي‌گويند با سعيد آذري هم اختلاف داشتيد. درست است؟ 
حتي يك درصدش هم درست نيست! بين ما مشكلي نبود كه باعث شود من به جدايي فكر كنم. اينقدر كارم خوب بود كه سعيد آذري به من آفرين گفت و از تلاشم تقدير كرد. 
پس اين شايعه‌ها از كجا درمي‌آيد؟ 
اين را من نمي‌دانم، فقط مي‌توانم تاكيد كنم كه كوچكترين مشكلي با مديران ذوب‌آهن نداشتم. 
در فوتبال هر وقت يك تيم، خوب نتيجه نمي‌گيرد از اين حرف‌ها و از اين شايعه‌ها به‌وجود مي‌آيد. واقعا نمي‌دانم چرا يكسري افراد دوست دارند وانمود كنند كه من با مديران ذوب‌آهن اختلاف داشتم. در صورتي كه اصلا اينگونه نبود. 
در همه جاي دنيا رسم است كه مربي، اولين كسي است كه قرباني مي‌شود و در مقابل نتايج ضعيف شغلش را از دست مي‌دهد. در مورد شما پس اصلا اينگونه نبود و شما قرباني نشديد؟ 
از اين خبرها نبود كه من قرباني شوم، هميشه و در تمام تيم‌هايي كه كار كردم، برنامه‌ام اين بود كه كارم را به نحو احسن انجام دهم. چه تيم خوب نتيجه بگيرد و چه بد، من وظيفه خودم مي‌دانستم كه تلاش كنم. من يك مربي حرفه‌اي هستم و حرفه‌اي اين است كه تا آخرين لحظه، تجربياتم را در اختيار بازيكنان قرار بدهم و براي باشگاهم مفيد باشم. 
به نظر شما ذوب‌آهن با مجتبي تقوي نتيجه مي‌گيرد و در ليگ برتر مي‌ماند؟ 
اگر نظر مرا مي‌خواهيد مي‌گويم ذوب‌آهن صددرصد در ليگ برتر مي‌ماند! اين تيم سرمربي جديد آورده و يك مهاجم هم به خدمت گرفته. ذوب‌آهن مي‌تواند حتي تا ميانه‌هاي جدول بالا بيايد چون پتانسيلش را دارد و بازيكنان خوبي هم در تركيب تيم بازي مي‌كنند. 
به‌خاطر جدايي از ذوب‌آهن، جدايي از تيمي كه به نظر شما پتانسيل بالايي داشت، ناراحت نيستيد؟ 
ناراحت كه چرا ولي درد كليه و البته نتايج باعث شد كه از ذوب‌آهن جدا شوم. در فوتبال نتيجه است كه حرف اول و آخر را مي‌زند. يك مربي هم مسوول اصلي كسب نتايج است و نه هيچ چيز ديگر. پس بايد حرفه‌اي برخورد كرد و تفكرات حرفه‌اي داشت. 
كرماني‌ها علاقه ويژه‌اي به شما دارند. گفته مي‌شود قرار است شما به مس كرمان برويد و جايگزين مظلومي شويد… 
مس كرمان مربي خودش را دارد كه اسمش پرويز مظلومي است. من هم صحبتي با آنها انجام نداده‌ام. 
اما مي‌گويند مذاكره هم كرده‌ايد… 
(عصباني مي‌شود)‌ از تماس شما ممنونم. خداحافظ.