یکشنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
»   معرفی کتاب  »   لطفا زیبا زندگی کنید!
197 بازدید
۲۵ اسفند ۱۳۹۳ , ساعت ۱۸:۰۶
molkaneh

لطفا زیبا زندگی کنید!

آموزه هایی که در این کتاب ارائه شده، باعث می‌شود مخاطب بیاموزد چگونه مستقیم وارد رودخانه شود؛ وقتی این کار را انجام داد، به تدریج می بیند با توجه و حمایت به طور طبیعی و موثر، به دیگران نزدیک تر می شود.

کتاب «با تردید و تغییر زیبا زندگی کنید» با عنوان فرعی «نگاهی بودایی به زندگی» نوشته پما چدرن با ترجمه مهین خالصی منتشر شده است.

این کتاب در واقع دستورالعمل‌های بودا است که در سنت بودایی تبتی معروف به سه پیمان یا سه تعهد است. دستورالعمل‌هایی که باعث می‌شود بگوییم زندگی همین است که هست و بعد از آن تصمیم بگیریم که از این زندگی لذت ببریم.

فصول کتاب با عناوین «تعهد» نامگذاری شده‌ و به ترتیب عبارت اند از: «نمای کلی، تعهد اول، تعهد دوم، تعهد سوم و سخنان نهایی. ابهام بنیادی انسان بودن، زندگی بدون طرح داستان، ریختن شالوده، حضور کامل داشته باشید…، ماندن در وسط، خارج از منطقه آسایش‌مان، فرو بردن درد، بیرون دادن آسایش، عامل شتابنده(کاتالیزور) همدلی، جایی برای پنهان شدن نیست، بیداری در قبرستان، ما مورد نیازیم.»

در پشت جلد کتاب می‌خوانیم:

«ما در دوران سختی به سر می‌بریم. گاهی زندگی همچون رودخانه متلاطمی به نظر می‌آید که احتمال دارد ما را غرق و دنیا را نابود کند. پس چرا ما نباید به ساحل مطمئن به الگوها و عادات آشنایمان بچسبیم؟ پما چدرن به ما می‌آموزد که ‌آن نوع چسبیدن از روی ترس به عادت‌ها و الگوهای معمول ما را از تجربه بسیار رضایت‌بخش‌تر تمام و کمال زنده بودن بازمی‌دارد. آموزه‌هایی که وی در این جا ارائه می‌کند – معروف به “سه تعهد” – گنجینه‌ای از خرد در دسترسمان قرار می‌دهد تا بیاموزیم مستقیم وارد رودخانه شویم. وقتی این کار را انجام دادیم، به تدریج می‌بینیم که نه تنها زیستن به این سبک چقدر بهتر به نظر می‌رسد بلکه می‌بینیم که با توجه و حمایت به طور طبیعی و موثر به دیگران نزدیک می شویم.»

این کتاب در 160 صفحه و قیمت 8هزار تومان از سوی انتشارات ققنوس وارد بازار کتاب شده است.

لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش معرفی کتاب

کتاب “قصه عشق ایرانی” برنده جایزه “فرانس انفو” شد
کتاب مصور (کمیک استریپ) "قصه عشق ایرانی" روز پنج‌شنبه ۱۲ ژانویه برنده جایزه سال ۲۰۱۷ شبکه رادیویی "فرانس انفو" در فرانسه شد. این کتاب درباره روابط عاشقانه میان جوانان در ایران است و توسط دو ...
کتاب کجایی که یادت بخیر نوشته نسیم عرب‌امیری
یکی از رویش‌های تازه ادبیات و شعر ایران در سال‌های اخیر، توجه چشمگیر نسل جوان به طنازی و ادبیات استعاری طنز برای واکاوی بسیاری از مشکلات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است. طنز و طنازی با ...
تعریف منتقد روسی از یک داستان ایرانی
در همین راستا، کنستانتین میلچین، یکی از منتقدان معروف روسی در مجله «کارشناسان» در معرفی این کتاب نوشت: «جنگ ایران و عراق است ، یک بسیجی جوان در شهر محاصره شده به این سو و آنسو ...
استقبال گسترده مردم ایتالیا از کتابی با مضمون آشنایی با ایران
چاپ دوم این کتاب که با بازبینی و اعمال تصحیح های بنیادین در محتوای برخی بخش ها و کیفیت تصاویر و صفحه آرایی آن همراه بوده، از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا انجام گرفته است.

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


  • مطالب مرتبط

  • دانلود آهنگ جدید احمدرضا نبی زاده به نام فصل پنجم دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده به نام قدم میزنم دانلود آهنگ جدید یوسف زمانی به نام خواب جدایی دانلود آهنگ جدید امین رستمی به نام نفسم رفت دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین و فریدون آسرایی به نام کمک کن
    جدیدترین ترانه ها
  • مطالب اخیر