»   سایر ورزش ها  »   لباس های برندهاي مشهور در مراسم افتتاحيه ريو 2016
۱۴ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۳:۲۵

لباس های برندهاي مشهور در مراسم افتتاحيه ريو 2016

حساسیت لباس‌های رسمی کاروان‌های المپیک حالا چند دوره‌ای می‌شود که بیشتر شده‌ و این بحث در بین مردم تمام کشورها وجود دارد که ورزشکاران کشورشان چه لباسی بر تن می‌کنند.

مراسم افتتاحيه بازي‌هاي المپيك، مهم‌ترين رويداد تاريخي دنيا به زودي در ورزشگاه ماراكاناي برزيل برگزار مي‌شود. طبق گزارشي كه مسئولان برگزار‌كننده گفته‌اند اين مراسم به وقت ايران بامداد روز شنبه خواهد بود و نمايندگان بيش از 200 كشور مختلف دنيا بايد در مراسم رژه اين دوره از بازي‌ها شركت كنند. مهم‌ترين نكته اينكه علاوه بر 76 هزار نفري كه در ورزشگاه مراسم افتتاحيه را از نزديك خواهند ديد بيش از 3 ميليارد نفر در سراسر دنيا اين مراسم را از طريق گيرنده‌هاي تلويزيوني‌شان خواهند ديد. شايد همين موضوع باعث شده تا بحث لباس رسمي كاروان تيم‌هاي مختلف حسابي سر و صدا كند. اين لباس‌ها آن‌طور كه كاربران شبكه‌هاي مختلف نشان داده‌اند نمونه‌اي بارز از نشان دادن شخصيت و البته ‌شأن ورزشكاراني است كه قرار است نماينده كشورهاي‌شان در ريو باشند.

حساسيت لباس‌هاي رسمي كاروان حالا چند دوره‌اي مي‌شود كه بيشتر هم شده‌؛ از بحث انتخاب لباس كاروان براي المپيكي‌هاي كشورمان كه عبور شود بايد به اعتراض گسترده ديگر مردم دنيا به انتخاب طرح و رنگ لباس براي كاروان كشورشان در بازي‌هاي المپيك هم اشاره شود؛ مجارستاني‌ها تقريباً به اندازه ايراني‌ها از لباس‌هاي طراحي شده براي كشورشان ايراد گرفتند و آن را نقد كردند. چيني‌ها لباس‌هاي‌شان را به «املت» تعبير كردند و آمريكايي‌ها هم مسئولان‌شان را به اين متهم كرده‌اند كه با طراحي لباس در نظر گرفته، كاروان آنها شبيه به كاروان «روسيه» شده و شباهتي به كاروان خودشان ندارد! با اين حال در اين ميان هم كشورهايي هستند كه كار طراحي لباس‌هاي رسمي و ورزشي كاروان‌شان را به دست طراحان مشهور سپرده‌اند تا با استفاده از برند آنها حسابي در مراسم افتتاحيه و البته در طول بازي‌هاي المپيك بدرخشند. در اين مطلب به اختصار لباس تعدادي از كشورهاي حاضر در المپيك و طراحان آنها معرفي شده تا نشان داده شود بحث طراحي و انتخاب لباس دست‌كمي از بحث مدال گرفتن در اين بازي‌هاي مهم ندارد.

فرانسه
سال 2014 و براي بازي‌هاي زمستاني سوچي در روسيه بود كه فرانسوي‌ها همكاري‌شان با برند «لاكوست» را شروع كردند. اين برند مشهور لباس‌هاي رسمي كاروان فرانسه را طراحي كرد و به همكاري «خروس‌ها» با برند مشهور «آديداس» كه 40 سال قدمت داشت پايان داد. بعد از آن بود كه برند لاكوست كه «رنه لاكوست» آن را در سال 1933 راه‌اندازي كرد دوباره دست به كار شد و اين بار لباس كاروان اعزامي فرانسه به المپيك ريو را هم طراحي كرد‌؛ هم لباس رسمي كاروان و هم لباس ورزشي كاروان فرانسه را. لاكوست البته لباس ديگري هم براي پوشيدن در دهكده المپيك براي ورزشكاران فرانسوي طراحي كرده كه اين لباس‌ها علاوه بر زيبايي طوري طراحي شده تا هنگام بارندگي در ريو هم ورزشكاران فرانسوي كمتر اذيت شوند.

كوبا
كوبا براي حضور در المپيك ريو چيزي براي ورزشكاران از لحاظ مد و طراحي كم نگذاشته است. مسئولان كميته ملي المپيك اين كشور طراحي لباس كاروان‌شان را به دست طراح معروف فرانسوي يعني كريستيان لوبوتَن سپرده‌اند. اين طراح لباس‌هاي رسمي كاروان كوبا را براي مراسم افتتاحيه و اختتاميه به عهده گرفته و خروجي آن هم كار شكيلي شده است. طراح اين لباس براي مردان و زنان كاروان كوبا دو رنگ مختلف در نظر گرفته كه تركيب آنها با هم در مراسم رژه جالب توجه به نظر مي‌رسد.

استراليا
استراليا مثل بسياري از كشورهاي حاضر در المپيك ريو از دو برند مختلف استفاده كرده‌؛ يكي براي لباس‌هاي ورزشي‌‌اش و ديگري براي لباس‌هاي رسمي‌‌اش. كاروان اين كشور در طول برگزاري بازي‌هاي ريو در زمين رقابت و مسابقه با لباس‌هاي ورزشي آديداس مسابقه مي‌دهد ولي براي لباس رسمي آنها برند استراليايي اسپرت كرفت دست به كار شده و لباس جالبي را براي ورزشكاران اعزامي تهيه كرده. لباس‌هايي با كت راه‌راه و شلوارهاي كوتاه. استراليايي‌ها هم چندان راحت از كنار اين لباس‌ها نگذشتند و آن را شبيه به لباس بچه مدرسه‌اي‌ها توصيف كردند ولي ظاهراً مجموع كار براي‌شان راضي‌كننده بوده.

بريتانيا
كاروان بريتانيا امسال هم طراحي لباسش را به دست طراح معروف انگليسي يعني استلا مك كارتني سپرده. طرح استلا را برند آديداس براي ورزشكاران بريتانيايي پياده كرده و به تن آنها مي‌كند. استلا هم لباس رسمي كاروان بريتانيا و هم لباس ورزشي اين كاروان را طراحي كرده است. نكته قابل توجه اينكه استفاده از رنگ پرچم بريتانيا در لباس‌ها كاملاً مشهود است. بريتانيايي‌ها مي‌خواستند رنگ‌هاي سورمه‌اي، قرمز و سفيد هر طور شده در لباس‌هاي‌شان جا داشته باشد.

برزيل
ميزبان بازي‌هاي المپيك هم حسابي براي درخشيدن در مراسم افتتاحيه و البته ميدان رقابت آماده شده است. برزيلي‌ها لباس‌هاي ورزشي‌شان را به دست كمپاني نايكي سپرده‌اند تا طراحي‌‌اش را به عهده بگيرد. رنگ زرد و آبي براي لباس‌هاي ورزشي برزيلي‌ها انتخاب شده است. با اين حال ورزشكاران اين كشور با برند C&A براي طراحي لباس رسمي كاروان‌شان به توافق رسيده‌اند و قرار است لباس‌هاي اين برند را به تن كنند. كت برزيلي‌ها براي مراسم افتتاحيه سورمه‌اي و شلوار مردان كرم‌رنگ است ولي حاشيه‌اي برگرفته از جنگل‌هاي استوايي كه به رنگ پرچم برزيل هم است روي يقه كت ديده مي‌شود كه اعتراض برخي در برزيل را در پي داشته است. براي زنان برزيلي هم از طرح همان حاشيه كت مردان، لباسي تهيه شده تا زير كت سورمه‌اي رنگ به تن كنند.

ايتاليا
ايتاليايي‌هاي خوش‌پوش براي حضور در المپيك ريو هم مثل هميشه با برند معروفي وارد ميدان مي‌شوند. درست مثل بازي‌هاي المپيك 2012 لندن، ايتاليايي‌ها با برند معروف «امپوريو آرماني» به توافق رسيده‌اند و در تمامي مراحل المپيك و پارالمپيك لباس اين برند را به تن مي‌كنند. لباس‌هايي به رنگ «آبي تيره» كه به گفته مدير آرماني «رنگ اسطوره‌اي» اين برند است. آرماني علاوه بر لباس رسمي كاروان ايتاليا، لباس‌هايي براي حضور در دهكده المپيك و همچنين لباس‌هايي براي روي سكو رفتن ورزشكاران ايتاليا در نظر گرفته تا همه جوره براي ورزشكاران كشورش سنگ تمام گذاشته باشد.

سوئد
كاروان المپيك سوئد براي بازي‌هاي ريو 2016 به برند H&M وفادار ماند. اين برند كه لباس كاروان سوئد براي بازي‌هاي المپيك زمستاني سوچي را هم طراحي كرده بود براي اولين بار در تاريخ موفق شد لباس كاروان سوئد براي بازي‌هاي المپيك تابستاني را هم طراحي كند. H&M كه با ورزشكاران مشهوري در دنيا از جمله ديويد بكام و توماس برديچ قرارداد همكاري حرفه‌اي دارد در بازي‌هاي المپيك پيش‌رو تمام و كمال به ورزشكاران سوئدي رسيدگي مي‌كند.

چين
چيني‌ها براي لباس ورزشي‌شان در المپيك پيش‌رو سراغ برند نايكي رفته‌اند. اين برند آمريكايي هم براي ورزشكاران لباسي قرمزرنگ با حاشيه بسيار ظريفي از رنگ زرد طراحي كرده كه در نوع خودش زيبايي خاصي به اين لباس‌ها داده است. با اين حال موردي كه لباس چيني‌ها را تحت تأثير قرار داده لباس رسمي كاروان است كه رنگ‌هاي زرد لباس زن‌ها و قرمزرنگ مردان با هم تركيب عجيبي به وجود آورده كه به قول چيني‌ها شبيه «املت» شده است!

كانادا
كانادا هم يكي ديگر از كشورهايي است كه براي طراحي لباس كاروانش وقت زيادي گذاشته‌؛ مسئولان كميته ملي المپيك اين كشور طراحي لباس را به دست برادران كاتن يعني دين و دن سپرده‌اند. اين دو كه برند «دسكارد» را در اختيار دارند با همكاري كمپاني «هادسن بي‌» لباس كاروان المپيك كانادا را طراحي كرده‌اند. البته سپردن كار به اين افراد چندان مورد عجيبي نبود چون هم طراحان كانادايي هستند و هم اينكه اين برند كانادايي. براي لباس كاروان كانادا هم از سه رنگ مشكي، سفيد و قرمز، سه رنگي كه در پرچم كانادا خودنمايي مي‌كند استفاده شده است. برگ پهني كه در پرچم هم ديده مي‌شود پشت لباس ورزشكاران طراحي شده است.

آمريكا
آمريكا هم براي بازي‌هاي المپيك ريو به سراغ دو برند مشهور رفته‌؛ يكي براي لباس‌هاي ورزشي و يكي هم براي لباس‌هاي رسمي. لباس ورزشي كاروان آمريكا را مطابق با انتظار برند آمريكايي نايكي تهيه كرده. از همان سبك و سياق رايجي استفاده شده كه در طول سال گذشته، نايكي براي تيم‌هاي مطرح دنيا در فوتبال و بقيه رشته‌ها استفاده كرده است. با اين حال، براي لباس رسمي، اين كاروان به سراغ برند «رالف لورن» رفته و طراحي لباس‌هاي مراسم افتتاحيه و اختتاميه ريو را به دست طراحان اين كمپاني سپرده است. اين برند معروف هم سعي كرده اين بار با خلاقيتي ويژه، لباس آمريكايي‌ها را كمي متمايز‌تر از بقيه كشورهاي حاضر طراحي كند.


آخرین مطالب این بخش سایر ورزش ها

فدراسیون جهانی شطرنج با خارج‌کردن نام ایران از رنکینگ جهانی، شطرنج کشورمان را تعلیق کرد. خروج نام ایران از رنکینگ کشورهای حاضر در فدراسیون جهانی شطرنج باعث شد طی دو روز اخیر گمانه‌زنی‌هایی در خصوص احتمال تعلیق صورت بگیرد. این گمانه‌زنی‌ها رنگ...
پایگاه اینترنتی فدراسیون دو و میدانی اعلام کرد ۲۸ دونده آمریکایی برای شرکت در اولین ماراتن بین المللی تهران که جمعه ۱۸ فروردین ۹۶ برگزار می شود ثبت نام کرده اند. این مارتن به ابتکار سباستین استراتن هلندی برگزار می شود. او می‌گوید...
«دو ژیمناست ایرانی دیگر به خارج از کشور مهاجرت کردند». این شاید بی اهمیت ترین خبر برای مسئولان ورزش کشور و البته فدراسیون ژیمناستیک ایران باشد. خبری که حکایت از اوضاع نابسامان این رشته در کشور دارد. خبر تکراری است. پیش...
با درگذشت بهمن گلبارنژاد رکابزن خوب کشورمان در بازی‌های ریو بسیاری از مردم کشورمان نگران آینده خانواده‌اش هستند و اینکه چطور از این سرباز شایسته وطن تقدیر می‌شود. یکباره چون شوک بر سرمان آوار شد. خبر تلخی بود. بهمن گلبارنژاد؛ شاید...

  • ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    ترانه استانبولی Gel Be Gokyuzum از الیاس یالچینتاش

    دانلود آهنگ جدید مهدی احمدوند به نام دروغه دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بنام جمعه دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام مونس جان کاور Carol of the Bells جدیدترین اثر تیلور دیویس
    جدیدترین ترانه ها

  • آخرین مطالب