»   جالب و خواندنی  »   لزوم توسعه مناطق ویژه صنعتی و تجاری آذربایجان غربی/ زمینه سرمایه گذاری فراهم شود
۱۳ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۶:۳۳

لزوم توسعه مناطق ویژه صنعتی و تجاری آذربایجان غربی/ زمینه سرمایه گذاری فراهم شود


به گزارش خبرنگار مهر،‌ قربانعلی سعادت بعد از ظهر چهارشنبه در جریان دیدار با فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ضمن تاكيد بر لزوم ایجاد و توسعه مناطق ویژه تجاری و صنعتي در استان، افزود: در این راستا منطقه آ«زاد تجاری ماکو برای توسعه بیشتر نیازمند انجام مطالعات و برنامه ریزی های عملیاتی است.


وی همچنین ضمن تاکید بر لزوم ارتقای وضعيت شهركهاي صنعتي آذربایجان غربی با توجه به پتانسیلها و موقعیت ویژه جغرافیایی آن، اظهار داشت: باید با تدابير و برنامه ريزي هاي لازم، مسائل و مشكلات پيش روي شهركهاي صنعتي برداشته تا صنعت استان به جايگاه واقعي خود دست پيدا كند.


استاندار آذربایجان غربی خواستار تقویت بدنه كارشناسي دستگاههاي اجرايي بخصوص در بخش صنعت و معدن آذربایجان غربی شد و اعلام کرد: باید گامهای ضروری برای شناسايي دقيق فرصتها و چالشها و ارائه راهكارهاي علمي و عملي براي رشد و توسعه اين بخش مهم برداشته شود.


زمینه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذار در آذربایجان غربی ایجاد شود


سعادت در ادامه خواستار رفع موانع و مشكلات و ایجاد زمينه حضور سرمايه گذاران شد و با تاکید بر اینکه در این راستا شناسايي دقيق فرصتهای توسعه بخش صنعت و معدن ضروری است، گفت: باید با بهره گیری از امکانات و پتانسيل هاي موجود، زمینه برای ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف فراهم شده و در این زمینه فرصتهای از دست رفته جبران شود.


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اعلام اینکه در حال حاضر 2 هزار و 862 واحد صنعتی در استان موجود است، افزود: بالغ بر 61 هزار نفر در این واحد ها مشغول فعالیت هستند.


عبادالله اکبری ادامه داد: در بخش معدن نیز 418 معدن دارای پروانه در استان موجود است و آذربایجان غربی به لحاظ معادن غنی در رتبه پنج و ششم کشور و به لحاظ تنوع در جایگاه سوم قرار دارد.


کیامرز کیهانفر رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ارومیه نیز در این جلسه به اثرات نامطلوب تحریم ها در اقتصاد و صنعت اشاره کرد و گفت: حماسه سیاسی به شکل خوبی تحقق یافت لذا باید به حماسه اقتصادی نیز فقط شعار گونه نگاه نکرد و برای تحقق آن عمل گرایانه پیش آمد.


صابر پرنیان مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی  نیز در این جلسه با بیان مسائل و مشکلات شهرکهای صنعتی، توسعه زيرساختهاي لازم در شهرك هاي صنعتي را امري ضروری دانست و گفت: در حال حاضر 34 شهرک صنعتی در استان موجود بوده که از این تعداد 22 شهرک فعال هستند.


 


لذت تماشای فیلم های جدید
در ملکانه تماشا کنید
www.molkaneh.com

آخرین مطالب این بخش جالب و خواندنی

همه می دانیم که افراد عادات خاصی دارند و به سختی می توان افرادی را پیدا کرد که عادات، سلایق و رفتارهای نسبتاً مشابهی داشته باشند. نکته ی مهم تر این است که عادات ما چیزهای ساده و پیش پا...
آدمخواری چیزی است که حال انسان را به هم می زند و نمی توان تصور کرد که بشر به هر دلیلی گوشت همنوع خود را بخورد. از آن گذشته همه بر این باورند که این عادت تهوع آور مربوط به...

پاسخ دهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.  • دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید فرزاد فرزین به نام دیوونه

    دانلود آهنگ جدید میثم ابراهیمی با نام نگاه تو دانلود آهنگ جدید شهاب مظفری بنام قسم دانلود آهنگ جدید رضا شیری به نام با معرفت دانلود آهنگ جدید امیر تتلو بنام منم با نداریم
    جدیدترین ترانه ها
  • آخرین مطالب