»   آخرین اخبار اقتصادی روز  »   قیمت اقلام خوراکی باید کاهش یابد/ مقاومت برخی تولیدکنندگان در برابر ارزانی!
۲۹ آذر ۱۳۹۲ , ساعت ۱۱:۳۶

قیمت اقلام خوراکی باید کاهش یابد/ مقاومت برخی تولیدکنندگان در برابر ارزانی!


به گزارش خبرگزاری مهر، قاسمعلی حسنی گفت:‌ قیمت بیشتر مواد غذایی از جمله شکر، برنج، روغن، چای، حبوبات و اقلام پرمصرف باید کاهش یابد. قیمت شکر در مردادماه بدون کارشناسی 46 درصد افزایش یافت و هم اکنون در بازار 200 تومان کمتر از قیمت دولتی است.


رئیس اتحادیه بنکداران اظهارداشت: این افزایش بدون نظر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و فقط نظر گروه کوچکی بود. حسنی افزود: قیمت شکر در نرخ 18 هزارگروه کالایی تاثیر دارد و کاهش آن از 1900 تومان فعلی که کاذب است، قیمت بقیه اقلام را نیز کاهش می دهد.


وی افزود: بیش از یک میلیون تن برنج و هزاران تن حبوبات در انبارها داریم که اگر با کاهش قیمت عرضه نشود، ماه های آینده دچار مشکل می شود. رئیس اتحادیه بنکداران افزود‌: برخی تولیدکنندگان چون سال آینده باید به خاطر افزایش حقوق، مالیات و هزینه سوخت قیمتها را افزایش دهند از حالا در برابر کاهش قیمت مقاومت می کنند.


حسنی ادامه داد: برای نمونه قیمت چای 13 هزارتومان است اما 15 هزار و 300 تومان عرضه می شود که حاشیه سود کاذبی را برای عرضه کننده ایجاد کرده است. رئیس اتحادیه بنکداران بیان داشت:‌ جوایز کلانی که برای خرید این محصولات داده می شود از جیب مصرف کننده است.


وی با اشاره به کاهش قیمت ارز گفت:‌ با توجه به فراوانی کالاها در کشور و رکود جهانی و ظرفیت تولید، قیمت های فعلی واقعی نیست و باید کاهش یابد. حسنی گفت: قیمت یکی از محصولات در حال کاهش بود که دیروز اعلام شد کاهش قیمت نخواهیم داشت و در عمل سد راه کاهش نرخ ها شد.


رئیس اتحادیه بنکداران تاکید کرد: اتحادیه بنکداران بانک اطلاعاتی از 2300 قلم کالا در زمینه واردات تولید و توزیع  دارد که می توان از امکانات این اتحادیه برای قیمت گذاری ها استفاده کرد. وی ادامه داد: قیمت ماهی از 10 هزار تومان به 6 هزار تومان رسیده، یعنی 40 درصد کاهش داشته اما تن ماهی تغییر قیمت نداشته و این موارد نیازمند نظارت سازمان حمایت است.

آخرین مطالب این بخش آخرین اخبار اقتصادی روز

آخرین اخبار رسیده از جلسه شورای‌عالی کار حکایت از این دارد که اعضای کارگری و وزیر کار، شورای عالی کار و کار فرمایان با افزایش حدود 20 درصدی حداقل دستمزد کارگران در سال 97 توافق کردند و این موضوع در...
علی ربیعی در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه سالمندی حدود 30 میلیون نفر در کشور نباید توام با فقر باشد، افزود: بر اساس عدد جهانی درباره خط فقر و مقایسه آن با قدرت خرید داخلی، این...
بازار مسکن ازنيمه دوم سال با تحرک همراه شده به طوری که ماه پاياني فصل پاييز افزايش ۵۰ درصدی معاملات را نسبت به آذر سال گذشته تجربه كرد.این افزایش میزان معاملات در شرایطی رخ داده که پیش بینی ها از...
در حالی که پرونده ح. ز به اتهام خیانت در امانت و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان تقریبی 300 میلیارد تومان از منابع بانک ملت در حال رسیدگی است، نامبرده با ایجاد فشار و لابی‌گری درصدد...